Liderzy Regionu 2012: „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.

Redakcja
Kąpiel kwasowęglowa sucha - jeden z ponad 70 proponowanych w Uzdrowisku Busko-Zdrój zabiegów.
Kąpiel kwasowęglowa sucha - jeden z ponad 70 proponowanych w Uzdrowisku Busko-Zdrój zabiegów. archiwum
„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. – perła przyrodolecznictwa, debiutant w konkursie Liderzy Regionu zaprasza do Buska-Zdroju, gdzie od prawie 200 lat można poprawić zdrowie, odbudować sprawność fizyczną, wyleczyć wiele schorzeń. Naturalne źródła wód leczniczych, czyste powietrze, specyficzny łagodny klimat, największa ilość dni słonecznych w Polsce dają gwarancję zdrowego wypoczynku i skutecznej kuracji.

W słynnym uzdrowisku leczy się dolegliwości: reumatologiczne, neurologiczne, kardiologiczne, dermatologiczne, ortopedyczne dzieci i dorosłych oraz skutecznie rehabilituje pacjentów z rozpoznaniem dziecięcego porażenia mózgowego. Jego największymi, naturalnymi bogactwami są woda siarczkowa, solanka jodkowo-bromkowa oraz borowina. Leczenie tymi tworzywami wspomagane jest gamą ponad 70 zabiegów fizjoterapeutycznych.

Spółka oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne, pobyty rekreacyjne i świąteczne. Można tu także skorzystać z konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych, a wszystko to pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej.

Firma wciąż się rozwija, inwestuje, dzięki czemu staje się uzdrowiskiem na miarę XXI wieku – nowoczesnym i z aspiracjami do jeszcze wyższych standardów w branży. Świadczy o tym już realizowana, a zaplanowana na lata 2011-2020 strategia rozwoju, obejmująca także prace dotyczące Szpitala Uzdrowiskowego „Krystyna”.
Obiekt ten to nowoczesny ośrodek kompleksowej rehabilitacji wielu schorzeń. Są w nim oddziały: reumatologiczny, neurologiczny, dermatologiczny, kardiologiczny, rehabilitacji narządu ruchu. Dodatkowo działa czterołóżkowy Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Do dyspozycji gości są: pracownia testów wysiłkowych, holterowska, echokardiografii, psychologiczna oraz sale do rehabilitacji kardiologicznej. Oddział Kardiologiczny zajmuje się leczeniem i rehabilitacją chorych w 5-7 dobie po operacjach kardiochirurgicznych, po angioplastyce, po świeżo przebytych zawałach mięśnia sercowego, z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym i innymi schorzeniami układu krążenia. Szpital ma do zaproponowania swoim gościom bogatą ofertę zabiegową, między innymi basen rehabilitacyjny, zabieg kriosauny i wyciąg podwodny Gieczewa, który jest jedną z metod leczenia dyskopatii lędźwiowej. Obiekt przystosowany jest także dla osób niepełnosprawnych. Na miejscu są kawiarnia, świetlica i uzdrowiskowa biblioteka.

Rozbudowa i modernizacja uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” przebiega w kilku etapach. Budowa nowego pawilonu i modernizacja punktu żywienia współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 13 milionów złotych, w tym unijny wkład stanowi około 47 procent, a wkład własny prawie 53 procent. Punkt żywienia został już zmodernizowany oraz kompleksowo i nowocześnie wyposażony. Jednocześnie można w nim teraz wydawać posiłki aż dla 350 pacjentów. Inwestycję rozpoczęto w styczniu, a zakończono w październiku 2011 roku. Pochłonęła ona prawie 2,5 miliona złotych. Pozostała część kwoty, ze wspomnianych już ponad 13 milionów przeznaczona została na budowę nowego pawilonu.
Prace w związku z pawilonem C1, bo o nim mowa, rozpoczęto na wiosnę 2011 roku, a ich zakończenie planowane jest w połowie 2013 roku. Powierzchnia użytkowa tego budynku wyniesie 1733 metry kwadratowe. W przyziemiu i na parterze ulokowany zostanie zakład przyrodoleczniczy (baza zabiegowa). Rocznie na poszczególnych urządzeniach będzie tu wykonywanych około 800 zabiegów. Na pozostałych trzech kondygnacjach znajdzie się 38 pokoi, co da to łącznie 68 miejsc szpitalnych dla pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych oraz neurologicznych.

Kolejną fazą inwestycji będzie przebudowa bazy hotelowej oraz nadbudowa o jedną kondygnację i zagospodarowanie poddasza użytkowego pawilonu „C” Szpitala Uzdrowiskowego „Krystyna”. Przybliżony koszt to prawie 15 milionów złotych. Rozpoczęcie prac nastąpi po zakończeniu realizacji pawilonu C1. Rozbudowa pawilonu „C” podniesie standard oferowanych usług. Nowe wyposażenie i sprzęt oraz unowocześnione pokoje dla kuracjuszy spowodują wzrost konkurencyjności Spółki nie tylko na rynku regionalnym, ale również na arenie ogólnopolskiej i europejskiej.

Po modernizacji na dolnych kondygnacjach ma znajdować się zakład przyrodoleczniczy, a na wyższych powstaną 84 pokoje dla kuracjuszy.

Dzięki inwestycjom w Szpitalu „Krystyna”, Uzdrowisko będzie dysponowało ponad tysiącem miejsc noclegowych. Poniesione nakłady wpłyną na podniesie jakości świadczonych usług, zwiększy się dostępność świadczeń dla pacjentów. Powstaną też nowe miejsca pracy.

Wojciech Legawiec, Prezes „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A.:
- W ciągu najbliższych lat „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. znacznie się zmieni. Te zmiany dostrzegalne są już dziś. W ramach strategii rozwoju na lata 2011-2020 realizowanych jest kilka znaczących inwestycji, a kolejne są w planach. Najważniejsze są rozwój bazy noclegowej, podnoszenie standardów jakości i warunków wykonywania zabiegów oraz ich dostępność. Jednymi z większych przedsięwzięć są te związane z Uzdrowiskowym Szpitalem Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”.

Rekord upadłości w 2021 roku

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie