MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marszałek Jarubas zachwycony... winem

Redakcja
Marszałek Jarubas zachwycony... winem
Marszałek Jarubas zachwycony... winem
W piątek marszałek województwa Adam Jarubas przebywał w powiecie sandomierskim. Najczęściej poruszanym tematem był rozwój przedsiębiorczości oraz wizyty w lokalnych firmach.

Adam Jarubas spotkał się w Darominie, gmina Wilczyce, z przedstawicielami Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy. Zwiedził winiarnię Barbary i Marcina Płochockich. – Z oglądu winnic, ze spotkań z producentami widać, że potencjał jest tu duży. Jestem pod dużym wrażeniem tej produkcji – mówił marszałek Adam Jarubas.

a

 

Winiarnia Barbara i Marcin Płochockich w Darominie zajmuje 4,5 hektara. Produkuje około 22 tysiąca butelek rocznie, 60 proc. to wina białe, pozostałe – różowe i  czerwone. Ostatnio winiarnia korzystała z funduszy szwajcarskich. Otrzymała dotację na wykończenie części agroturystycznej, pokoi, sali degustacyjnej, części turystycznej. Winnica była sadzona w trzech etapach, ostatni z nich dzięki pieniądzom z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

 

Adam Jarubas odwiedził również w Sulisławicach, gmina Łoniów, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Łętowska, które zajmuje się produkcją wkładek dystansowych dla hut szkła.
To jedna z niewielu firm, która sprzedaje swoje produkty w całej Europie. Ich odbiorcą jest między innymi Pilkington Automotive Polska w Sandomierzu, zakłady w Chmielowie, we Włoszech, Hiszpanii. Firma znalazła niszę w bardzo wąskim segmencie wkładek dystansowych pomiędzy szkło. – Daje miejsca pracy na rynku lokalnym, ma plany rozwojowe związane z wykorzystaniem funduszy unijnych. Obecnie zakład w Sulisławicach zatrudnia około 30 osób, razem we wszystkich filiach – 113. Produkcja w Sulisławicach, gdzie dawniej znajdowało się kółko rolnicze, odbywa się od 2013 roku. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia