MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kopalnia Wapienia Morawica z ogólnopolską nagrodą „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Paulina Baran
Paulina Baran
Prestiżowe wyróżnienie z rąk prezydenta odebrał prezes Kopalni Wapienia Morawica, Józef Dąbek.
Prestiżowe wyróżnienie z rąk prezydenta odebrał prezes Kopalni Wapienia Morawica, Józef Dąbek.
- To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki, to są nowoczesne przedsiębiorstwa, gdzie przestrzegane są zasady pracy – podkreślał prezydent Andrzej Duda podczas wręczania certyfikatów „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W gronie zaledwie siedemnastu laureatów tegorocznej, dwunastej już edycji ogólnopolskiego konkursu znalazła się Kopalnia Wapienia "Morawica" Spółka Akcyjna. Zaszczytne wyróżnienie do jednej z najprężniej działających firm regionu świętokrzyskiego trafiło już po raz czwarty w historii.

„Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to certyfikat przyznawany od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać działające w firmach organizacje związkowe.

- Można powiedzieć, że to pracownicy ubiegają się o nagrodę dla swojego pracodawcy, co sądzę, że dla pracodawcy powinno być tym bardziej cenne, a dla tych, którzy obserwują ten konkurs, powinno jasno wskazywać niezwykłą wartość, jaką taki pracodawca ma dla naszego rynku pracy i gospodarki – mówił podczas uroczystej gali odbywającej się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie prezydent Andrzej Duda. - Laureaci konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę, w absolutnej większości są to zakłady, które święcą sukcesy – podkreślał prezydent Andrzej Duda, dodając, że wyróżnienia te stanowią świadectwo jakości i konkurencyjności.

Kandydatów do konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” zgłaszają sami pracownicy, a laureatów prestiżowego konkursu wyłania komisja złożona z przewodniczącego związku "Solidarność" oraz przedstawicieli prezydenta i Rady Ochrony Pracy przy Sejmie. Warto zauważyć, że jest to jedyna nagroda, do przyznania której swoich pracodawców nominują pracownicy. Stąd też, zdaniem ekspertów, to niezwykle ważne wyróżnienie realnie buduje markę polskich przedsiębiorstw, a certyfikat przyznawany jest pracodawcom, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, stabilności zatrudnienia oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. - To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki, to są nowoczesne przedsiębiorstwa, gdzie przestrzegane są zasady pracy, jest możliwość swobodnego funkcjonowania związków zawodowych – zaznaczył prezydent Andrzej Duda, który pogratulował wszystkim wyłonionym laureatom prowadzenia działalności w taki sposób, który umożliwia budowanie nowoczesnej polskiej gospodarki, a co za tym idzie stawianie nas w czołówce rozwijających się państw nie tylko europejskich, ale też światowych.

W dwunastej edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wyłoniono zaledwie siedemnastu laureatów. Wśród nich znalazła się także Kopalnia Wapienia "Morawica" Spółka Akcyjna. Prestiżowe wyróżnienie z rąk prezydenta odebrał prezes Kopalni Wapienia Morawica, Józef Dąbek.

- Niezmiennie od lat jest to dla nas jedno z najważniejszych wyróżnień – zaznaczył prezes Józef Dąbek, podkreślając jednocześnie, że człowiek dla pracodawcy powinien być zawsze na pierwszym miejscu. - Od samego początku działamy tak, aby pracownicy czuli się u nas bezpiecznie. Obok stałego rozwoju spółki, stanowi to dla nas priorytet – dodał prezes Józef Dąbek i zaznaczył, że certyfikat jest docenieniem pracy całego zarządu spółki odnośnie budowania dobrych relacji z pracownikami.

Warto przypomnieć, że Kopalnia Wapienia "Morawica" laureatem konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanego przez "Solidarność", nie została po raz pierwszy. - W tym roku certyfikat trafił do nas już po raz czwarty. Pierwszy otrzymaliśmy w 2009 roku, drugi przyznano nam w 2013 roku, a trzeci raz mieliśmy zaszczyt go odbierać z rąk prezydenta w 2017 roku – poinformował prezes Józef Dąbek. Przyznanym certyfikatem Kopalnia może się posługiwać przez trzy lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kopalnia Wapienia Morawica z ogólnopolską nagrodą „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia