Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MAN w Starachowicach stawia na...panie. Wyjątkowe akcje „SuperMANki” i „Lwiątka MAN-a”. Zobaczcie film

Kazimierz Cuch
W MAN Bus Starachowice już pracuje 14 procent kobiet, chętnie zatrudniane są następne panie. Na kolejnych slajdach zobaczcie panie z tytułem SuperManka
W MAN Bus Starachowice już pracuje 14 procent kobiet, chętnie zatrudniane są następne panie. Na kolejnych slajdach zobaczcie panie z tytułem SuperManka Kazimierz Cuch
Starachowicka firma MAN Bus aktywuje do pracy w swojej firmie kobiety, praktycznie na wszystkich stanowiskach pracy, także na tych, uważanych dotąd, jako typowo męskie. W tym celu prowadzi się w firmie akcje: „SuperMANki” i „Lwiątka MAN-a”. Zdaniem władz firmy to niesie same korzyści dla pań i dla firmy. Poznajcie wyjątkowe pracownice z tytułem "SuperMANka" - zobaczcie galerię zdjęć.

Branża motoryzacyjna, choć w dalszym ciągu zdominowana przez mężczyzn, coraz szerzej otwiera swoje drzwi przed kobietami. Panie coraz chętniej decydują się na studia techniczne, wybierając takie kierunki studiów jak: Automatyka i Budowa Maszyn, Zarządzanie Inżynierią Produkcji czy też Elektrotechnika. Jesteśmy świadkami społecznej transformacji, coraz rzadziej dziwi nas widok kobiety inżyniera stojącej ramię w ramię z mężczyznami czy kobiety za kierownicą autobusu.

Poznajcie wyjątkowe pracownice z tytułem "SuperMANka" - zobaczcie galerię zdjęć.

O akcjach MAN Bus Starachowice skierowanych do pań, obszernie informuje Katarzyna Michta z Działu Komunikacji Wewnętrznej MAN Bus Starachowice, rzecznik prasowy MAN Bus. Oto fragmenty jej informacji:

W MAN Bus Starachowice podążając za ideą różnorodności, prowadzimy obecnie projekt skierowany do pań - SuperMANki. A więc kim jest nasza SuperManka? To inżynier technolog, laborantka, pani konstruktor, specjalistka do spraw bezpievze4ństwa i higieny pracy, specjalistka do spraw jakości, specjalistka do spraw personalnych, spawaczka, pomocnica lakiernika, członek zarządu czy też kierownik działu. (…) Nasze pracownice łamią stereotypy i większość z nich twierdzi, że nie istnieje już podział na zawody męskie i damskie. Poznajcie nas bliżej. Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu

Parytety kobiet w MAN Bus Starachowice
Parytety kobiet zwiększają się również w MAN Bus w Starachowicach. W MAN Bus przy załodze liczącej około 3500 osób, pracuje już 14 procent kobiet. Firma informuje, że: "Różnorodna załoga wpływa pozytywnie na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ponieważ pozwala na zderzenie ze sobą różnych sposobów myślenia, różnego podejścia do rozwiązywania problemów. Takie poszerzanie horyzontów przyczynia się do wzrostu innowacyjności w zespole, do lepszych wyników finansowych. Panie charakteryzują się również dobrą organizacją pracy, potrafią być wielozadaniowe, okazywać zrozumienie i cierpliwość podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych"

Warto dodać, że MAN wydaje też piękne kalendarze, których bohaterkami są pracujące w fabryce panie. Informowaliśmy o tych akcjach na bieżąco.

MAN w ramach akcji „Lwiątka MAN-a”
Aby ułatwić paniom godzenie kariery zawodowej z życiem prywatnym, panie w ciąży mogą korzystać z 6-godzinnego dnia pracy przy zachowaniu pełnego wynagrodzenia. Po powrocie do pracy, mamy karmiące mogą również jedną godzinę w ciągu ośmiu godzin pracy przeznaczyć na karmienie. W tym przypadku również zachowują prawo do pełnego wynagrodzenia. Świeżo upieczone maluchy otrzymują od firmy drobne upominki z logo firmy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: MAN w Starachowicach stawia na...panie. Wyjątkowe akcje „SuperMANki” i „Lwiątka MAN-a”. Zobaczcie film - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia