Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kupiłeś? Nie jedz! GIS ostrzega: Salmonella w mięsie z Biedronki

amp
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay
W sprzedawanej w Biedronce partii filetów z kurczaka wykryto bakterie salmonelli. O wycofaniu tego produktu ze sprzedaży poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

GIS poinformował w ostrzeżeniu, że w wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella Enteritidis w partii produktu Świeży filet z piersi kurczaka MAP. Wiadomo, że chodzi o partię 793921 o terminie przydatności: 1 grudnia 2021 roku. Produkt został wyprodukowany przez Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX Sp. z o.o. dla Jeronimo Martins Polska.

„Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy” – czytamy.

Z informacji przekazanych przez GiS wynika, że 23 listopada wydano decyzję administracyjną zobowiązującą producenta o wycofania przedmiotowej partii produktu z rynku, jej zablokowania oraz zakazano używania do produkcji innych środków spożywczych lub wprowadzania do obrotu. Co więcej, tego samego dnia pisemnie zobowiązano zakład do podjęcia działań w celu określenia przyczyn wystąpienia bakterii Salmonella Enteritidis w tym produkcie, do przeglądu procedur nadzoru nad dostawcami oraz przeglądu procedur mycia i dezynfekcji obszarów produkcyjnych w celu zapobieżenia zanieczyszczeniom krzyżowym produktów.

Spółka Jeronimo Martins Polska S.A. zablokowała sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

GIS ostrzega ponadto, że nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej, zaś w przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu tego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kupiłeś? Nie jedz! GIS ostrzega: Salmonella w mięsie z Biedronki - Portal i.pl

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia