Nasza Loteria

Liderzy Regionu 2011

Redakcja
Po raz dwunasty kapituła powołana przez naszą redakcję przyznaje nagrody Lider Regionu. Przez ostatnie lata wręczyliśmy statuetki ponad dwustu laureatom! Niektórzy swoimi działaniami na rzecz rozwoju województwa świętokrzyskiego zasłużyli nawet na nagrody specjalne, czyli Super Lidera Regionu. Tych statuetek wręczyliśmy do tej pory zaledwie kilka.

Nagroda Lider Regionu jest wręczana zawsze za osiągnięcia roku poprzedniego. Nasi przedsiębiorcy są bogatsi o doświadczenia spowolnienia gospodarczego w ostatnich latach, krótkiego ożywienia i kolejnych zawirowań związanych z kryzysem finansowym w strefie euro, który odcisnął ogromne piętno na całym 2011 roku. Jednak przedsiębiorcy z naszego regionu doskonale poradzili sobie z tymi trudnościami. Wielu z naszych nagrodzonych osiągnęło w minionym roku rekordowe zyski i zamiast redukować etaty, wręcz je zwiększało. Kilka branż świetnie się rozwinęło, dlatego kapituła zdecydowała o utworzeniu dodatkowej kategorii – nowy produkt.

Nasza kapituła mogła więc wybierać laureatów spośród 35 kategorii, choć jeszcze nigdy nie nagrodzono na raz tyle firm. W tym roku nikt nie otrzymał statuetki na przykład w kategorii DEBIUT. Powodów jest kilka, ale najważniejszy z nich dotyczy oczywiście niepewnej sytuacji panującej na światowych rynkach, szalejącego kursu franka szwajcarskiego i problemów największych gospodarek. To nie był dobry czas na debiut rynkowy i żadna powstająca w minionym roku firma nie wyróżniła się spektakularnym sukcesem. Stąd nasza kapituła uznała, że nie będzie w tym roku nagradzać nikogo w tej kategorii. Znów nie mieliśmy też faworyta w kategorii FINANSE. Wciąż jednak dobrze trzyma się w naszym regionie budownictwo, branża górnicza, świetnie rozwijają się uczelnie i przemysł spożywczy.

Uważni obserwatorzy naszej dorocznej nagrody szybko spostrzegą, że wśród laureatów są firmy, które nie po raz pierwszy odbierają statuetkę. To nie lada sztuka utrzymać najwyższe poziom tak długo, dlatego tych nagrodzonych podziwiamy podwójnie za konsekwencję i wytrwałość. Ale nie zapominamy także o firmach, które działają już na naszym rynku dość długo, rozwijają się z roku na rok, przyszedł więc czas by docenić ich ciężką pracę.

Członkowie kapituły gratulują wszystkim laureatom realizacji ich marzeń, uporu w dążeniu do celu, radości z pracy i zawodowego entuzjazmu, jakim zarażają kolejne pokolenia menadżerów. Jesteśmy pod wrażeniem waszych osiągnięć i planów. Każdego dnia tego trudnego 2011 roku udowadnialiście, że to właśnie Wam należą się te statuetki, a Wasz sukces nie jest przypadkowy. Gratulujemy!

Oto laureaci nagrody gospodarczej Liderzy Regionu 2011:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia