Tygodnik "Wprost" opublikował tegoroczną listę 100 najbogatszych Polaków. Na podium znalazł się największy świętokrzyski przedsiębiorca, kielczanin Michał Sołowow.

Michał Sołowow znalazł się na trzecim miejscu z majątkiem szacowanym na 8,3 miliarda złotych. Kielczanin kontroluje wiele firm - najbardziej znane to Rovese, Barlinek, Synthos. Ostatnio rozwija sieci salonów z wyposażeniem wnętrz - Komfort i Homla. Lubi też biznes związany z jedzeniem - ma sieć North Fish czy John Burg, które mieszkańcy regionu znają z Galerii Echo. Do niedawna jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych, parę lat temu zakończył jednak tą karierę.

51 miejsce zajmuje w najnowszym notowaniu kielczanin Krzysztof Klicki kontrolujący grupę firm Kolporter.

Główny biznes został zbudowany na dystrybucji prasy, potem dochodziły kolejne specjalizacje. Dziś Klicki oprócz sieci salonów z prasą ma też firmy zajmujące się budową mieszkań czy informatyczne. Klicki na początku roku po 26 latach przestał być prezesem Kolportera.

Z listy po wielu latach obecności wypadli Małgorzata i Bogusław Wypychewicz, właściciele grupy firm spod znaku Koronea do której należy między innymi firma ZPUE Włoszczowa.

60sekundBIZNESU - o polskich producentach kosmetyków