KKSM w rękach rządowej Agencji Rozwoju Przemysłu?

Paweł WIĘCEK
KKSM w rękach rządowej Agencji Rozwoju Przemysłu?
KKSM w rękach rządowej Agencji Rozwoju Przemysłu?
Udostępnij:
Kolejne optymistyczne wieści w sprawie pozostających w upadłości likwidacyjnej Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych (KKSM). Rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu złożyła syndykowi masy upadłościowej wstępną ofertę nabycia tak zwanej zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Coraz bliżej przełomu w sprawie KKSM? Na początku listopada związkowcy z "Solidarności" zwrócili się do świętokrzyskich parlamentarzystów o pomoc przy wstrzymaniu przez syndyka masy upadłościowej KKSM sprzedaży przedsiębiorstwa w dwóch częściach. Chodziło o nieruchomość przy ulicy Ściegiennego oraz zorganizowaną część firmy, czyli kopalnie oraz załogę. Jak przekonywali związkowcy z "S", KKSM mogłyby zostać przejęte przez rządową Agencję Rozwoju Przemysłu.

 

Działka przy ulicy Ściegiennego została ostatecznie sprzedana za niespełna 10 milionów złotych. Wciąż otwarta jest natomiast oferta dotycząca zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Syndyk ten składnik masy upadłościowej wycenił na blisko 51 milionów złotych.

 

Parlamentarzyści PiS: Maria Zuba, Krzysztof Lipiec oraz Krzysztof Słoń skierowali do zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu pismo w sprawie możliwości nabycia KKSM przez tę rządową instytucję. W odpowiedzi, która nadeszła w połowie listopada, prezes ARP Aleksandra Magaczewska, napisała, iż Agencja „podjęła działania, aby zapoznać się z aktualną sytuacją formalno-prawną KKSM w kontekście ewentualnego zaangażowania się ARP w finansowanie dalsze działalności tego przedsiębiorstwa".

 

Z kolei w środę, 2 grudnia rzecznik prasowy ARP Joanna Zakrzewska poinformowała redakcję „Echa Dnia”, iż Agencja „złożyła Syndykowi wstępną ofertę nabycia Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa KKSM, czyli kopalni. Ofertę wiążącą na nabycie ZCP KKSM planujemy złożyć  najpóźniej do 15 stycznia 2016 roku. Oczekujemy na akceptację Syndyka i Sądu dla takiego harmonogramu” – czytamy w przekazanym komunikacie.

 

„ARP prowadzi obecnie analizy finansowe i prawne, których celem jest między innymi określenie niezbędnych obszarów restrukturyzacji oraz kierunków rozwoju KKSM. Zależy nam na wykorzystaniu potencjału firmy” – podkreśliła Joanna Zakrzewska.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie