0 1 połowa

Kolumbia

3

1 1 połowa

• Za bardzo nie wiadomo co napisać po takim spotkaniu, więc pozostaje się jedynie pożegnać. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl

• Przygotowania do egzaminu w postaci Mundialu wyglądały nawet celująco, ale gdy przyszło do właściwego sprawdzianu, to okazało się, że jesteśmy zupełnie nieprzygotowani. Cóż, trzeba szybko wyciągnąć wnioski i powoli myśleć nie tylko o egzaminach poprawkowych, lecz także o kolejnych testach (el. do Mistrzostw Europy).

• Koniec meczu o wszystko. Biało-czerwoni zagrają w czwartek o honor z Japonią i pojadą do domów.

• Robertowi Lewandowskiemu uciekła piłka przy polu karnym rywala. To obraz tego, co działo się przez ponad 90 minut w Kazaniu.

• Cesar Ramos Palazuelo dolicza 5 minut.

• Fatalnie rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę. Tym razem bez zagrożenia, choć ucierpiał teraz Jacek Góralski. Przerwa w grze.

• David Ospina pofrunął jak ptak i z trudem paruje strzał zza "szesnastki" Roberta Lewandowskiego zmierzającego pod poprzeczkę!

• Łukasz Teodorczyk wyskoczył do lagi Kamila Glika. Ten zgrywa piłkę za siebie do nikogo. Yerry Mina wznawia grę dalekim wykopem z "piątki".

• Żółta kartka dla Jacka Góralskiego za faul.

• Jan Bednarek wybija piłkę sprzed linii bramkowej! O mały włos Mateus Uribe skierowałby ją do siatki piętką!

• Gromkie ole! ole! niesie się po stadionie w Kazaniu. To musi boleć, zwłaszcza kibiców reprezentacji Polski.

• Nie pierwszy raz w tym spotkaniu ucierpiał David Ospina. Z trudem podnosi się i może grać. A trzeba pamiętać, że Jose Pekerman przeprowadził już 3 zmiany.

• Grzegorz Krychowiak mógł, a właściwie powinien, wpisać się na listę strzelców! Jego strzał z narożnika pola bramkowego przyjmuje na ciało Mateus Uribe, który przypadkowo jeszcze korkami w Davida Ospinę!

• Kamil Glik wchodzi za zmagającego się z urazem Michała Pazdana.

• Robert Lewandowski nie radzi sobie (nie pierwszy raz) z Davinsonem Sanchezem. "Tylko" rzut rożny dla Biało-czerwonych.

• Carlos Bacca wchodzi za Radamela Falcao. Limit zmian u Los Cafeteros wykorzystany.

• Posypała się polska obrona jak domek z kart. Juan Cuadrado otrzymał bardzo dobre podanie od Radamela Falcao i z krawędzi pola karnego umieszcza piłkę w siatce

• JUAN CUADRADO PODWYŻSZA PROWADZENIE. KOLUMBIA 3, POLSKA 0

• Zmiana również u Kolumbijczyków. Za Juana Quintero pojawia się Jeferson Lerma.

• Łukasz Teodorczyk wchodzi za Bartosza Bereszyńskiego.

• Polacy rzucili się do ataku prawą stroną. Bezskutecznie.

• El Tigre ruszył idealnie w tempo do prostopadłej piłki Juana Quintero i w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym uderzył fałszem nie do obrony.

• RADAMEL FALCAO PODWYŻSZA PROWADZENIE

• Rzut wolny dla Polaków. Zagranie na dalszy słupek do Grzegorza Krychowiaka, który efektownie zagrywa na lewy słupek,. Robert Lewandowski wzięty w sandwich nie miał szans, by powalczyć o górną piłkę.

• Robert Lewandowski wyskakuje najwyżej do centry z prawej strony. Jego strzał głową blokują Yerry Mina i Davinson Sanchez.

• Atak pozycyjny Biało-czerwonych blisko pola karnego Los Cafeteros. Mateus Uribe wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• 4/1 Strzały/strzały celne 8/1

• Strata Polaków w środku pola, chociaż wymienili kilka celnych podań. Michał Pazdan wybija z koła środkowego poza linię boczną.

• Żółta kartka dla Jana Bednarka za faul taktyczny na Radamelu Falcao.

• Robert Lewandowski bardzo dobrze "skleił" piłkę w polu karnym i huknął lewą nogą z ok. narożnika pola bramkowego Kolumbii. David Ospina broni strzał... brzuchem!

• Kamil Grosicki zmienia Dawida Kownackiego. Niech Turbo będzie z nim.

• "Kontry nie będzie" po strzale na wiwat Juana Cuadrado.

• Groźnie zapowiadała się kontra Kolumbijczyków. Strzał Juana Quintero blokuje jednak Jan Bednarek - rzut rożny.

• Zagrania Łukasza Piszczka w pole karne do adresata. David Ospina chwyta piłkę.

A do wejścia szykuje się Kamil Grosicki. Zapewne za Dawida Kownackiego.

• Dawid Kownacki zagrywa na lewe skrzydło do... Michała Pazdana. Brzmi to nieracjonalnie, a "Pirania" nie ruszył do tego zagrania.

• Za łatwo przebijają się Kolumbijczycy w okolice "szesnastki". Uderzenie Jamesa Rodrigueza przyjmuje ofiarnie na ciało Jan Bednarek.

• Po chwili fatalnie przestrzelił Radamel Falcao. A przymierzył na wiwat z ok. 16 metrów.

• Nieudany strzał Juana Quintero z dystansu. Wojciech Szczęsny wznawia grę od bramki.

• Teraz prostopadle na prawą stroną zagrał Piotr Zieliński. Piłkę przejął Bartosz Bereszyński, który od razu podaje do Roberta Lewandowskiego. Uprzedził go asekurujący stoperów Santiago Arias.

• Radamel Falcao spokojnie przepchnął na prawej stronie Macieja Rybusa. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Jan Bednarek wycofaniem do Wojciecha Szczęsnego.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu "jedenastkach".

• Wracamy do Kazania na drugą połowę meczu Polska - Kolumbia. Po pierwszych trzech kwadransach Biało-czerwoni przegrywają po golu Yerry'ego Miny w 40. minucie. Taki wynik odsyła piłkarzy Adama Nawałki do domów.

• Nie oddając ani jednego celnego strzału na bramkę Davida Ospiny ciężko nawet myśleć o korzystnym wyniku. Los Cafeteros oddali zaledwie jeden strzał, ale za to skuteczny - w 40. minucie Yerry Mina uprzedził na 5. metrze Wojciecha Szczęsnego i strzałem głową skierował piłkę do siatki. A początek był obiecujący.. Potem...

Niebawem drugie trzy kwadranse. Trzeba będzie jak najszybciej odrobić stratę. Czy się uda? Licz(y)my na to, że tak.

• +4' Koniec pierwszej części meczu. Biało-czerwoni przegrywają z Kolumbią po golu Yerry'ego Miny

• +2' Robert Lewandowski nie radzi sobie ze środkowymi stoperami Kolumbii. Odbija się od nich jak piłeczka kauczukowa od ściany. Maciejowi Rybusowi udało się zyskać rzut rożny. Rywale wybijają piłkę.

• Cesar Ramos Palazuelo dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• Piłka po centrze Macieja Rybusa ląduje na górnej siatce. Biało-czerwoni domagają się rzutu rożnego, a sędzia widział to inaczej - pozycję spaloną.

• Szał radości na trybunach w sektorach zajmowanych przez fanów z Ameryki Południowej. A Kolumbijczycy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Po szybko i krótko rozegranym rzucie rożnym James Rodriguez centruje na 5. metr do Yerry'ego Minę. Ten wyskoczył wysoko, i uderzeniem głową pokonuje Wojciecha Szczęsnego.

• NIESTETY POLACY PRZEGRYWAJĄ. YERRY MINA

• Radamel Falcao poradził sobie na 30. metrze z Juanem Cuadrado i podaje do Juana Cuadrado. Blok i rzut rożny.

• Wojciech Szczęsny w roli głównej! Najpierw ofiarnie interweniuje po strzale Juana Cuadrado z narożnika pola bramkowego, a po chwili pewnie piąstkuje po centrze z rzutu rożnego!

• Bartosz Bereszyński w prosty sposób traci piłkę na prawej flance. Tym sektorem ruszył (z naszej perspektywy Johan Mojica centruje do... nikogo.

• Zupełnie nieudany strzał Juana Cuadrado z dystansu. Sporo brakowało do bramki Wojciecha Szczęsnego.

• Juan Quintero tym razem podaje do Santiago Ariasa, który centruje na dalszy słupek. Tam górował Grzegorz Krychowiak. Piłka ponownie wraca w polską "szesnastkę", gdzie teraz skutecznie interweniuje Jan Bednarek.

• Maciej Rybus przerywa akcję Juana Cuadrado. "Dzióbnął" futbolówkę na rzut rożny.

• Noszowi "zabierają" z boiska Abela Aguilara. Na murawie jest już Mateus Uribe

• Łukasz Piszczek ucierpiał w starciu z Wilmarem Barriosem. Przerwa w grze. Większe problemu ma jednak Abel Aguilar. Przy nim są już lekarze, a pozostali zawodnicy uzupełniają płyny.

• Dwóch polskich stoperów wzięło w "sandwich", jak mawia złotousty Tomasz Hajto (jeżeli czyta tę relację, to go pozdrawiamy :)) Radamela Falcao. Ten nie miał szans, by oddać strzał głową po wrzutce Juana Cuadrado.

• 49% Posiadanie piłki 51%

78 Podania 100

• Łukasz Piszczek przerywa groźnie zapowiadającą się kontrę rywali (wychodzili dwóch na jednego)! W ostatniej chwili uprzedza Radamela Falcao i wybija poza linię końcową.

