MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wysoki standard

PIOTR DROZDOWSKI
Wczoraj Ireneusz Sobkowiak z Siedlca podpisał z urzędem miejskim 10-letnią umowę na dzierżawę pałacu w wolsztyńskim parku.

W ofercie przetargowej, jako jedyny oferent, wyraził chęć stworzenia kompleksu gastronomiczno-hotelowego wysokiej klasy. Pałac ma być miejscem publicznie dostępnym, gdzie można zjeść obiad, spędzić czas przy kawie, urządzić imprezę okolicznościową, spotkanie biznesowe czy skorzystać z hotelu. Jednocześnie I. Sobkowiak zobowiązał się do użyczania obiektu na potrzeby gminie na preferencyjnych warunkach.

Wysoki standard

Zadeklarował także m.in. kompleksową aranżację wnętrz oraz doposażenie hotelowych pokoi, remont kuchni, wymianę asfaltowej nawierzchni podjazdu na kostkę brukową oraz zagospodarowanie otoczenia. Przewidywana jest reorganizacja wnętrza pałacowego, tak by na poszczególnych kondygnacjach powstały obiekty gastronomiczne i mini-bary. Ma powstać również kilka pokoi o bardzo wysokim standardzie dla szczególnie wymagających gości. Planowane jest także urządzenie centrum fitness, sauny oraz solarium z możliwością masażu. Przed pałacem ma się pojawić fontanna.
Podpisana wczoraj umowa została zawarta na czas określony, od dziś do 31 marca 2013 r., po tym terminie podlega rozwiązaniu, bez tzw. milczącego przedłużenia. Gdy będzie rozwiązana I. Sobkowiak nie może wnosić roszczeń wynikających z poniesionych tzw. nakładów koniecznych. Kwotę czynszu płatnego do 10. każdego miesiąca ustalono na 4 tys. zł (netto). Czynsz ma być płacony od 1 kwietnia przyszłego roku, do tego czasu będzie rozliczany prowadzonymi remontami. W przypadku nie wykonania przez dzierżawcę prac zgodnie z harmonogramem, będzie miał obowiązek spłaty czynszu wraz z odsetkami.

Termin za terminem

Do obowiązków I. Sobkowiaka będzie należało regularne uiszczanie czynszu, ubezpieczenie obiektu oraz opłaty za utrzymanie (prąd, woda itd.). Dzierżawca zobowiązał się w umowie we własnym zakresie i na swój koszt w określonym czasie wykonać remont dachu (do końca maja), elewację zewnętrzną (lipiec), przyłącze kanalizacji sanitarnej (maj) oraz zmodernizować kotłownię (sierpień). Urząd miejski zastrzegł sobie możliwość rozwiązania umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia, jeśli dzierżawca będzie zalegał z płatnością za dwa miesiące lub dopuści się istotnych odstępstw od postanowień umowy.
- Firma się rozrasta, a pałac będzie wykorzystywany także na nasze potrzeby jak np. szkolenia - tłumaczy powody zainteresowania obiektem I. Sobkowiak. - Owszem, porównując z obecnym zakładem, pałac byłby za duży, ale buduję kolejny zakład i docelowo w firmie będzie pracować 800 osób. W niedalekiej przyszłości zamierzamy eksportować nasze wyroby, nie obejdzie się wtedy bez kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. Również i oni będą mogli skorzystać z obiektu w parku. Poza tym, pałac i otoczenie są tak ładne, że szkoda, by były zaniedbane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska