Marcin Bułka nie dał rady PSG. OGC Nice nie zagra w Lidze Mistrzów

Bartosz Głąb
Marcin Bułka (OGC Nice) w meczu z PSG.
Marcin Bułka (OGC Nice) w meczu z PSG. ESPN
PSG pokonało w meczu wyjazdowym OGC Nice 2:1 w zaległym meczu Ligue 1. Wynik oznacza, że ekipa z Lazurowego Wybrzeża straciła szansę na grę w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Taki obrót spraw może spowodować, że Marcin Bułka latem będzie chciał odejść do klubu, który będzie występować w tych prestiżowych rozgrywkach.

PSG pokonało OGC Nice w zaległym meczu Ligue 1

W środkowy wieczór Nicea i PSG zmierzyły się w zaległym meczu 32. kolejki rozgrywek. Rozjuszona ekipa paryżan, która nie wygrała czterech poprzednich meczów, od początku ruszyła do ataku, co przyniosło efekt w 18. minucie. Bradley Barcola otrzymał dobre podanie w pole karne rywali i precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu.

Gospodarze nie zdołali się otrząsnąć po stracie pierwszego gola, a przegrywa już różnicą dwóch trafień. Zaledwie 4 minuty później Bradley Barcola z łatwością wpadł w pole karne Nicei, zagrał wzdłuż bramki, gdzie znalazł się 18-letni Yoram Zague i z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie. To było trzecie trafienie młodego Francuza w tym sezonie Ligue 1.

Nicea odpowiedziała w 31. minucie bramkę kontaktową zdobył Mohamed-Ali Cho, przełamując ręce rezerwowemu bramkarzowi PSG i wynik był jeszcze sprawą otwartą.

Nicea nie zagra w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów

W drugiej połowie gospodarze nie potrafili ponownie zaskoczyć przeciwników, a na dodatek w 74. minucie czerwoną kartką za ostry faul został ukarany Melvin Bard i sytuacja drużyny z Lazurowego Wybrzeża zrobiła się jeszcze gorsza.

Wynik nie uległ już zmianie i PSG mogło cieszyć się z 21 zwycięstwa w tym sezonie Ligue 1. Wynik oznacza, że Nicea już na pewno nie zagra w Lidze Mistrzów. O bezpośrednią grę w tych rozgrywkach w ostatniej kolejce powalczą Lille oraz Brest.

32. kolejka ligi francuskiej. OGC Nice - Paris Saint Germain 1:2 (1:2)

• Bramki: 31' Mohamed-Ali Cho, - 18' Bradley Barcola, 22' Yoram Zague.
  • Żółte kartki: Y.Zague, L.Beraldo, Marquinhos.
  • Czerwona kartka: 74' Melvin Bard.
  • Sędzia: Ruddy Buquet.

OGC Nice: Marcin Bułka - Jordan Lotomba (58' Antoine Mendy), Jean-Clair Todibo, Dante, Melvin Bard - Morgan Sanson (68' Hitcham Boudaoui), Pablo Rosario, Khephren Thuram (84' Romain Perraud) - Mohamed-Ali Cho (58' Gaetan Laborde), Terem Moffi (68' Evann Guessand), Jeremie Boga.

Paris Saint-Germain: Arnau Tenas - Yoram Zague, Maquinhos, Milan Skriniar, Lucas Bareldo - Warren Zaire-Emery, Vitinha, Fabian Ruiz (84' Carlos Soler) - Kang-In Lee (71' Marco Asensio), Goncalo Ramos (71' Senny Mayulu), Bradley Barcola.

Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...