Aktywne i kreatywne – takie powinny być dzisiaj kobiety. W Kielcach odbyła się konferencja „Kobiety przedsiębiorcze”.

Do hotelu Łysogóry przybyło dwieście pań, które prawie przez cały czwartek dyskutowały o swojej roli we współczesnym świecie.

 

Nie zabrakło kobiet, które osiągnęły już sukces, albo chcą go osiągnąć. Jedną z nich jest Katarzyna Romańska, prezes stowarzyszenia kobiet kreatywnych w Stopnicy. W tej świętokrzyskiej gminie zebrała się grupa kobiet, która nie ma ochoty całych dni spędzać w domu czy biurze.

Panie organizują przedstawienia, robią stroiki i ozdoby, zbierają krew dla potrzebujących. – W takich miejscowościach jak Stopnica jest wola wspólnego działania u kobiet – mówi Katarzyna Romańska.

Przeczytaj też: Bieliźniany debiut kielczanki w Galerii Korona.

Szansą dla kobiet przedsiębiorczych stał się Internet. Mówił o tym Krzysztof Głomb ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, jeden z niewielu mężczyzn podczas wczorajszego spotkania. – Sieć internetowa daje między innymi szansę sprzedaży. Są grupy, które za pomocą Internetu sprzedają produkty lokalne – mówi Krzysztof Głomb. Tu pojawia się duża szansa właśnie dla kobiet, które w ten sposób mogłyby prowadzić swoją działalność handlową. – Problem już nie tkwi w dostępie do Internetu, ale w przekonaniu ludzi, zwłaszcza po 45 roku życia. Musimy im wytłumaczyć, że czasem trzeba zainwestować 30 złotych, aby zaoszczędzić dwieście – mówi Krzysztof Głomb.

 

O sile jaką drzemie w kobietach mówiła doktor Marzena Marczewska z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. – Naszą największą siła jest to, że przekazujemy same dobre rzeczy. Do sukcesu potrzebne są jednak liderki. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach muszą pokazać, ze można odnieść sukces – mówi doktor Marzena Marczewska.

Organizatorem konferencji było Świętokrzyskie Partnerstwo dla e - rozwoju „Spiner”.

Przeczytaj też: Wybieramy Kobietę Przedsiębiorczą 2011!