PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

0 1 połowa

Korona Kielce

1

1 1 połowa

• Lech przegrywa na własnym stadionie pierwszy raz od roku! I to z Koroną, która grała dzisiaj drugim garniturem! Ekstraklasa - najlepsza liga świata! Teraz sytuacja Kolejorza się może mocno skomplikować, jeżeli Legia i Jagiellonia wygrają swoje mecze!

• Koniec! Pierwszy krok do mistrzostwa kompletnie nieudany!

• Elhadji Pape Diaw ratuje swoją drużynę wybijając strzał Gajos sprzed bramki!

• Radek Dejmek ukarany żółtym kartonikiem.

• Tymoteusz Klupś uderzał groźnie na bramkę! Szkoda tylko, że niecelnie!

• Nabil Aankour fatalnie zabrał się z piłką. Szkoda, bo już wychodził sam na sam z bramkarzem Lecha.

• Piotr Tomasik uderzył na bramkę, piłkę strącił jeszcze Chobłenko, i po jego "uderzeniu" futbolówka mija słupek.

• Elia Soriano zderzył się głową z rywalem i potrzebna jest mu pomoc medyczna.

• Elhadji Pape Diaw źle obliczył lot piłki i do świetniej okazji doszedł Nikola Vujadinović. Koroniarze mają szczęście, że obrońca Lecha nieczysto trafił w piłkę!

• Nabil Aankour chciał wyłożyć piłkę na pustą bramkę dla Soriano, ale robi to zdecydowanie zbyt lekko. Putnocky spokojnie wyłapał futbolówkę.

• Elia Soriano miało piłkę na 5 metrze, ale w nią nie trafia! To musiało być 0:2!

• Zamiesznie w polu karnym Korony, ale ostatecznie strzał Christiana Gytkjaera obroniony przez bramkarza gości!

• Zmiana także w Koronie. Sanel Kapidzić zmieniony przez Elię Soriano.

• Zmiana w Lechu. Wołodymyr Kostewycz schodzi, a wchodzi Piotr Tomasik.

• Tymoteusz Klupś ukarany żółtą kartką.

• Sanel Kapidzić na bramkę Lecha.... bardzo słabo. Putnocky spokojnie broni.

• Co zrobił Oleksij Chobłenko! Ukrainiec nie trafia na pustą bramkę z 3 metra! Swoją okazję zawdzięcza lekkomyślności Elhadji Pape Diaw.

• Oleksij Chobłenko w stronę bramki rywala uderzył bardzo lekko.

• Zmiana także w Lechu. Robert Gumny zmieniony przez Tymoteusza Klupsia.

• Adnan Kovacević kończy swój mecz. W jego miejsce Akos Keckes.

• Żółta kartka dla Zlatana Alomerovicia za przedłużanie gry.

• Nabil Aankour oddał taki sytuacyjny strzał, który nie miał szans powodzenia.

• Michael Gardawski wchodzi w miejsce Kena Kallaste.

• Bartosz Rymaniak przyjął na twarz mocne dośrodkowanie Kostewycza i potrzebna była chwila przerwy. Na szczęście gracz Korony szybko wraca do gry.

• Radosław Majewski notuje mocny strzał z dystansu, który jednak poszybował prosto w rękawice bramkarza gości.

• Darko Jevtić dograł z rzutu wolnego w pole karne, ale tam piłka notuje tylko pusty przelot.

• Słabe rozegranie Możdzenia. Gracz Korony ma szczęście, że nie skończyło się to stratą bramki.

• Sanel Kapidzić zaczarował trochę przy polu karnym Lecha, lecz jego strzał obroniony przez golkipera Lecha!

• Darko Jevtić kilka minut po wznowieniu gry zostaje ukarany żółtą kartką

• Czas na drugie 45 minut!

• Nenad Bjelica próbuje ratować drużynę przerwie. Kamil Jóźwiak schodzi, a wchodzi Oleksij Chobłenko!

• Oglądamy mecz na - nie ukrywajmy słabym poziomie. Korona zaskoczyła i prowadzi przy Bułgarskiej z Lecha! Wydaje się, że druga połowa będzie ciekawsze, bo Lech na pewno mocno zaatakuje!

• Tuż przed przerwą jeszcze zamieszanie w polu karnym Korony. Nic z tego jednak nie wynikło i.... sędzia kończy pierwszą połowę.

• Łukasz Kosakiewicz ogląda żółtą kartkę.

• Łukasz Trałka doszedł do strzału głową, jednak uderza prosto w bramkarza Korony.

• Emir Dilaver naprawia duży błąd swojego kolegi z formacji - Roberta Gumnego. Już Korona pędziła z kontratakiem.

• Sanel Kapidzić znowu fajnie wychodzi na pozycję, tylko że tym razem został złapany na spalonym.

• Bardzo precyzyjny strzał zawodnika Korony z dystansu! Może piłka jeszcze delikatnie otarła się od Łukasza Trałki, ale Matus Putnocky i tak był bez szans! Korona niespodziewanie otwiera wynik tego meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sanel Kapidzić daje prowadzenie gościom!

• Nikola Vujadinović dwukrotnie uderza na bramkę Korony i dwukrotnie zostaje zablokowany!

• Zlatan Alomerović broni rzut karny! Strzelcem był Darko Jevtić, ale bramkarz Korony znakomicie wyczuł Szwajcara!

• Pape Diaw ukarany za ten faul żółtą kartką! Duży błąd obrońcy Korony!

• Rzut karny dla Lecha!

• Bez strzału celnego po obu stronach. Ta statystyka jasno pokazuje jak ten mecz jest słaby.

• Darko Jevtić podaje zdecydowanie zbyt mocno do Gajosa. Fatalnie zmarnowana okazja na strzał.

• Zlatko Janjić groźnie zagrywa w pole karne, lecz żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć tego podania.

• Sanel Kapidzić wypuszczony w bój, lecz niestety nie zdołał opanować futbolówki. Putnocky łapie piłkę i Lech jest w posiadaniu.

• Obie drużyny bez pomysłu na grę. Lech przeważa, ale nie gra jak faworyt. Wygląda to słabo.

• Adnan Kovacević po dośrodkowaniu Kosakiewicza doszedł do strzału, który dosłownie o kilka centymetrów mija bramkę Lecha! Najlepsza okazja jak do tej pory!

• Robert Gumny ukarany żółtym kartonikiem. Młody obrońca Lecha przerwał kontratak rywali.

• Dwa rzuty rożne z rzędu dla Lecha. Oba zmarnowane. Nawet bez jakiegokolwiek zagrożenia.

• Znowu atakują gospodarze, lecz znowu łatwo tracą piłkę. Na razie Korona świetnie ustawiona w defensywie.

• Dobra akcja gospodarzy, tylko że Darko Jevtić nie zdołał opanować piłki.

• Radosław Majewski wstrzelił piłkę w pole karne, ale spokojnie wybija ją zawodnik Korony.

• Pierwszy gwizdek dał znak do rozpoczęcia tego pojedynku!

• Jeszcze minuta ciszy dla Henryka Zakrzewicza, niedawno zmarłego wiernego kibica Kolejorza.

• Hymn Lecha rozniósł się po trybunach! Coraz bliżej pierwszego gwizdka!

• Lech nie przegrał na własnym stadionie od 20 spotkań. Ostatni raz ulegli przy Bułgarskiej w kwietniu 2017 roku. To nic więc dziwnego, że są faworytami tego pojedynku!

• Kolejorz zanotował 4 zwycięstwa z rzędu. Te wygrane pozwoliły im wskoczyć na fotel lidera i to oni zdobyli pole position w walce o mistrzostwo Polski!

• Czy Christian Gytkjaer powiększy swój dorobek?

• Dla Korony ten mecz nie jest teraz najważniejszy. Już długo przed meczem wiadomo było, że trener oszczędzi najważniejszych zawodników. Dlaczego? Jest jeden ważny powód. W tygodniu Korona walczyć będzie o finał Pucharu Polski.

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Zapraszam na relację LIVE z tego spotkania!

• Sezon wpada w decydująca fazę! Czas na rundę finałową! Lech rozpoczyna walkę o mistrzostwo z Koroną Kielce!