MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mobilne kino, smakołyki i wiele atrakcji od piątku na wystawie Agrotravel w Targach Kielce

Anna KOWALSKA
Mobilne kino, smakołyki i wiele atrakcji od piątku na wystawie Agrotravel w Targach Kielce
Mobilne kino, smakołyki i wiele atrakcji od piątku na wystawie Agrotravel w Targach Kielce archiwum
Mobilne kino 5D z darmowymi seansami, zabawa w poszukiwanie skarbów, kapele ludowe, mnóstwo smakołyków. W piątek, 5 kwietnia ruszają pełne atrakcji targi Agrotravel 2013.

 

Na świętokrzyskim stoisku zadebiutuje mobilne kino 5D. Będzie można zobaczyć dwa zachwycające filmy o regionie. Zagrają kapele ludowe. Zadebiutuje również Świętokrzyski Szlak Przygody - pierwszy w województwie program lojalnościowy dla turystów. Do wygrania są pobyty w gospodarstwach agroturystycznych w całej Polsce.

To już piąta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Najbardziej  kolorowa, roztańczona i pachnąca smakami oraz przyrodą całej Polski wystawa ruszy w piątek 5 kwietnia o godzinie 10.

 

BĘDĄ DEGUSTACJE SMAKOŁYKÓW Z CAŁEJ POLSKI

 

- Wiele województw przygotowało degustację potraw i występy zespołów ludowych na specjalnie przygotowanej scenie kultury. Swoje kapele przywiezie między innymi województwo łódzkie i mazowieckie. Zbudowana na targi Scena Kultury nawet na moment nie będzie wolna. W targach weźmie udział rekordowa liczba wystawców, bo aż 162. Całe dwie hale targowe zostały wynajęte na potrzeby AGROTRAVELU – informuje Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

 

NIEZWYKŁE FILMY I DIETA ANTYRAKOWA

 

Świętokrzyskiego będzie również rekordowe, a na nim kilkunastu podwystawców z super atrakcjami. - Największą atrakcją pierwszego dnia targów będzie niewątpliwie uroczysta premiera mobilnego kina 5D, nazwanego „Odlotową kapsułą 5D”, która potem zacznie jeździć po Polsce i prezentować filmy promocyjne o regionie w technice 5D, czyli z ruchomymi fotelami, efektami dymu, pary wodnej, stroboskopów itp. Zdajemy sobie sprawę, że chętnych do obejrzenia filmów będzie mnóstwo. Możemy wszystkich nie pomieścić, bo kapsuła liczy sześć foteli, a jeden seans trwa około 6 – 7 minut. Dlatego zaproszenia na seanse będzie można wygrać na naszym stoisku, biorąc udział w konkursach z wiedzy o regionie przy Świętokrzyskim  Kole Fortuny. Chętnych zapraszamy przede wszystkim po południu w sobotę i przez całą niedzielę – informuje koordynator projektu „Odlotowej kapsuły 5D”, Grzegorz Szczęsny.  

 

- Nie tylko jednak kinem 5D chcemy przyciągać zwiedzających. Jako gospodarze i współorganizatorzy pochwalimy się także innymi ciekawostkami. Na naszym stoisku Park Miniatur z Krajna postawi jedną ze swoich budowli. Hotel Echo będzie serwował zwiedzającym antynowotworową dietę, opartą na gęsinie. Dietę tę opracowali specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Jako, że mamy w Kielcach najzdrowszą i najczystszą wodę w Polsce, to będziemy nią częstować z… saturatora, który przywiozą Wodociągi Kieleckie - zapowiada koordynator świętokrzyskiego stoiska targowego na targach AGROTRAVEL, Anna Mandziuk.

 

POSZUKIWANIE SKARBÓW

 

- Jedną z atrakcji targów będzie też zabawa dla poszukiwaczy skarbów. Targi Kielce ogłaszają bowiem dla wszystkich zwiedzających zawody tak zwanego  Geocachingu – czyli poszukiwanie ukrytych skarbów przy wykorzystaniu urządzeń GPS. Wszystkim rządnym przygód eksperci z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” wyjaśnią zasady geocachingu po czym uzbroją w GPS- y i zaproszą do wspólnej zabawy. Gdzie w Targach Kielce ukryty będzie skarb i kto pierwszy go znajdzie? W skrytkach czekają zestawy upominków oraz voucher na weekendowy pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Aby dołączyć do poszukiwań, wystarczy przyjść na targi i zgłosić swój udział organizatorom. Start: dzisiaj o godz. 11:30, sala G3 - informuje dyrektor biura Zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Małgorzata Wilk - Grzywna. 

 

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek, jakie targi AGROTRAVEL przygotowały dla swoich gości. Każdego dnia na pierwsze 100 osób, które przyjdą na wystawę, czekają karty rabatowe od portalu www.agrobooking.pl, uprawniające do zniżek przy rezerwacji noclegów

 

MŁYN CZYLI KARCZMA

 

Już w czwartek w imponującym tempie rosło też stoisko województwa lubelskiego, które jest w tym rok regionem partnerskim. 6 - metrowej wysokości młyn będzie istocie karczmą, serwującą znakomite specjały lubelskiej kuchni.

Targom towarzyszą imprezy okołotargowe. Jedną z nich jest konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Mój pomysł na infrastrukturę na obszarach wiejskich”.  - Nadeszło do nas kilkanaście prac z całej Polski. To są bardzo ciekawe pomysły. Chcemy edukować młodzież w kierunku rozwoju branży turystycznej w naszym regionie – mówi organizator konkursu, doktor Elżbieta Wawrzyńczyk Nathali, dziekan Wydziału Nauk Społecznych, Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach. Targi potrwają do niedzieli.

 

Ważne:

Targi AGROTRAVEL są czynne w tych samych godzinach co targi DOM oraz OGRÓD i TY, czyli w piątek i sobotę od 10 do 18, zaś w niedzielę od 10 do15. Obowiązują te same bilety wstępu, co na targi DOM i OGRÓD. Bezpłatne bilety na seanse w kinie 5D będą możliwe do zdobycia głównie w drodze konkursów na stoisku województwa świętokrzyskiego, odbywających się w sobotę i niedzielę. W piątek przewidziano bowiem głównie pokazy dla oficjalnych gości i wystawców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia