Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Krówka mleczna z Opatowa doceniona. Dostała prestiżowe tytuły

Michał LESZCZYŃSKI
Krówka mleczna z Opatowa doceniona. Dostała prestiżowe tytułyOpakowanie zbiorcze krówek.
Krówka mleczna z Opatowa doceniona. Dostała prestiżowe tytułyOpakowanie zbiorcze krówek. archiwum
Prestiżowe wyróżnienie dla cukierka z opatowskiej mleczarni. Została świetnie oceniona przez lożę ekspertów i najlepszych polskich kucharzy.

 

Opatowska krówka mleczna z oferty Opatowskiej Spółdzielni Mleczarskie została uhonorowana certyfikatem programu ''Doceń polskie'' i tytułem top produkt.

Decyzja o przyznaniu cennych wyróżnień zapadła w lipcu w Krakowie. Eksperci docenili smak i wygląd cukierków, pozytywnie ocenili także stosunek ich jakości do ceny. Przedstawiciele opatowskiej spółdzielni mają powody do zadowolenia, gdyż godło ''Doceń polskie'' zdobywają wyłącznie wyróżniające się produkty spożywcze. O prestiżu przyznanego certyfikatu świadczy honorowy patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nad programem.

 

Cukierki Opatowskie krówki mleczne produkowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Opatowie znalazły się w gronie produktów, które zdobyły certyfikat programu podczas 13. audytu zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego ''Doceń polskie''. Certyfikacja miała miejsce w Krakowie. Tego dnia loża ekspertów programu oceniła wszystkie zgłoszone artykuły spożywcze i wyróżniła te z nich, które cechują się doskonałym smakiem, odpowiednim wyglądem i adekwatną do jakości ceną.

 

Do audytu zakwalifikowano tylko żywność posiadającą tak zwany polski akcent, produkowaną z rodzimych składników, według tradycyjnej receptury lub na terenie naszego kraju.

 

 archiwum Certyfikat „Doceń polskie” dla krówki mlecznej z Opatowa.

 

Każdy ekspert przyznał wyrobom punkty w skali od jeden do dziesięciu za wymienione atrybuty (smak, wygląd, stosunek jakości produktu do jego ceny). Krówki opatowskiej mleczarni uzyskały maksymalną liczbę punktów, dzięki czemu zdobyły nie tylko certyfikat ''Doceń polskie'', lecz także tytuł top produkt. Miano to jest zarezerwowane dla wyrobów najwyższej jakości, którym jurorzy przyznali dziesięć punktów.

 

Loży ekspertów przewodniczył Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel Fundacji Klubu Szefów Kuchni, autor wielu przewodników kulinarnych. W komisji oceniającej żywność zasiadają wyłącznie osoby z długoletnim doświadczeniem w branży spożywczej. Jednym z członków loży jest przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Warto przypomnieć, że patronat honorowy nad programu ''Doceń polskie'' sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

- Godło programu to dla konsumentów jednoznaczna wskazówka. Dowód, że nagrodzony nim wyrób został sprawdzony przez ekspertów, uzyskał ich pozytywną opinię, a przez to jest wart uwagi – podkreśla Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego ''Doceń polskie''. - Program ''Doceń polskie'' ma charakter ogólnopolski, wyróżnienie pozwala więc zaistnieć firmie również w świadomości konsumentów spoza regionu, na terenie którego producent ma swoją siedzibę. Przez najbliższe dwa lata miesiące, bo na taki okres przyznawane są certyfikaty, wytwórca nagrodzonej żywności będzie mógł ją promować znakiem ''Doceń polskie'', do firmy należy decyzja, w jaki sposób wykorzysta możliwości wiążące się z posiadaniem certyfikatu programu – podsumowuje Bielski.

Celem programu "Doceń polskie" jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu "Doceń polskie" zajmuje się piątka specjalistów zawodowo związana z żywnością i technologią żywienia.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia