Nasza Loteria

Kolporter dołącza do gorącej dyskusji świętokrzyskich kupców o podatku detalicznym

marzena
Michał Cieślak, poseł Prawa i Sprawiedlowości razem z grupą świętokrzyskich przedsiębiorców pracuje nad poprawkami do nowej ustawy o podatku od handlu detalicznego.
Michał Cieślak, poseł Prawa i Sprawiedlowości razem z grupą świętokrzyskich przedsiębiorców pracuje nad poprawkami do nowej ustawy o podatku od handlu detalicznego. archiwum
Po Polskich Składach Budowlanych, PSS Społem z Kielc, Lewiatanie i wielu innych polskich sieciach handlowych o los swoich partnerów biznesowych obawia się też kielecki Kolporter. Jeśli ustawa o podatku od handlu detalicznego nie zmieni się, może dojść do trzęsienia ziemi w wielu spółkach.

 Świętokrzyscy przedsiębiorcy z posłem Michałem Cieślakiem już przygotowują swoje propozycje i zapraszają do działania innych kupców. 

Grupa Polskie Składy Budowlane z Wełecza koło Buska-Zdroju jako pierwsza firma handlowa w Świętokrzyskiem ogłosiła mocny protest przeciwko wprowadzeniu ustawy, która mogłaby w skutkach doprowadzić do ruiny przedsiębiorców działających pod szyldem PSB, a w konsekwencji całą polską firmę. Ubiegłotygodniowy protest handlowców z Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem w Kielcach, Holdingu Lewiatan i wielu innych mniejszych sieci handlowych i spółdzielni pokazał przed Sejmem ogromne obawy o przyszłość całego środowiska kupieckiego.

Swoje obawy prezentuje też największa w regionie spółka Kolporter, lider w dystrybucji prasy w Polsce. - Nowa ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej może stanowić poważny problem nie tylko dla sieci franczyzowych,  ale także tysięcy małych i mikroprzedsiębiorców działających w systemach partnerskich i ajencyjnych - uważają przedstawiciele Kolportera. Zarząd spółki skierował już do ministra finansów, Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz wszystkich posłów i senatorów ze Świętokrzyskiego pismo, w którym prezentuje swoje stanowisko wobec ustawy. - Z ulgą przyjęliśmy informację, że projekt ustawy będzie modyfikowany - mówi Dariusz Materek, rzecznik Kolportera. - Chcemy też zwrócić uwagę na problem przedsiębiorców  w sieciach partnerskich i ajencyjnych. Te systemy są popularne w sieciach mikropunktów handlowych, takich jak kioski czy saloniki prasowe. Dlatego zdecydowaliśmy się zabrać głos w dyskusji  i zaprezentować nasze stanowisko - dodaje.

Kolporter zwraca uwagę na istnienie w polskim handlu, oprócz klasycznej franczyzy, systemów partnerskich i ajencyjnych, jak  większość kiosków i saloników. Działają najczęściej w ramach zorganizowanych sieci. - Taka organizacja pozwala zminimalizować trudne warunki funkcjonowania w tym segmencie, znacznie ułatwia start i minimalizuje ryzyko prowadzonego biznesu - dodaje  Materek.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Cieślak, z którym świętokrzyscy handlowcy pracują nad poprawkami do ustawy zaprasza Kolportera do współpracy. - Mogę spotkać się z panem Klickim w przyszłym tygodniu Warszawie, gdzie z innymi przedsiębiorcami będziemy  pracować na projektem. Kolporter może wiele wnieść do dyskusji - dodaje poseł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kemor
A kto Ci powiedział, ze w Polskich firmach ludzie pracują na śmieciówkach za najniższą krajową. Gdybyś był rozeznany w temacie wiedziałbyś, że to właśnie koncerny naginają prawo i szukają furtek na minimalizowanie kosztów .
R
Ryś
Szanowni prezesi!

A nie wasi pracownicy i współpracownicy ICH wybrali????

Chcieli zmiany no to ja mają! 

A czy jest to "DOBRA" zmiana... To inna sprawa!
m
michałłł
a to dobre 

poseł z list PISu chce o uwagi 

może warto wspomnieć ze to właśnie PIS chce wprowadzić ten podatek któy może wykończyć świętokrzyskich przedsiębiorców ....

Panie Pośle z list pisu #dobrejZmiany..... proponujemy odstąpić od prac nad tym podatkiem bo to nic nie przyniesie dobrego ....

 
q
qolo
firma, która jakby można to by zatrudniała wszystko za najniższe krajowe, umowy śmieciowe i samozatrudnienie- walczy żeby nie płacic jeszcze podatków, brawo, jak cie nie stać na biznes to bankrutuj i zostaw miejsce dla innych co płaca podatki i zatrudniają na uczciwe umowy
W
Wesoły Romek
WNIOSEK??? Zlikwidować w Polsce CIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!
s
sygitoyo
Polskie firmy coraz częściej wykorzystują schemat przepuszczania swoich dochodów przez luksemburskie spółki i fundusze. Pozwala to zaoszczędzić na podatku dochodowym. Wyjaśnienia polskich i luksemburskich władz fiskalnych potwierdzają: to jest legalne.

Dywidendy wypłacane przez przedsiębiorstwa z Luksemburga polskim udziałowcom są u nas zwolnione z opodatkowania na mocy polsko-luksemburskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z 1995 r. W Luksemburgu od podatku dochodowego wolne są też zyski kapitałowe. W takich warunkach można zbudować legalny schemat pozwalający zaoszczędzić duże kwoty podatku dochodowego. Najprostsza struktura to bezpodatkowa wymiana udziałów. W jej wyniku polski właściciel staje się posiadaczem udziałów w swoim biznesie za pośrednictwem podmiotu luksemburskiego. Polska spółka, osiągająca zysk, wypłaca dywidendę powiązanej spółce luksemburskiej. Jeżeli prawidłowo ułoży się taki schemat, przychód luksemburskiej spółki może być wolny od podatku, podobnie jak późniejsza wypłata zysku do właściciela. W ten sposób polska spółka, jeżeli nie ma charakteru osobowego, płaci wprawdzie 19-proc. CIT od swojego dochodu, ale jej udziałowcy nie płacą podatku od dochodów z dywidend (też 19-proc.). Do takich operacji nie trzeba samodzielnie zakładać spółki w Luksemburgu. Ich obsługą zajmują się wyspecjalizowane firmy, np. spółki o zmiennym kapitale (SICAV) oraz fundusze inwestycyjne (SIF). Oczywiście pobierają opłaty, ale można je odzyskać dzięki korzyściom podatkowym. Spółki grupy Kolporter zarejestrowane i działające w Kielcach, nadal będą mieć tutaj swoje siedziby i zatrudniać tu pracowników. Tu także nadal będą płacić podatki.Podobnie postąpiło wiele znanych polskich firm i przedsiębiorców – w tym Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz czy najbogatszy mieszkaniec świętokrzyskiego Michał Sołowow – którzy również założyli swoje holdery w Luksemburgu
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia