Kierowcy, operatorzy urządzeń, budowlańcy, pielęgniarki - poszukiwani. Pracodawcy na Targach Pracy w Sandomierzu szukali pracowników

Klaudia Tajs
Młodzież zainteresowała się ofertą Wojskowej Komendy Uzupełnień.
Młodzież zainteresowała się ofertą Wojskowej Komendy Uzupełnień. Klaudia Tajs
Udostępnij:
Prawie 60 wystawców zaprezentowało się we wtorek na Regionalnych Targach Pracy w Sandomierzu, w hali widowiskowo- sportowej przy ulicy Patkowskiego. Swoją ofertę prezentowali najwięksi pracodawcy z miasta i okolicy. Byli przedstawiciele huty szkła - Grupy NSG, Federal Mogul i Schollglas. Nie brakowało ofert pracy w służbach mundurowych.

Targi otworzył Marian Jerzy Łatkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu, który zaprosił do skorzystania z oferty i podziękował wystawcom za skorzystanie z zaproszenia. Dyrektor przypomniał, że wystawcy oferują łącznie ponad 400 wolnych miejsc pracy w kraju i ponad 3 tysiące za granicą. Dla mieszkańców powiatu sandomierskiego, w którym stopa bezrobocia wynosi obecnie ponad siedem i pół procent, możliwość rozmowy z pracodawcą i przejrzenia ofert na miejscu, to najlepszy sposób i motywacja do podjęcie decyzji o zmianie miejsca pracy lub znalezienia pracy.

O korzyściach płynących z udziału w Targach Pracy zarówno dla pracodawców, jak i osób szukających zatrudnienia lub planujących zmianę miejsca pracy mówił Marcin Piwnik, członek zarządu powiatu sandomierskiego, który otwierając Targi przypomniał, że jest o już XVII edycja wydarzenia. - Jest to możliwość kontaktu pracodawcy z potencjalnym, przyszłym pracownikiem - powiedział Marcin Piwnik. - Dla nas powiatu, jako organu prowadzącego szkoły, jest to także sygnał, aby popatrzeć, jak zmienia się rynek pracy i jak kształtować przyszłe kierunki nauczania, aby sprostały wyzwaniom rynku i tak kształcić młodzież, aby znalazła pracę w przyszłości.

To stanowisko potwierdził Janusz Suszyna, naczelnik wydziału edukacji w sandomierskim Starostwie, który pokazał, że na targach prezentują się uczniowie uruchomionego w ubiegłym roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących kierunku technik fryzjer. - Jest to jedyny tego typu kierunek w Sandomierzu charakteryzujący się tym, że dąży do dualnego kształcenia - wyjaśniał naczelnik Suszyna. - Dualnego, czyli większość kształcenia zawodowego odbywa się w zakładzie pracy. Podstawowe szkolenie odbywa się w pracowni fryzjerskiej, jaka powstała w szkole, pod nazwą "TUF-ka" technik usług fryzjerski, a nauczycielem zawodu jest znany fryzjer Andrzej Kołeczek słynny "Belek" z Sandomierza. Nasi uczniowie mogą uczyć się od najlepszych.

Główny organizator Powiatowy Urząd Pracy zaprosił do udziału w targach nie tylko lokalnych pracodawców oferujących miejsca pracy, ale również sandomierskie szkoły średnie i uczelnie wyższe, jednostki szkoleniowe oraz instytucje rynku pracy. Swoje oferty proponowały urzędy pracy z sąsiednich powiatów. Nie zawiedli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.
Główną część imprezy stanowiły stoiska pracodawców z ofertami pracy. Dopisali pracodawcy reprezentujący branżę handlową, gastronomiczną, przemysłową, budowlaną. Swoją ofertę przedstawiła również Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz Wojewódzka i Powiatowa Komenda Policji w Sandomierzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Kierowcy, operatorzy urządzeń, budowlańcy, pielęgniarki - poszukiwani. Pracodawcy na Targach Pracy w Sandomierzu szukali pracowników - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
rambit666
zajebista,jak zwykle,była godzina targu niewolników,dla tych ,którzy pracują na czarno od siódmej rano oraz dla tych,którzy pracują na swoim,3 godziny między 10 a 13 to był lans dla urzędasów i nic więcej..oczywiście odtrąbiono wielki sukces,bo jak mogło być inaczej..a do huty,Gorzyc czy na czarno już w tej chwili biorą z łapanki,bo nie ma idiotów do pracy za 1600 zł na rękę,albo za 1200 zł na czarno...powodzenia,dobra zmiano!!!
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie