MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna kielecka firma penetruje chiński rynek

Jarosław PANEK, [email protected]
dyrektor ds. zaopatrzenia spółki Dorbud, Irena Stasińska podczas rozmów z chińskimi partnerami
dyrektor ds. zaopatrzenia spółki Dorbud, Irena Stasińska podczas rozmów z chińskimi partnerami
Szanghajska Federacja Przemysłu i Handlu, Chińska Izba Promocji Handlu Międzynarodowego i kilka innych organizacji z kraju środka gościło pod koniec sierpnia delegację kilku polskich firm w Chinach, w tym jedną spółkę z naszego regionu.

A tą firmą był kielecki Dorbud, który jako jedyny spośród dziesięciu podmiotów z pięciu województw tak zwanej „Polski Wschodniej” reprezentował nasze województwo podczas wielosektorowej misji gospodarczej do Chin, jaka odbyła się w dniach 21 - 26 sierpnia tego roku i była organizowana przez Polską Agencję Informacji I Inwestycji Zagranicznych w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Pozostałe dziewięć przedsiębiorstw pochodziło między innymi z Lublina, Białegostoku i Tarnobrzegu.

- Ogłoszenie o naborze na misję znaleźliśmy na stronach internetowych Urzędu Miasta w Kielcach. W zgłoszeniu należało odpowiedzieć na szereg pytań zawartych w wniosku, odpowiedzi były odpowiednio punktowane i według wysokości przyznanej oceny następowała kwalifikacja. Z pięciu województw tworzących makroregion Polska Wschodnia wytypowano zaledwie dziesięć przedsiębiorstw w tym nasze, z czego jesteśmy dumni – mówi prezes zarządu Dorbud SA, Tomasz Tworek.

Celem misji było zwiększenie importu polskich produktów do Chin i nawiązanie obustronnej współpracy. Członkowie delegacji spotkali się z przedstawicielami ważnych chińskich organizacji gospodarczych, takich jak Szanghajska Federacja Przemysłu i Handlu, Chińska Izba Promocji Handlu Międzynarodowego czy Biuro Handlu Zagranicznego miasta Ningbo.

Uczestnicy misji zwiedzili tereny wystawowe Expo w Szanghaju, ale także spotkali się z chińskimi przedsiębiorcami w Szanghaju, Ningbo oraz Hangzhou.

- Wydział Handlu, Promocji i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju przygotował w języku chińskim broszurę informacyjną o każdym uczestniku delegacji, w tym także o naszej firmie. Oprócz tego Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych przygotowała też zbiorczy katalog w języku angielskim o przedsiębiorstwach uczestniczących w misji – informuje prezes Tworek.

- To był tydzień pełen spotkań oraz bardzo napiętego harmonogramu. Nasza firma zaprezentowała się dobrze, nawiązaliśmy pierwsze kontakty. Nie wykluczamy, że w przyszłości zaowocują one dobrą współpracą – informuje dyrektor ds. zaopatrzenia spółki Dorbud, Irena Stasińska, która reprezentowała tę firmę podczas gospodarczej misji w Chinach.

Po spółkach należących do gminy Kielce, które już współpracują z chińskimi partnerami i po Barlinku, który otworzył w Szanghaju pierwsze salony sprzedaży, kielecki Dorbud jest kolejną firmą, która bada niezmierzony, potencjalnie bardzo zyskowny, ale też szalenie trudny rynek chiński.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia