Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lider Regionu 2009, Edukacja - Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa, Kielce

Redakcja
Tadeusz Dziekan, rektor uczelni: - Tworzymy szansę na kształcenie, jakiej nie daje żadna inna wyższa uczelnia w naszym województwie, czego najlepszym przykładem jest kierunek prawo.
Tadeusz Dziekan, rektor uczelni: - Tworzymy szansę na kształcenie, jakiej nie daje żadna inna wyższa uczelnia w naszym województwie, czego najlepszym przykładem jest kierunek prawo.
Renomowani wykładowcy z najbardziej uznanych polskich ośrodków akademickich, doskonała baza dydaktyczna, wielkie nazwiska gości, przyjeżdżających na spotkania ze studentami i mieszkańcami regionu. Oto Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa.

Nasz laureat to obecnie największa i najbardziej dynamiczna uczelnia niepubliczna w kraju, słynąca z nazwisk wykładowców i gości pracujących lub odwiedzających tę uczelnię z wykładami. Jej historia zaczyna się w roku 1997, kiedy panowie: Tadeusz Dziekan, Andrzej Mroczek, Andrzej Juszczyk, Zbigniew Szczepańczyk oraz Zdobysław Kuleszyński postanowili założyć w Kielcach uczelnię ekonomiczną z prawdziwego zdarzenia.

Wtedy jeszcze uczelnia nosiła nazwę Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji, pod którą do dziś jest rozpoznawana. Nasz laureat pod tym szyldem funkcjonował do roku 2007. Wtedy to właśnie nastąpiła wielka zmiana jakościowa, na tyle istotna, że zmieniła aż nazwę szkoły. Oto bowiem po kilku latach starań WSEiA uruchomiła kierunek: prawo. Wyczekiwany, pożądany latami przez świętokrzyskich studentów i nadający tej uczelni niewątpliwy prestiż. Udało się skompletować kadrę naukową do tego kierunku i 3 grudnia 2007 roku nasz laureat zaczął działać jako Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa imienia prof. Edwarda Lipińskiego.

Dziś nasz laureat to prężna, dynamiczna i nowoczesna uczelnia, o której sile i prestiżu najlepiej świadczy dawny wieżowiec kieleckiej ISKRY, zamieniony obecnie na jeden z obiektów dydaktycznych, z nowoczesnymi salami wykładowymi i aulami. Taka inwestycja była wielkim wyzwaniem finansowym dla założycieli szkoły, ale nigdy nie oszczędzali oni ani na kadrze naukowej, ani na bazie dydaktycznej. Od samego początku pieniądze z czesnego były natychmiast inwestowane w rozwój.

Dzięki temu powstała wielka, nowoczesna biblioteka, kolejne obiekty oraz zespół najlepszych wykładowców z renomowanych uczelni z całej Polski. Profesorowie o znanych w kraju nazwiskach chętnie tutaj wykładają, bo widzą, że nasz laureat rozwija się dynamicznie, a do poziomu kształcenia studentów przykłada najwyższą wagę.

O rozmachu, z jakim działa Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa, najlepiej świadczy fakt, że nasz laureat nie ogranicza się jedynie do organizacji ćwiczeń i wykładów dla studentów. Uczelnia zaprasza bowiem wybitne polskie i zagraniczne autorytety z zakresu prawa, ekonomii, nauk społecznych, nauk o zdrowiu oraz informatyki na otwarte wykłady, konferencje naukowe i sesje dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Po trzynastu latach od debiutu Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa stała się prestiżową uczelnią, która oferuje studentom naukę na studiach stacjonarnych oraz zaocznych, licencjackich i magisterskich, na takich wydziałach, jak: Wydział Ekonomii, Finansów, Nauk Społecznych, Informatyki, Nauk o Zdrowiu oraz oczywiście Wydział Prawa, za który nasz laureat otrzymał w 2008 roku nagrodę Echa Dnia – Skrzydła.

Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa mogą obecnie studiować na takich kierunkach, jak: prawo, ekonomia, turystyka i rekreacja, finanse i rachunkowość, politologia, europeistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, informatyka, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne oraz zdrowie publiczne.

Na uczelni działają również jednostki pozawydziałowe, świadczące usługi dla ogółu studentów i pracowników.

A są to między innymi: Studium Języków Obcych, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Biblioteka, Wydawnictwo WSEiP, Akademickie Centrum Studiów Europejskich, Akademicki Ośrodek Badań Regionalnych, Ośrodek Badań Samorządności Terytorialnej oraz Centrum Edukacji i Monitoringu Polityki Integracyjnej.

Nasz laureat może pochwalić się certyfikatem Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych dla kierunku ekonomia, który potwierdza wysoką jakość studiów. Standardy akredytacyjne tej fundacji są porównywalne ze standardami przyjętymi przez międzynarodowe instytucje, badające jakość kształcenia ekonomicznego, w tym ze standardami European Foundation for Management Development (EQUIS).

Absolwent kierunku ekonomia otrzymuje dyplom ukończenia studiów wyższych wraz z certyfikatem jakości FPAKE.

 

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia