Likwidują cztery oddziały terenowe Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
Udostępnij:
Najpierw Lokalny Punkt Informacyjno - Konsultacyjny w Bielinach, w grudniu oddziały w Zagnańsku i Piekoszowie, a w przyszłym roku także w Masłowie i Chęcinach. Cztery z 14 punktów terenowych Powiatowego Urzędu Pracy w powiecie kieleckim są do likwidacji. Powodem jest spadek bezrobocia.

Grzegorz Piwko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach mówi o w przyczynach ekonomicznych. - Na przestrzeni ostatnich kilku lat liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych i obsługiwanych w Lokalnych Punktach Informacyjno-Konsultacyjny znacząco zmalała. Staramy się szybko reagować na zmiany zachodzące na rynku pracy. Spadek bezrobocia spowodował, że przyjrzeliśmy się zasadności działania lokalnych punktów pracy w terenie. Na przykład kiedyś LPIK w Piekoszowie obsługiwał około 1000 klientów, a teraz 500.

- Musimy kierować się racjonalnością wydatkowania pieniędzy publicznych - tłumaczy Grzegorz Piwko.

To nie jedyne oszczędności, jakich szukają władze Powiatowego Urzędu Pracy. W samym kieleckim „pośredniaku” systematycznie zmniejsza się zatrudnienie. - Na koniec 2018 roku wynosiło ono 209 osób. W tym momencie zatrudnienie w PUP to 187 osób. Nie ma potrzeby utrzymywania tak rozbudowanych struktur – wyjaśnia Grzegorz Piwko.

W PiekoszowieBiorąc pod uwagę liczbę osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Kielcach (LPIK Piekoszów) na 31 grudnia w latach od 2014 do 2019, sytuacja przedstawiała się następująco: w 2014 roku zarejestrowano tam 1114 osób bezrobotnych i poszukujących pracy. W 2015 już tylko 957 osób , w roku 2016 - 842 osób zarejestrowanych, a w 2017 - 629 osób, natomiast w 2018 - 579. Na 30 września bieżącego roku liczba bezrobotnych zarejestrowanych, obsługiwanych ww  LPIK wynosiła już tylko 559 osób.

Od 4 listopada tego roku w Lokalnym Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym w Piekoszowie, obsługa formalna bezrobotnych i poszukujących pracy z terenu gminy Piekoszów – to znaczy rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy, przyznawanie świadczeń z zakresu zadań realizowanych przez Centrum Rejestracji i Ewidencji - odbywa się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach przy ulicy Kolberga 4.

Lokalny Punkt Informacyjno- Konsultacyjny w Piekoszowie tylko do 31 grudnia tego roku świadczyć będzie jedynie usługi z zakresu części zadań realizowanych przez Referat Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego to jest pośrednictwa pracy.

W Zagnańsku
Do 30 listopada 2019 roku planowane jest zamknięcie Lokalnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Zagnańsku. Biorąc pod uwagę liczbę osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Kielcach (LPIK Zagnańsk), na 31 grudnia, w latach od 2014 2019 sytuacja przedstawiała się następująco: w 2014 roku zarejestrowano tam 855 osób bezrobotnych i poszukujących pracy, w 2015 - 829 osób , w roku 2016 - 614 osób zarejestrowanych, w 2017 - 574 osoby, natomiast w 2018 - 579 osób. 30 września 2019 liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych, obsługiwanych w tym LPIK wynosiła 559 osób.

W związku z likwidacja punktu w zagnańsku, od 21 października 2019 roku w Lokalnym Punkcie Informacyjno- Konsultacyjnym w Zagnańsku obsługa osób bezrobotnych i poszukujących pracy, zamieszkałych na terenie Gminy Zagnańsk, to jest rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy , przyznawanie świadczeń z zakresu zadań realizowanych przez Centrum Rejestracji i Ewidencji, odbywać się będzie, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach przy ulicy Kolberga 4.

Lokalny Punkt Informacyjno- Konsultacyjny w Zagnańsku świadczyć będzie do 30 listopada jedynie usługi z zakresu pośrednictwa pracy.

POLECAMY: BIZNES I PRACA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Materiał oryginalny: Likwidują cztery oddziały terenowe Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

U
Uglfhn

Czas zająć się przybytkiem tarnowskim, jakby go zlikwidowali to byłby największy pożytek,

M
Malgorzata

Urząd pracy to fikcja przychodzi petent a pani pyta czy znalazło się już pracę. Oferty w urzędzie to tylko ochrona i sprzątanie z orzeczeniem to stał się taki biznes, że głowa mała temu powinien się ktoś przyjrzeć.

P
Pisduś
14 listopada, 17:10, Gość:

Ludzie bezrobocia już dawno n i e m a .po.co ten urząd pracy .przyjęcia są wszędzie od fizycznego do umysłowego .rejestrują się cwaniaki bo nie płacą lekarza a pracują na czarno ...tam jest pełno urzędników ..wypłoszyć TOTO...NATYCHMIAST .

Ale tylko Ci co mają małe dzieci mogą pozwolić sobie na pracę na czarno, gdyż dodatkami z Mopsu maja trzy razy tyle co z etatu legalnego. Ktoś im to umożliwił ?

G
Gość

Chwalą się tym, że urzędników jest tylko 180. To jest 64 bezrobotnych na jednego urzędnika. W Polsce na jednego lekarza przypada 480 pacjentów.

Jest się czym chwalić

G
Gość

Ludzie bezrobocia już dawno n i e m a .po.co ten urząd pracy .przyjęcia są wszędzie od fizycznego do umysłowego .rejestrują się cwaniaki bo nie płacą lekarza a pracują na czarno ...tam jest pełno urzędników ..wypłoszyć TOTO...NATYCHMIAST .

G
Gość
14 listopada, 12:52, Zbyś:

Najlepiej zlikwidować ten cały Urząd Pracy, z jego pozorowanymi działaniami. Jest to zwykłe przytulisko pasożytniczej hordy urzędniczej

Dokładnie, zlikwidować całkowicie ten grajdołek. Siedzą, pierdza w stołki,pokaż mody na codzień, paradowanienie po korytarzach to standard w pup.

t
tak jest

To jeszcze ten na szymanowskiego w Kielcach bo tam damulki ( jeszcze zeby miały grubasy wygląd ) to obrażone na człowieka że tam wchodzi. NIgdy , nikomu nie znalażły pracy....taki to jest urzad....

G
Gość
14 listopada, 12:52, Zbyś:

Najlepiej zlikwidować ten cały Urząd Pracy, z jego pozorowanymi działaniami. Jest to zwykłe przytulisko pasożytniczej hordy urzędniczej

Popieram w całej rozciągłości.

G
Gość
14 listopada, 12:02, Gość:

Ciekawe czy osoby widoczne na zdjęciu wyraziły zgodę na publikację wizerunku...

Oprócz tego jednego pana opierającego się o ścianę to żadna z tych osób nie ma podstaw do zaskarżenia o publikacje wizerunku bez uprzedniej zgody...

G
Gość

Brawo. W końcu ktoś pomyślał. Utrzymywanie etatów i płacenie pseudo urzędnikom - za fikcje.

Mam nadzieję, że to nie koniec. Widać, że w ktoś w powiecie zaczyna myśleć. Mam nadzieję, że w MUP też się za to wezmą.

Skończą się towarzyskie schadzki cz też załatwianie prywaty.

Może ktoś kiedyś odważy się rozliczyć "towarzystwo" za te dofinansowania. Bo jak narazie tylko jest zamiatane pod dywan.

G
Gość

Bezrobotnych niema. Są tylko France które nie płacą ZUS-u, pracując na czarno i ZUS opłaca im urząd pracy jak mój szwagier?

Z
Zbyś

Najlepiej zlikwidować ten cały Urząd Pracy, z jego pozorowanymi działaniami. Jest to zwykłe przytulisko pasożytniczej hordy urzędniczej

G
Gość

Ciekawe czy osoby widoczne na zdjęciu wyraziły zgodę na publikację wizerunku...

Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie