MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lider Regionu 2009 Nowe Technologie - DEFRO, Ruda Strawczyńska

Redakcja
Robert Dziubeła, właściciel firmy: - Stawiamy na najwyższą, jakość, trwałość i najnwosze rozwiązania technologiczne
Robert Dziubeła, właściciel firmy: - Stawiamy na najwyższą, jakość, trwałość i najnwosze rozwiązania technologiczne
Najnowocześniejsze technologie, precyzja, jakość, wzornictwo, ergonomia, oszczędność, ekologia i pasja. Tak w skrócie można opisać naszego kolejnego laureata - Przedsiębior-stwo Wielobranżowe DEFRO z Rudy Strawczyńskiej, które słynie z produkcji wysokiej jakości kotłów centralnego ogrzewania oraz profesjonalnych betoniarek.

Technologie, bo firma stosuje w procesie produkcji najnowsze zdobycze światowej techniki. Precyzja, bo dokładność wykonania i umiejętności załogi są cenione w całym kraju. Jakość, którą potwierdzają wszystkie istotne dla tej branży certyfikaty i trwałość uzyskana dzięki najlepszym materiałom. Ergonomia, bo wygoda klienta jest w końcu najważniejsza. Wzornictwo, bo nasz laureat wyznacza w tej mierze trendy dla całej branży. Ekologia, bo kotły DEFRO to wyjątkowo niska emisja spalin. Oszczędność, bo firma DEFRO dba o to, abyśmy jak najmniej płacili za ogrzewanie. I wreszcie – pasja. To jeden z filarów wielkiego sukcesu firmy DEFRO, która znana jest dziś w całym kraju i w ciągu zaledwie kilku lat stała się największym producentem markowych, energooszczędnych kotłów na paliwa stałe.

A zaczęło się wszystko w 1973 roku. Wtedy był to niewielki zakład rzemieślniczy, który systematycznie poszerzał produkcję i podnosił jej jakość. Ostatnie lata przyniosły prawdziwy rozkwit i imponującą rynkową ekspansję, docenioną kilka tygodni temu przez dziennik Puls Biznesu, który właśnie za wysoką dynamikę wzrostu przychodów nagrodził, już po raz trzeci z rzędu, naszego laureata Gazelą Biznesu. Ale firma ma na swoim koncie dużo więcej nagród i wyróżnień.

Nie dość że po raz kolejny zostaje Liderem Regionu, otrzymała też nasze statuetki Skrzydeł, a także została doceniona przez kapitułę nagrody Nasze Dobre Świętokrzyskie. W minionym roku 2009 nasz laureat po raz pierwszy dostał także certyfikat Fair Play, przyznawany tym podmiotom, które stosują dobre praktyki, doskonale współpracują ze swoimi klientami oraz kontrahentami. Firma DEFRO spełniła te warunki, stąd pierwszy w jej historii taki certyfikat. Nasz laureat otrzymał też Złote Berło Jakości podczas Świętokrzyskiej Gali Jakości, a w ostatnich dniach 2009 roku seria kotłów DEFRO DUO otrzymała tytuł Odkrycie Roku 2010 w programie Laur Klienta/Konsumenta.

Nasza kapituła doceniła w tegorocznej edycji nagrody Li-derzy Regionu dwa istotne osiągnięcia tego laureata – jakość oraz zastosowanie najnowszych technologii produkcji. Aby zaoferować klientowi naprawdę dobry produkt, nasz laureat zainwestował w jeden z najnowocześniejszych w Europie parków maszynowych, który czyni z DEFRO przedsiębiorstwo niezwykle konkurencyjne.

Kapituła jest także pod wrażeniem rozwoju firmy w roku 2009. W czasach, gdy inni narzekali na kryzys, cięli koszty, zmniejszali załogę i przychody, nasz laureat inwestował w nowe technologie, nowe obiekty oraz nowe produkty. DEFRO jest jednym z największych pracodawców na swoim terenie, co ma niebagatelne znacznie w momencie, gdy polska gospodarka znacząco spowolniła.

Dlaczego Nowe Technologie? Nasza kapituła uznała tę kategorię za najwłaściwszą dla podkreślenia zasług laureata. Dziś w jego zakładzie produkcyjnym powstaje szeroka gama kotłów na paliwa stałe, betoniarki, urządzenia podające paliwo oraz części zamienne do produkowanych wyrobów. Wszystkie produkty marki DEFRO zostały przebadane przez niezależne instytucje, takie jak Urząd Dozoru Technicznego, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu oraz Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie. Firma posiada niezbędne certyfikaty oraz deklarację zgodności CE.

Aby osiągnąć jak najwyższą precyzję wykonania, nasz laureat używa do produkcji kotłów najnowocześniejszych laserów. Obróbka laserem cechuje się bowiem dużą dokładnością dowolnych kształtów i jednocześnie 100-procentową powtarzalnością elementów.

Dziś gama kotłów marki DEFRO liczy kilkanaście modeli, między innymi: DEFRO DUO, DEFRO DUO PELLET, DEFRO AKM, OPTIMA, OPTIMA PLUS, OPTIMA KOMFORT, OPTIMA KOMFORT PLUS i DEFRO KOMPAKT MAX.

W ich produkcji najnowocześniejsze technologie połączono z precyzją wykonania i najlepszymi materiałami, w tym wysokogatunkową, nie-zwykle trwałą, specjalną stalą. Tę profesjonalną ofertę wspo-maga równie profesjonalny serwis, zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Nie dość że serwisanci DEFRO są w stanie do-trzeć do klienta w ciągu 48 godzin w dniach roboczych, to jeszcze awarie można zgłaszać on-line.

Nasza kapituła bierze zawsze pod uwagę nie tylko osią-gnięcia biznesowe, ale także zaangażowanie w rozwój regionu i życie lokalnej społeczności. I tu firma także ma się czym pochwalić, zarówno jeśli idzie o działalność charytatywną, jak i zaangażowanie w rozwój sportu.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia