Innowacyjny park maszynowy został utworzony w fabryce w Bilczy koło Kielc. - Proces zarządzania firmą jest w pełni zautomatyzowany, a wprowadzone rozwiązania pozwoliły połączyć różne obszary, od stworzenia wizualizacji aż po produkcję mebli. Dzięki temu produkt, który przekazujemy klientowi jest najwyższej jakości, a czas oczekiwania na niego dużo krótszy – mówi Ireneusz Wejman, prezes zarządu firmy Komandor.
KLIENT NIE WYCHODZI Z DOMU
Co różni Komandora od innych firm? Przede wszystkim to, że proces obsługi rozpoczyna przyjęcie zamówienia w domu klienta. – Na pierwszym spotkaniu projektant wykonuje wizualizację, kalkuluje ceny i uzgadnia termin realizacji zamówienia dzięki specjalnemu oprogramowaniu KOMANDOR Design, a następnie wysyła zamówienie w formie elektronicznej bezpośrednio do zakładu produkcyjnego. Tam wszystkie elementy podlegają bezobsługowej realizacji przez zastosowanie technologii ITC – wyjaśnia Ireneusz Wejman.
Dzięki pełnej integracji oprogramowań w zakresie obsługi klienta, planowania produkcji i sterowania praca maszyn na bieżąco można wprowadzać dane uzgadniane i akceptowane przez klienta. – Jest to bardzo duże udogodnienie dla klienta, bo dzięki automatyzacji czas produkcji znacznie się skraca. Wszystkie informacje spływają do MINIFABRYKI, która programuje cały proces produkcji – dodaje nasz rozmówca.
MINIFABRYKA, CZYLI…
- MINIFABRYKA to układ dwóch maszyn, połączonych ze sobą za pomocą systemu komputerowego. Pierwsza z nich to centrum obróbcze BIMA CUT, które służy do wykonywania kompletnych elementów meblowych. Druga maszyna to jednostronna okleiniarka wąskich płaszczyzn. Pracownik obsługujący centrum obróbcze ma w komputerze listę zleceń z ich numerami do wykonania, czyli zaplanowaną produkcję na dany dzień. Wybiera tylko numer kolejnego zlecenia i centrum obróbcze BIMA CUT przygotowane jest do jego realizacji. W naszym zakładzie nie ma pił, najwyższą jakość zapewnia metoda frezowania. Zaletą MINIFABRYKI jest właśnie szybkość uruchomienia zlecenia i jego wykonania oraz jak najmniejsza powierzchnia produkcyjna. – opisuje proces produkcji Ireneusz Wejman.
Wprowadzenie nowych rozwiązań nie tylko zwiększa elastyczność produkcji, ale też poprawia jakość wyrobów i gwarantuje ich atrakcyjną cenę. Firma produkuje też na rynki zagraniczne, między innymi angielski i szwajcarski. Projekt modernizacji zakładu został dofinansowany z dotacji Unii Europejskiej.

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?