W regionie świętokrzyskim trwa przyjazdowa misja gospodarcza i spotkania eksperckie dla przedsiębiorców. To realizacja proeksportowego wsparcia firm realizowanego w ramach Projektu Promocji Gospodarczej, polegającego na znalezieniu partnerów biznesowych i rynków zbytu dla produktów z województwa. W środę w Starachowicach - Metalove - spotkanie dla przedsiębiorców w celu nawiązania biznesowych kontaktów.

Branża metalowo-odlewnicza, jedna z inteligentnych specjalizacji regionu, zajmuje bardzo ważne miejsce w rozwoju gospodarczym województwa. Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego organizuje działania wspierające przedsięwzięcia proeksportowe lokalnych firm. Jednym z nich była w kwietniu bieżącego roku misja gospodarcza na Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji i Automatyki Hannover Messe dla 10 naszych firm.

Od 11 do 14 grudnia trwa przyjazdowa misja gospodarcza potencjalnych kontrahentów zagranicznych z Holandii, Włoch, Austrii, Szwecji, Niemiec, Rosji, Litwy, Białorusi, Kazachstanu i Hiszpanii. Uczestniczą w niej przedsiębiorcy, eksperci z branży metalowo-odlewniczej, a także izby gospodarcze.

W środę, 13 grudnia, w hotelu Senator w Starachowicach odbędzie się wydarzenie Metalove, czyli spotkanie umożliwiające nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Wezmą w nim udział firmy ze Świętokrzyskiego z branży metalowo-odlewniczej oraz zagraniczni uczestnicy misji. W organizację spotkania Metalove włączyły się firmy: Zębiec, Eko-Inż, Celsa Ostrowiec, Chemar, Mesko-Rol, Starpol II, ZAP BP Końskie, Finow. W spotkaniu mogą wziąć udział chętne firmy z regionu. Rozpocznie się o godzinie 10 w hotelu Senator w Starachowicach.


QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?


ZOBACZ TAKŻE: Białystok. Szopka bożonarodzeniowa. Osioł się uparł i nie chciał wejść do ciężarówki

(Źródło:poranny.pl)