MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lafarge otrzymał certyfikat „Pewny Cement”

Marzena SMORĘDA [email protected]
Przyznany firmie Lafarge cement certyfikat poprzedziły drobiazgowe kontrole produktów.
Przyznany firmie Lafarge cement certyfikat poprzedziły drobiazgowe kontrole produktów.
Lafarge Cement otrzymał prawo używania znaku jakości „Pewny Cement” przyznawanego przez Kapitułę Stowarzyszenia Producentów Cementu. To dowód, że Lafarge spełnia najwyższe normy techniczne dotyczące parametrów swoich produktów na wszystkich etapach: produkcji, konfekcjonowania i dystrybucji.

Lafarge Cement uczestniczy w programie zainicjowanym przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, wprowadziło specjalne oznaczenie produktów najwyższej jakości nazwą „Pewny Cement”. Celem akcji jest wspieranie produktów o najwyższej gwarantowanej jakości oraz ostrzeganie i ochrona konsumenta przed wyrobami, które nie spełniają wymagań normowych.

 

Znak jakości „Pewny Cement” może otrzymać każdy producent cementu, pod warunkiem, że jego produkt dostępny na rynku będzie spełniał normy jakościowe. Jakość cementu ma podstawowe znaczenie dla własności użytkowych i zdrowotnych budowli.

 

Cement produkowany w renomowanych cementowniach stale podlega procedurom systematycznej kontroli wewnętrznej oraz niezależnej kontroli zewnętrznej. Produkcja i jakość cementu jest znormalizowana, ustalona przez Europejską Organizację Normalizacyjną CEN i Polski Komitet Normalizacyjny. Skład cementu, jakość i inne parametry określają normy.

 

Przyznanie firmie Lafarge Cement certyfikatu poprzedzone zostało drobiazgową kontrolą jej produktów. Firma poddała się tej procedurze dobrowolnie, deklarując chęć uczestnictwa w programie. Kontrola potwierdziła zgodność z normami oraz wysoką jakość produktów. Kontrola powtarzana będzie przez zespół ekspertów raz w roku, natomiast produkty dostępne na rynku będą sprawdzane raz na pół roku.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia