MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec handlu na Placu Wolności w Kielcach! Trwa rozbiórka straganów

Redakcja
We wtorek rano trwała rozbiórka straganów na Placu Wolności
We wtorek rano trwała rozbiórka straganów na Placu Wolności Michał Nosal
Już we wrześniu pisaliśmy, że na placu Wolności, gdzie budowany jest pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego panuje duży bałagan. Jeśli władze miasta szybko nie rozpoczną działań monument może stanąć wśród budek handlowych, parkujących samochodów i połamanych płyt chodnikowych.

- Tak nie będzie. Kupcy mają opuścić plac Wolności do końca tego roku. Otrzymali propozycję przeniesienia działalności na targowisko przy ulicy Semniaryjskiej albo Mielczarskiego – przyznaje zastępca prezydenta Kielc Tadeusz Sayor.

Ze 100 budek handlowych, które działały na placu Wolności zostało około 20.

- Taki handel w tym miejscu nie ma przyszłości, dlatego ludzie stopniowo rezygnują i rozbierają kioski. Młodzi wyjechali za granicę a starsi przechodzą na emeryturę. Zostało zaledwie 20 budek. Na razie ta grupa nie wyprowadza się, bo gdzie? Na bazarze też nie jest różowo, kto tam chciał się przenieść już dawno to zrobił – przyznaje Andrzej Rożek, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki „Wolność”.

 

Plac Wolności

(fot.Michał Nosal)

Po wyprowadzce kupców miasto chce prowizorycznie uporządkować plac Wolności. – Nie ma jeszcze pełnej koncepcji, ponieważ do odsłonięcia pomnika jest sporo czasu. Zastanawiamy się nad częściową wymianą chodnika na placu, w rejonie schodów prowadzących do ulicy Głowackiego i ograniczeniem parkingu. Nie możemy planować większego remontu, byłoby to wyrzucanie pieniędzy, ponieważ plac ma być przebudowany w wciągu kilku lat za unijne pieniądze. Planujemy wybudować podziemny parking a płytę urządzić pod potrzeby dzieci, jako przedłużenie Muzeum Zabawy i Zabawek – dodaje prezydent. - Na pewno w sierpniu 2014 roku, gdy pomnik Marszałka będzie odsłaniany, teren wokół niego będzie wyglądał lepiej niż teraz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia