Komandor uruchomił w podkieleckiej fabryce supernowoczesne maszyny

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Cały proces produkcji na nowoczesnych maszynach uruchamia się wybierając odpowiedni program.
Cały proces produkcji na nowoczesnych maszynach uruchamia się wybierając odpowiedni program.
Udostępnij:
Dzięki najnowszej technologii i specjalnie stworzonemu oprogramowaniu projekt mebli już z domu klienta trafia na produkcję, a gotowe meble otrzymamy w ciągu czterech dni. Tak właśnie Komandor dopasowuje się do potrzeb klientów i podnosi konkurencyjność na rynku.

Innowacyjny park maszynowy został utworzony w fabryce w Bilczy koło Kielc. - Proces zarządzania firmą jest w pełni zautomatyzowany, a wprowadzone rozwiązania pozwoliły połączyć różne obszary, od stworzenia wizualizacji aż po produkcję mebli. Dzięki temu produkt, który przekazujemy klientowi jest najwyższej jakości, a czas oczekiwania na niego dużo krótszy – mówi Ireneusz Wejman, prezes zarządu firmy Komandor.

KLIENT NIE WYCHODZI Z DOMU

Co różni Komandora od innych firm? Przede wszystkim to, że proces obsługi rozpoczyna przyjęcie zamówienia w domu klienta. – Na pierwszym spotkaniu projektant wykonuje wizualizację, kalkuluje ceny i uzgadnia termin realizacji zamówienia dzięki specjalnemu oprogramowaniu KOMANDOR Design, a następnie wysyła zamówienie w formie elektronicznej bezpośrednio do zakładu produkcyjnego. Tam wszystkie elementy podlegają bezobsługowej realizacji przez zastosowanie technologii ITC – wyjaśnia Ireneusz Wejman.

Dzięki pełnej integracji oprogramowań w zakresie obsługi klienta, planowania produkcji i sterowania praca maszyn na bieżąco można wprowadzać dane uzgadniane i akceptowane przez klienta. – Jest to bardzo duże udogodnienie dla klienta, bo dzięki automatyzacji czas produkcji znacznie się skraca. Wszystkie informacje spływają do MINIFABRYKI, która programuje cały proces produkcji – dodaje nasz rozmówca.

 

MINIFABRYKA, CZYLI…

 

- MINIFABRYKA to układ dwóch maszyn, połączonych ze sobą za pomocą systemu komputerowego. Pierwsza z nich to centrum obróbcze BIMA CUT, które służy do wykonywania kompletnych elementów meblowych. Druga maszyna to jednostronna okleiniarka wąskich płaszczyzn. Pracownik obsługujący centrum obróbcze ma w komputerze listę zleceń z ich numerami do wykonania, czyli zaplanowaną produkcję na dany dzień. Wybiera tylko numer kolejnego zlecenia i centrum obróbcze BIMA CUT przygotowane jest do jego realizacji. W naszym zakładzie nie ma pił, najwyższą jakość zapewnia metoda frezowania. Zaletą MINIFABRYKI jest właśnie szybkość uruchomienia zlecenia i jego wykonania oraz jak najmniejsza powierzchnia produkcyjna. – opisuje proces produkcji Ireneusz Wejman.

 

Wprowadzenie nowych rozwiązań nie tylko zwiększa elastyczność produkcji, ale też poprawia jakość wyrobów i gwarantuje ich atrakcyjną cenę. Firma produkuje też na rynki zagraniczne, między innymi angielski i szwajcarski. Projekt modernizacji zakładu został dofinansowany z dotacji Unii Europejskiej.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie