MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mapa remontów na drogach krajowych w Polsce - pełen wykaz

Robert Felczak
Wyjeżdżając samochodem na święta warto odpowiednio zaplanować podróż. Tym bardziej, że wiele dróg w Polsce jest w remoncie. W czasie świąt kierowcy powinni również spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach krajowych, a także wjazdowych i wyjazdowych z miast.

Policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach w piątek po południu i w poniedziałek wielkanocny. Codziennie nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwać około 10 tysięcy funkcjonariuszy. Będą kontrolować trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów oraz zwracać uwagę między innymi na przekraczanie prędkości.

- Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które zagwarantują nam, że szczęśliwie dojedziemy do celu. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer - mówi rzecznik komendanta głównego policji podinspektor Mariusz Sokołowski. - Nie zapominajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę, dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu - podkreśla.

Policjanci będą również sprawdzać, czy w odpowiedni sposób (w fotelikach) przewożone są dzieci. W razie konieczności będą też kierować na objazdy i rozładowywać korki. Więcej policjantów będzie też patrolowało okolice kościołów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia