Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Likwidują cztery oddziały terenowe Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
Najpierw Lokalny Punkt Informacyjno - Konsultacyjny w Bielinach, w grudniu oddziały w Zagnańsku i Piekoszowie, a w przyszłym roku także w Masłowie i Chęcinach. Cztery z 14 punktów terenowych Powiatowego Urzędu Pracy w powiecie kieleckim są do likwidacji. Powodem jest spadek bezrobocia.

Grzegorz Piwko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach mówi o w przyczynach ekonomicznych. - Na przestrzeni ostatnich kilku lat liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych i obsługiwanych w Lokalnych Punktach Informacyjno-Konsultacyjny znacząco zmalała. Staramy się szybko reagować na zmiany zachodzące na rynku pracy. Spadek bezrobocia spowodował, że przyjrzeliśmy się zasadności działania lokalnych punktów pracy w terenie. Na przykład kiedyś LPIK w Piekoszowie obsługiwał około 1000 klientów, a teraz 500.

- Musimy kierować się racjonalnością wydatkowania pieniędzy publicznych - tłumaczy Grzegorz Piwko.

To nie jedyne oszczędności, jakich szukają władze Powiatowego Urzędu Pracy. W samym kieleckim „pośredniaku” systematycznie zmniejsza się zatrudnienie. - Na koniec 2018 roku wynosiło ono 209 osób. W tym momencie zatrudnienie w PUP to 187 osób. Nie ma potrzeby utrzymywania tak rozbudowanych struktur – wyjaśnia Grzegorz Piwko.

W PiekoszowieBiorąc pod uwagę liczbę osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Kielcach (LPIK Piekoszów) na 31 grudnia w latach od 2014 do 2019, sytuacja przedstawiała się następująco: w 2014 roku zarejestrowano tam 1114 osób bezrobotnych i poszukujących pracy. W 2015 już tylko 957 osób , w roku 2016 - 842 osób zarejestrowanych, a w 2017 - 629 osób, natomiast w 2018 - 579. Na 30 września bieżącego roku liczba bezrobotnych zarejestrowanych, obsługiwanych ww  LPIK wynosiła już tylko 559 osób.

Od 4 listopada tego roku w Lokalnym Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym w Piekoszowie, obsługa formalna bezrobotnych i poszukujących pracy z terenu gminy Piekoszów – to znaczy rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy, przyznawanie świadczeń z zakresu zadań realizowanych przez Centrum Rejestracji i Ewidencji - odbywa się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach przy ulicy Kolberga 4.

Lokalny Punkt Informacyjno- Konsultacyjny w Piekoszowie tylko do 31 grudnia tego roku świadczyć będzie jedynie usługi z zakresu części zadań realizowanych przez Referat Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego to jest pośrednictwa pracy.

W Zagnańsku
Do 30 listopada 2019 roku planowane jest zamknięcie Lokalnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Zagnańsku. Biorąc pod uwagę liczbę osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Kielcach (LPIK Zagnańsk), na 31 grudnia, w latach od 2014 2019 sytuacja przedstawiała się następująco: w 2014 roku zarejestrowano tam 855 osób bezrobotnych i poszukujących pracy, w 2015 - 829 osób , w roku 2016 - 614 osób zarejestrowanych, w 2017 - 574 osoby, natomiast w 2018 - 579 osób. 30 września 2019 liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych, obsługiwanych w tym LPIK wynosiła 559 osób.

W związku z likwidacja punktu w zagnańsku, od 21 października 2019 roku w Lokalnym Punkcie Informacyjno- Konsultacyjnym w Zagnańsku obsługa osób bezrobotnych i poszukujących pracy, zamieszkałych na terenie Gminy Zagnańsk, to jest rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy , przyznawanie świadczeń z zakresu zadań realizowanych przez Centrum Rejestracji i Ewidencji, odbywać się będzie, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach przy ulicy Kolberga 4.

Lokalny Punkt Informacyjno- Konsultacyjny w Zagnańsku świadczyć będzie do 30 listopada jedynie usługi z zakresu pośrednictwa pracy.

POLECAMY: BIZNES I PRACA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Likwidują cztery oddziały terenowe Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia