MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Sołowow dostał Medal z okazji Jubileuszu 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej

marzena
archiwum
Michał Sołowow w towarzystwie wielu wybitnych osobistości, między innymi prezydenta Bronisława Komorowskiego byłych prezydentów Lecha Wałęsa i Aleksandra Kwaśniewskiego, marszałek Senatu Bogdana Borusewicza i wielu innych przedstawicieli świata polityki, biznesu i mediów wziął udział w uroczystości 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej. Świętokrzyski przedsiębiorca otrzymał „Medal z okazji Jubileuszu 25-lecia KIG”.

Gościem specjalnym był premier Węgier Viktor Orbán.

Głównym punktem uroczystości, która odbyła się w czwartek, 19 lutego, Warszawie, była debata gospodarcza z udziałem Ryszarda Florka, Michała Sołowowa, Tomasz Misiaka oraz Adama Górala. Dyskusja stanowiła ocenę 25-lecia, wyrażoną z perspektywy ludzi, którzy odnieśli sukces gospodarczy w wolnej Polsce. Uczestnicy debaty spierali się, czy klucz do sukcesu zależy od własnej woli, czy też od możliwości, jakie stwarza rzeczywistość. Próbowali także odpowiedzieć na pytanie, jak się bogacić, by wzbogacić Polskę.

Podpisano ważne dokumenty. Pierwszy z nich to oświadczenie z okazji 25-lecia transformacji sygnowane przez przedstawicieli najważniejszych organizacji pracodawców i przedsiębiorców, zawierające postulaty, których celem jest zmiana przepisów prawa podatkowego i inwestycyjnego, a także wzmocnienie polskiej klasy średniej. Z kolei celem „Paktu dla Innowacji”, którego sygnatariuszami byli: Ministerstwo Gospodarki, Polski Instytut Technologii, Krajowa Izba Gospodarcza i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, są przede wszystkim działania na rzecz praktycznej realizacji planów osiągnięcia pułapu 2.0% PKB GERD wydatków na badania i rozwój.

Podczas gali przyznane zostały specjalne odznaczenia – Złote Parasole za wybitne osiągnięcia na rzecz demokracji i wolności gospodarczej dla prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, a także – za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju gospodarki Węgier i budowy klasy średniej dla  Viktor Orbána.

W ramach obchodów 25-lecia, Krajowa Izba Gospodarcza planuje organizację kolejnych wydarzeń biznesowych, między innymi VI edycji Kongresu Innowacyjnej Gospodarki oraz V edycji Forum Młodych Przedsiębiorców. Będą się one odbywały pod hasłem budowy wzrostu gospodarczego w oparciu o kapitał społeczny.

Krajowa Izba Gospodarcza, powstała w 1990 roku, jest największą niezależną organizacją biznesu w Polsce. Powstała w 1990 roku. Reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc ponad 150 organizacji biznesowych. Od początku istnienia misją KIG były działania na rzecz wsparcia innowacyjności i zwiększenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Pamiętając o ponad 200-letniej historii samorządu gospodarczego na ziemiach polskich, konsekwentnie podejmuje działania na rzecz przedsiębiorców. Reprezentuje ich interesy w relacjach z rządem, lokalnymi organami administracji państwowej, a także opiniuje projekty nowych uregulowań prawnych z dziedziny życia gospodarczego. KIG zabiera głos we wszystkich ważniejszych dyskusjach dotyczących kształtu polskiej gospodarki. W swoich działaniach KIG opiera się na zorganizowanych regionalnych i branżowych środowiskach gospodarczych z całego kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia