Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marka Dafi na światowej klasy targach Ambiente we Frankfucie. Prezentacja produktów do filtracji wody jako proekologiczna alternatywa

Anna Michalska
Od lewej: Maciej Bursztein - dyrektor do spraw rozwoju i członek zarządu Dafi Pro S.A., Grzegorz Pyczek, kierownik działu eksportu oraz Filip Makówka, dyrektor handlowy Dafi Pro.
Od lewej: Maciej Bursztein - dyrektor do spraw rozwoju i członek zarządu Dafi Pro S.A., Grzegorz Pyczek, kierownik działu eksportu oraz Filip Makówka, dyrektor handlowy Dafi Pro.
Marka Dafi po raz kolejny mocno zaakcentowała swoją obecność na prestiżowych targach Ambiente we Frankfurcie nad Menem (Niemcy). Zaprezentowano wytwarzane w dwóch fabrykach (Kielce oraz podkielecka Bilcza) produkty wielokrotnego użytku do filtracji wody kranowej. Ekspozycja polskiej marki przyciągała uwagę gości międzynarodowej imprezy wystawienniczej i pozwoliła na nawiązanie rekordowej jak dotąd liczby kontaktów handlowych.

Targi Ambiente we Frankfurcie nad Menem to wydarzenie, które wyznacza trendy dla globalnego sektora design’u i wyposażenia wnętrz. Impreza odbyła się na początku lutego tego roku. Marka Dafi, której właścicielem jest kielecka spółka Formaster Group, już po raz dziesiąty pokazała się na tym prestiżowym evencie. Pozyskanie dobrego miejsca na stoisko na tej imprezie wymaga często nawet 2 lat oczekiwania.

- Tegorocznym hasłem przewodnim Dafi była odpowiedzialność za środowisko naturalne. Zaprezentowaliśmy na targach butelkę wielokrotnego użytku z filtrem węglowym do polepszania jakości wody i zastępującą konieczność jej kupowania w jednorazowych opakowaniach. Przedmioty takie, jak wspomniane butelki czy butelki termiczne oraz dzbanki filtrujące oprócz wygody i oszczędności pomagają ograniczać zbędne odpady – mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju oraz członek zarządu Formaster Group SA.

Stoisko Dafi z daleka przyciągało wzrok odwiedzających. Wygląd ekspozycji w pełni korespondował z motywem dbania o naszą planetę. Do budowy stoiska zastosowano naturalne materiały takie jak drewno, z którego powstały ściany, a także elementy wnętrza: skrzynki, obudowy na telewizory, lada. Pojawiły się także kolorowe neony. Za ladą ustawiono pięknie podświetlony regał z butelkami filtrującymi w żywych kolorach. Dla uczestników przygotowano również atrakcję w postaci nowej odsłony gry w ringo – aby wygrać należało tak rzucić gumowym kółkiem, by znalazło się na wskazanej na środku butelce. Ale prawdziwy zachwyt wzbudzało świecące drzewo z… butelek filtrujących.

- Nasza propozycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów. Dla międzynarodowej publiczności szczególnie interesujące okazały się produkowane w naszych fabrykach filtry funkcyjne, takie jak Mg+ wzbogacające wodę w jony magnezu oraz pH+, które podwyższają pH wody. Dedykowany dla tych filtrów dzbanek szklany również jest dużym wyróżnikiem w naszej ofercie. Bardzo ważny był aspekt bezpieczeństwa naszych wyrobów. Dzięki uzyskanym certyfikatom niezależnych instytucji, regularnym badaniom oraz wykorzystywaniu atestowanych materiałów klienci w prosty sposób mogli przekonać się, że produkty są spełniają najwyższe normy – podkreśla Maciej Bursztein.

Produkcja wyrobów wielokrotnego użytku to jeden z elementów proekologicznej filozofii marki Dafi. W trosce o redukcję zaśmiecania środowiska naturalnego w Formaster Group prowadzony jest między innymi wewnętrzny recykling odpadów przemysłowych.

- W swoich działaniach zawsze staramy się myśleć przyszłościowo i innowacyjne – mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju oraz członek zarządu Dafi Pro S.A. – Zdajemy sobie sprawę, że kupując i produkując polskie produkty, realnie wpływamy na kondycję naszej gospodarki, a co za tym idzie, sami bierzemy udział w budowaniu stabilnej przyszłości – dodaje.

Już wkrótce produkty marki Dafi będą prezentowane na targach w Hong Kongu na HKTDC Hong Kong Houseware Fair 2019.

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia