MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Liderzy Regionu 2012: EKOBOX z Wiśniówki

Redakcja
Liderzy Regionu 2012: EKOBOX z WiśniówkiBudowa linii wysokiego napięcia to jedno z realizowanych zadań przez spółkę EKOBOX.
Liderzy Regionu 2012: EKOBOX z WiśniówkiBudowa linii wysokiego napięcia to jedno z realizowanych zadań przez spółkę EKOBOX.
Kolejny laureat nagrody Liderzy Regionu 2012 to firma z już ugruntowaną i znaczącą pozycją w branży budownictwa energetycznego i telekomunikacyjnego. EKOBOX - spółka akcyjna notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych mimo kryzysu na rynku radzi sobie doskonale. EKOBOX S.A. to największe w tej branży przedsiębiorstwo w województwie Świętokrzyskim.

Spółka została założona w styczniu 1990 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie projektowania i realizacji robót energetycznych i telekomunikacyjnych. Początkowo występowała pod nazwą Przedsiębiorstwo Projektowania i Wykonawstwa Robót Specjalistycznych EKOBOX Sp. z o.o., by od 1994 nazywać się EKOBOX Sp. z o.o.

Trzon kadry firmy stanowi doświadczona kadra, projektanci oraz robotnicy wywodzący się przede wszystkim z Przedsiębiorstwa Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa ELTOR z Kielc i Łodzi. Bardzo wielu ówczesnych pracowników jest nadal zatrudnionych w spółce.

Ekobox szybko dał się poznać jako solidny wykonawca i został przyjęty do Fundacji Elektryfikacji Rolnictwa, zrzeszającej przede wszystkim dawne ELTORY, będąc w niej pierwszym prywatnym przedsiębiorstwem. W początkowym okresie swojej działalności firma zajmowała się usługami projektowymi i budowlanymi w zakresie robót energetycznych przy budowie linii niskiego i średniego napięcia do 30 kV. W odpowiedzi na pojawiające się potrzeby rynku, oferta firmy była stopniowo poszerzana. W 1996 roku, w związku z dynamicznym rozwojem usług telekomunikacyjnych, rozszerzono działalność na roboty projektowe i budowlane związane z telekomunikacją.

W 1996 roku spółka otrzymała Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001 oraz Certyfikat IQNet ISO 9001 potwierdzający, że spełnia wymagania normy PN (Polskie Normy) w następującym zakresie: projektowania, budowy, rozbudowy, remontów, serwisu i konserwacji sieci i urządzeń elektroenergetycznych – usług sprzętem budowlanym.
W latach 90. XX wieku przedsiębiorstwo zdobyło doświadczenia w zakresie handlu zagranicznego, trudniąc się w okresie kilku lat sprowadzaniem specjalistycznych urządzeń, maszyn oraz materiałów elektrycznych, na przykład świdroustawiaczy, przewodów energetycznych dla sieci NN i SN z Ukrainy. EKOBOX eksportował zaś do tego kraju między innymi samochody oraz rękawice dielektryczne. Dodatkową działalnością spółki w tym okresie było świadczenie usług w zakresie międzynarodowego transportu towarów w Europie.

Od roku 2000 spółka zajmuje się także wykonywaniem robót elektroenergetycznych, związanych z budową linii wysokiego napięcia w zakresie 110 kV–220 kV. Odbiorcami jej usług są spółki dystrybucyjne, odpowiedzialne za budowę linii dystrybucyjnych (NN oraz SN) oraz firmy budujące drogi i autostrady, które zlecają wykonanie infrastruktury energetycznej, takiej jak słupy energetyczne, oświetlenie, sygnalizacja i tym podobne firmom zewnętrznym.

W trakcie ponad dwudziestoletniej działalności firma EKOBOX SA zdobyła znaczącą pozycję wśród wykonawców budownictwa energetycznego i telekomunikacyjnego, realizując wiele prestiżowych robót, między innymi brała udział w budowie obwodnicy Skarżyska, Jędrzejowa, trasy Siekierkowskiej w Warszawie czy drogi A-2. W 2008 roku oferta spółki została poszerzona o konserwację systemów oświetlenia drogowego i ulicznego. Świadcząc usługę pogotowia technicznego, spółka ma pod ciągłym nadzorem kilkanaście tysięcy punktów świetlnych.

1 lipca 2010 roku EKOBOX Spółka z o.o. przekształciła się w EKOBOX Spółka Akcyjna. Na pełnych etatach zatrudnia ponad 70 osób. We wrześniu 2011 roku spółka EKOBOX SA, po pozytywnej weryfikacji, zadebiutowała na rynku NewConnect, prowadzonym jako Alternatywny System Obrotu przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Było to nie tylko święto firmy, ale także świętokrzyskiej gospodarki, bowiem EKOBOX został czwartą w regionie spółką giełdową wśród małych i średnich firm naszego województwa.

Kamil Suchański, prezes zarządu:
- Nasze sukcesy i dynamiczny rozwój to nie tylko efekt właściwej strategii obranej przez spółkę, ale przede wszystkim zasługa naszych sprawdzonych i doświadczonych pracowników, którzy są mocno zaangażowani we wszystkie działania na rzecz firmy. Z tego miejsca pragnę więc podziękować im za wkład pracy. Jej najlepszym efektem jest właśnie prestiżowa nagroda gospodarcza Liderzy Regionu dla EKOBOX-u.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia