MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Sołowow idzie na wojnę z nowotworami

Marzena Smoręda
Michał Sołowow stanął przed wyzwaniem, jakim jest opracowanie leku na raka.
Michał Sołowow stanął przed wyzwaniem, jakim jest opracowanie leku na raka. Dawid Łukasik
Michał Sołowow, największy polski przedsiębiorca, miliarder i twórca firm-gigantów inwestuje w branżę medyczną i szuka remedium na raka.

Totalny zwrot w biznesowej działalności Michała Sołowowa. Pierwszy przemysłowiec Rzeczpospolitej, znany w Polsce i na świecie z działalności w branży deweloperskiej, wykończeniowej i chemicznej oraz zapalony rajdowiec, postawił teraz na biotechnologię. Zaangażował się w poszukiwania skutecznego leku na raka.

 

Poprzez fundusz Ipopema 112 FIZAN zainwestował w spółkę OncoArendi Therapeutics, która zajmuje się pracami nad innowacyjnymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwnowotworowymi i będzie finasował bardzo obiecujące badania nad lekiem na nowotwory, kóre mogą oznaczać rewolucję na rynku medycznym.

To będzie dłuższa przygoda

Inwestycja funduszu ma wynosić 12 milionów złotych, a większość tej kwoty należy do Michała Sołowowa, podaje Puls Biznesu. Pieniądze mają być przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe, prowadzone przez najbliższe trzy lata. Kielecki przedsiębiorca planuje swój udział w finansowaniu prac, nawet w większym stopniu, być może przez okres 5-8 kolejnych lat, informuje Puls Biznesu. Prace nad znalezieniem sposobu na pokonanie nowotworu, a tym samym szansa na życie dla wielu chorych ludzi, są na bardzo zaawansowanym etapie.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Jak Michał Sołowow tłumaczy nagły zwrot w działalności? - Łatwiej jest zdecydować się na inwestycję w branży, którą znam i dobrze rozumiem. Jednak braki w wiedzy na temat branży może zrekompensować jej oczekiwany szybki rozwój i przede wszystkim ludzie, bo w takich projektach inwestuje się w ludzi - powiedział „Echu Dnia” Michał Sołowow. Dlaczego wybrał spółkę OncoArendi? Jak mówi, przekonał go doświadczony, kompletny zespół zdeterminowanych ludzi, którzy wiedzą, czego chcą i mają plan, jak to osiągnąć. Pomimo iż są świadomi ryzyka, to na szali stawiają swoją karierę i oszczędności. - Nasza współpraca ma szansę pomóc milionom chorych, a mnie i pozostałym inwestorom stwarza szansę na zysk z inwestycji w przyszłości. Medycyna jest szybko i stabilnie rosnącą branżą, ale wyjątkowo konkurencyjną i trudną. Nie wykluczam kolejnych inwestycji w tej branży, ale chciałbym inwestować w innowacyjne spółki z różnych branż, mających duży potencjalny rynek zbytu – mówi Michał Sołowow.

Zdaniem Michała Sołowowa, zaangażowanie się w to przedsięwzięcie jest fascynującym go wyzwaniem. Inwestora do udziału w finansowaniu badań mogły przekonać także duże sukcesy prezesa spółki Marcina Szumowskiego, który kilka lat temu razem z Markiem Dziubińskim założył spółkę telemedyczną Medicalgorithmics, która obecnie na giełdzie warta jest prawie 700 milionów złotych.

 

Kim jest Michał Sołowow?
Urodził się 11 lipca 1962 roku. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące imienia Hanki Sawickiej w Kielcach, a następnie studia na Politechnice Świętokrzyskiej. Jego majątek szacowany jest na ponad 2 miliardy dolarów. Jest głównym akcjonariuszem firm giełdowych: Synthos (branża chemiczna), Rovese dawny Cersanit (ceramika sanitarna i płytki ceramiczne), Echo Investment (działalność developerska) oraz włacicielem firm  Barlinek (producent deski podłogowej), sieci Komfort, North Food Sieć Restauracji . W maju 2008 roku nastąpiła fuzja Cersanitu z innym notowanym na giełdzie producentem płytek ceramicznych - firmą Opoczno. To także znany i utytułowany kierowca rajdowy. W 2014 roku Przedsiębiorca 25-lecia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia