MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolporter odwołał swoje wejście na giełdę!

Marzena SMORĘDA [email protected]
- Definitywnie nie wycofujemy się z naszych giełdowych planów, ale również rozważamy alternatywne scenariusze dalszego kapitałowego rozwoju spółki - informuje Krzysztof Klicki, właściciel Kolportera Spółka Akcyjna.
- Definitywnie nie wycofujemy się z naszych giełdowych planów, ale również rozważamy alternatywne scenariusze dalszego kapitałowego rozwoju spółki - informuje Krzysztof Klicki, właściciel Kolportera Spółka Akcyjna.
Kielecki Kolporter na razie nie wejdzie na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Firma wyjaśnia, że decyzja o odłożeniu debiutu na później spowodowana jest sytuacją na warszawskim rynku giełdowym.

Kolporter miał wejść na giełdę jesienią 2011 roku co zapowiedział oficjalnie podczas ubiegłorocznych uroczystych obchodów 20 lecie firmy jej właściciel Krzysztof Klicki. W ostatnich dniach nastąpiła zaskakująca zmiana planów – Kolporter poinformował ,że odstąpił w 2011 roku od swoich planów giełdowych.

 

- Nasza decyzja wynika z analizy sytuacji na warszawskim parkiecie, a także z faktu osiągania systematycznego wzrostu przychodów i dynamicznej poprawy parametrów finansowych. Wyniki osiągnięte w pierwszej połowie 2011 roku, a także nasze prognozy na drugie półrocze potwierdzają duży potencjał organicznego wzrostu wartości spółki. Definitywnie nie wycofujemy się z naszych giełdowych planów, ale również rozważamy alternatywne scenariusze dalszego kapitałowego rozwoju spółki - informuje Krzysztof Klicki, właściciel Kolportera Spółka Akcyjna.

 

Kielecka spółka poinformowała też o swoich wynikach finansowych w pierwszym półroczu, według których Kolporter Spółka Akcyjna wypracował w pierwszym półroczu prawie 1,8 miliarda złotych przychodów. Od stycznia do czerwca 2011 roku spółka osiągnęła zysk finansowy brutto 26,5 miliona złotych. Dla porównania – 2010 rok spółka zakończyła z roczną sprzedażą na poziomie 3,4 miliarda złotych, a zyskiem brutto wynoszącym 41 milionów złotych.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia