MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Która platforma cyfrowa ma najlepszą ofertę w najlepszych cenach

Anna NIEDZIELSKA [email protected]
Sprawdziliśmy jakie przedświąteczne oferty przygotowały najpopularniejsze platformy cyfrowe.
Sprawdziliśmy jakie przedświąteczne oferty przygotowały najpopularniejsze platformy cyfrowe.
Pół roku za darmo, pakiet za kilka złotych, dobierz dodatkowe programy za pół ceny – takie oferty kusza, ale po ich dokładnym porównaniu okazuje się, że mimo promocji można sporo przepłacić.

 

Sprawdziliśmy jakie przedświąteczne oferty przygotowały najpopularniejsze platformy cyfrowe. Pod uwagę braliśmy cenę „średniego” pakietu programów, sprzętu do odbioru i montażu oraz miesięczną opłatę abonamentową i czas trwania umowy. Oto co wyszło z porównania.

 

TELEWIZJA N

Pakiet „Wielka Rewolucja” to przede wszystkim programy telewizji TVN, obszerny pakiet dokumentalnych z grupy Discovery, kilka kanałów filmowych AXN oraz kilka dla dzieci. Ofertę uzupełniają mniej bezpłatne kanały telewizyjne – razem kilkadziesiąt programów. Wiele z nich można oglądać w rozdzielczości HD. Platforma oferuje także dekoder z nagrywarką cyfrową za niespełna 50 złotych.

 

Atrakcyjna jest cena – przy umowie zawartej na 13 miesięcy płacimy 48 złotych miesięcznie, co daje nam 624 złote przez cały okres trwania umowy. Do tego trzeba doliczyć około 330 złotych opłat za dekoder, antenę i montaż sprzętu.

 

POLSAT CYFROWY

 

W pakiecie Familijnym HBO jest dostęp do około 40 programów, w tym trzech telewizyjnych, które we wszystkich opcjach są dodatkowo płatne. Plusem oferty jest to, że przez 6 miesięcy w promocji dostaniemy szerszy pakiet (kosztujący 87,80 złotych miesięcznie). Jeśli po tym czasie chęć przejścia na tańszy pakiet trzeba zgłosić w autoryzowanym punkcie sprzedaży, telefonicznie, e-mailowo lub pisemnie.

 

Minus – umowa zawierana jest na 29 miesięcy, a płacić będzie trzeba przez 23 z nich i to po 57,90 złotych, co daje 1331,7 złotych. Do tego trzeba doliczyć razem około 200 złotych za antenę, dekoder i montaż.

 

CYFRA+

 

Obecnie nowy abonent może wybrać ofertę dającą mu możliwość oglądania telewizji nawet przez kilkanaście miesięcy za połowę ceny. Już w drugim co do wysokości opłat abonamencie jest możliwość oglądania 66 programów, w tym sporego pakietu informacyjnych i bezpłatnych filmowych. Wadą dla rodzin może być to, że programy typowo dla dzieci są tylko dwa. Dla posiadaczy nowego sprzętu minusem jest także to, że żaden z programów w sprawdzonym przez nas pakiecie „Podstawowy+” nie jest dostępny w HD.

 

Plus oferty to zdecydowanie najniższa cena. Przy podpisaniu umowy na 24 lub 18 miesięcy za pakiet kosztujący normalnie 42,90 zł przez 11 miesięcy płacimy połowę ceny, a to oznacza że wszystkie rachunki wyniosą 793,67 złotych (za dwa lata) lub 536,27 złotego ( za półtora roku). Przy podpisaniu umowy na 13 miesięcy z promocji skorzystamy krócej i oglądanie telewizji będzie nas kosztować 381,65 zł. Antena i jej montaż kosztują około 200 złotych, dekoder wypożyczamy na cały okres trwania umowy.

 

TELEKOMUNIKACJA

 

Oferta dla osób mających w domu dostęp do telekomunikacji Polskiej SA i korzystających z usługi internetowej Neostrada. Niestety nie wykorzystają jej osoby, które mają telefon na łączu radiowym. A szkoda, bo pakiet zawierający 2-megowe łącze internetowe i dostęp do ponad 90 kanałów – duży wybór programów informacyjnych i dla dzieci – kosztuje niespełna 60 złotych miesięcznie.

 

Cena za 24 miesiące oglądania – 838,6 złotych, a za 12 miesięcy – 479,2 złotych. Aktywacja usługi kosztuje niespełna 20 złotych, a modem do odbioru telewizji dostaje się za darmo.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia