Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Minister Michał Cieślak w strefie inwestycyjnej "Jędrzejów Południe". Polityk pod wrażeniem pracy burmistrza Marcina Piszczka i jego ekipy

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Minister Michał Cieślak we wtorek pojawił się w strefie inwestycyjnej "Jędrzejów Południe". Polityk był pod wrażeniem efektów pracy burmistrza Marcina Piszczka i jego ekipy w obszarze rozwoju gospodarczego miasta i gminy.

Michał Cieślak, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju samorządu i świętokrzyski poseł Porozumienia, przyjechał we wtorek do Jędrzejowa na podpisanie porozumienia między władzami miasta i gminy a Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie budowy nowoczesnych bloków mieszkalnych na działce w okolicach Centrum Kultury. CZYTAJ WIĘCEJ - W Jędrzejowie powstanie około 150 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Rozwoju. We wtorek podpisano porozumienie [ZDJĘCIA].

Po uroczystości Michał Cieślak w towarzystwie Marcina Piszczka pojechał do strefy inwestycyjnej "Jędrzejów Południe". Burmistrz przedstawił ministrowi dotychczasowe efekty działań związanych z tworzeniem przestrzeni industrialnej oraz dalsze plany rozwoju.

- Przed nami trzeci etap uzbrojenia terenów. Część firm, które prowadzą z nami korespondencję na temat wejścia na "Jędrzejów Południe", ma działki ulokowane w trzecim sektorze, od północnej strony, gdzie brakuje dojazdów. Złożyliśmy wniosek do funduszu odbudowy na 12 milionów złotych w celu budowy infrastruktury - mówi Marcin Piszczek.

Strefa "Jędrzejów Południe" funkcjonuje na obszarze o powierzchni 25 hektarów. Obecnie gmina posiada jeden wolny kompleks o wielkości około 3,5 hektarów. - Wydzielimy z tego obszaru cztery nieruchomości. Mamy chętne firmy do wejścia na działki, które byłyby obsługiwane w ramach inwestycji finansowanej z funduszu odbudowy - podkreśla Marcin Piszczek.

W sumie w strefie funkcjonuje kilkanaście przedsiębiorstw, które utworzyły blisko tysiąc miejsc pracy.

- Jestem pod wrażeniem tego, co zobaczyłem w Jędrzejowie. Miasto i gmina dynamicznie rozwijają się, dlatego że samorząd jest świetnie zarządzany przez burmistrza Marcina Piszczka i jego ekipę. Dla mnie to wzór samorządu - mówi Michał Cieślak, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz świętokrzyski poseł Porozumienia.

- Pan burmistrz przedstawił mi koncepcję uzbrojenia terenu w infrastrukturę, mówił, że został w tej sprawie złożony wniosek w ramach programu odbudowy, który przewiduje finansowanie projektu - dodaje Michał Cieślak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia