KOMPLEKS OPIEKUŃCZY U STĘPNIÓW - KOZIA WOLA KOŁO KOŃSKICH

Artykuł sponsorowany

Profesjonalną opiekę i ciepły, rodzinny klimat panujący w Kompleksie Opiekuńczym u Stępniów doceniła Kapituła nagrody Liderzy Regionu 2019, przyznając jej tytuł w kategorii Usługi Medyczne.

Kompleks Opiekuńczy u Stępniów powstał z myślą o osobach starszych i zapewnieniu im spokojnej, bezpiecznej, godnej i szczęśliwej starości. Okazały obiekt, w którym mieści się placówka, położony jest w malowniczej miejscowości Kozia Wola, w powiecie koneckim, na terenie gminy Stąporków. Otoczony naturalnym lasem, ma blisko hektarowy ogrodzony plac, podjazdy, a rozległe tereny rekreacyjne umilają seniorom pobyt w ośrodku.

Firma to rodzinne przedsięwzięcie i miejsce, w którym jest jak w domu, priorytetem w działaniu jest troska właśnie o rodzinny charakter i klimat placówki. Każdy mieszkaniec czuje się tu bezpiecznie, swobodnie, miło, słowem - jak u siebie.

Misją placówki jest zapewnienie najwyższych standardów w opiece nad osobami starszymi. Realizuje ją poprzez przygotowanie komfortowych warunków mieszkalnych, zatrudnienie wykwalifikowanego personelu oraz dbałość o rodzinną i ciepłą atmosferę pobytu. Co ważne, oferta placówki skierowana jest zarówno do aktywnych seniorów, którzy chcą dbać o swoją sprawność fizyczną i intelektualną, jak również do osób wymagających kompleksowej opieki pielęgniarskiej, medycznej i rehabilitacyjnej.

W Kompleksie Opiekuńczym u Stępniów organizowane są więc na przykład przyjęcia dla uczczenia ważnych momentów z życia pensjonariuszy. Codzienność umilają seniorom także między innymi występy artystyczne dzieci z pobliskich miejscowości, które przynoszą im radość i uśmiech.

Kompleks Opiekuńczy u Stępniów oferuje pobyty stałe, czasowe lub dzienne, a w ich ramach całodobową opiekę wykwalifikowanych pielęgniarek oraz opiekunek z długoletnim stażem. Zapewnia komfortowe warunki mieszkaniowe w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami, z urządzeniami ułatwiającymi poruszanie się osobom nie w pełni sprawnym. Na wyposażeniu placówki są system przywoławczy, telewizja i internet. Obiekt pozbawiony jest wszelkich barier architektonicznych – dla wygody mieszkańców wyposażono go w trakty komunikacyjne, podjazdy, uchwyty, windę, wymiarowe drzwi, brak jest progów utrudniających poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Komfort użytkowania chorym i ich bliskim zapewniają także wygodna jadalnia, przestrzenne, jasne korytarze i hole, przytulny pokój dzienny, gościnny, gabinet lekarski i zabiegowy, sala rehabilitacyjna oraz parking dla odwiedzających. Nowoczesny obiekt dla bezpieczeństwa jest całodobowo monitorowany.

Całodzienne smaczne i zdrowe wyżywienie, również dietetyczne, przygotowywane jest na miejscu, we własnej kuchni. Placówka zapewnia też pensjonariuszom utrzymanie czystości otoczenia i higieny osobistej, pralnię dla własnych potrzeb oraz suszarnię. Seniorzy otoczeni są tu także opieką duszpasterską. Mieszkańcy ośrodka mają zapewnione wizyty lekarza internisty na stałe współpracującego z placówką oraz konsultacje lekarzy specjalistów.

Zapewnienie najwyższych standardów w opiece nad osobami starszymi to nasza misja. Dbamy o to, troszcząc się w każdym zakresie o naszych seniorów, a także zapewniając im rozrywkę i radość z codziennego dnia. Tytułu Lider Regionu 2019 dla naszej placówki potwierdza wysoki poziom naszych usług i motywuje do dalszego rozwoju.

Renata Chwaścińska
dyrektor placówki

Dodaj ogłoszenie