• Santiago Arias niespodziewanie zjawił się na prawej stronie. Zagrywa na bliższy słupek do Radamela Falcao, ale szybszy od niego był Michał Pazdan. Z kontrą ruszył Piotr Zieliński. Jego niedokładne podanie zamieniło się w rzut rożny. Kolumbijczycy nie pierwszy raz radzą sobie bez wysiłku.

• Groźna kontra Kolumbijczyków! Na szczęście dla Biało-czerwonych Abel Aguilar nie opanował piłki po zagraniu Juana Quintero. Wojciech Szczęsny wznawia grę z "piątki".

• Został po rzucie rożnym Bartosz Bereszyński i wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego. Po przerwie Łukasz Piszczek daleko wyrzuca Roberta Lewandowskiego, ale wyżej wyskoczył Yerry Mina.

• Strzał Piotra Zielińskiego z ok. 25 metrów w ostatniej chwili zblokował Davinson Sanchez. Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Davida Ospiny.

• Michał Pazdan "szczupakiem" wybija piłkę z pola karnego po centrze Juana Cuadrado. Z kontrą ruszył Robert Lewandowski, który został powalony przez Yerry'ego Minę. Przeraźliwe gwizdy z sektorów zajmowanych przez polskich kibiców. Za to zagranie powinna być kartka.

• Wysoki pressing Roberta Lewandowskiego na Yerrym Minie. Polski kapitan zblokował wybicie.

Po chwili Jacek Góralski blokuje strzał Abela Aguilara z dystansu. Jeszcze piłka odbiła się od nogi Kolumbijczyka i wyszła poza linię boczną.

• Jan Bednarek wybija po profesorsku piłkę z własnej "szesnastki" po centrze Juana Cuadrado. Kontra Dawida Kownackiego została przerwana przez Wilmara Barriosa, który zagrał ręką. Sędzia mógł sięgnąć do kiesoznki.

• Grzegorz Krychowiak cofnął się między stoperów i zagrywa daleką piłkę do Dawida Kownackiego. Ten nie miał szans powalczyć o górną piłkę z rosłymi kolumbijskimi obrońcami.

• Grzegorz Krychowiak naprawia błąd Piotra Zielińskiego, który anemiczne podaje.. do nikogo. GK10 dał się sfaulować.

• Pospieszył się Maciej Rybus, zagrywając po linii do Dawida Kownackiego. Dodatkowo przesadził z siłą i David Ospina łapie piłkę.

• Teraz atak rywali i chaotycznie Polacy wybijają piłkę z własnego pola karnego. Na 25. metrze dostał ją Juan Quintero, który zdecydował się na strzał z woleja. Wojciech Szczęsny musiał poczekać, aż piłka po koźle wpadnie do jego "koszyczka".

• Pojedynek Roberta Lewandowskiego z Yerrym Miną na lewej stronie. Zdaniem sędziego ucierpiał Kolumbijczyk. Jeszcze na jego rękę nadepnął "Lewy", to poważnie odczuł.

• David Ospina lekko kuleje. Grę od rzutu wolnego z własnego pola karnego zaczyna Yerry Mina.

• David Ospina ucierpiał przy interwencji w postaci łapania piłki i próbie wybicia. Niefortunnie poślizgnął się na śliskiej murawie i jest opatrywany przez sztab medyczny.

• Nie wyszło lewą, to Biało-czerwoni zaatakowali prawą stroną. Dobra wrzutka Bartosza Bereszyńskiego na 8. metr, ale górą był Yerri Mina.

• Teraz z murawy nie podnosił się Michał Pazdan. Ucierpiał w walce o górną piłkę z Juanem Quintero. Wydaje się, że z "Piranią" jest wszystko w porządku.

• Robert Lewandowski w roli lewoskrzydłowego wywalczył rzut rożny. Krótkie rozegranie z Piotrem Zielińskim, którego wrzutkę z linii bocznej "szesnastki" przyjmuje na ciało Abel Aguilar.

• Dawid Kownacki uderza z lewej strony. Po interwencji Kolumbijczyka jest rzut rożny. Radzą sobie rywale, także z centrą Michała Pazdana.

• Od razu piłka znalazła się blisko linii 16. metra Los Cafeteros. Ci jednak dalekim wybiciem na drugą połowę zażegnali niebezpieczeństwo.

• Biało-czerwoni zaczynają ze środka!

• Losowanie stron. Obok arbitra są klasyczne "dziewiątki": Robert Lewandowski oraz Radamel Falceo.

• ... a teraz narodowa pieśń Kolumbii.

• I pora na hymny. Najpierw Mazurek Dąbrowskiego...

• Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę przy "biciu" Seven Nation Army zespołu The White Stripes.

• Thunderstruck zespołu AC?DC rozbrzmiewa ze stadionowych głośników. Oby Biało-czerwoni zaczęli ten mecz od mocnego uderzenie. Początek spotkania już za 10 minut!

• To będzie pojedynek gwiazd Bayernu Monachium - Roberta Lewandowskiego i Jamesa Rodrigueza

• Rezerwowi reprezentacji Polski: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański – Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Kamil Glik, Karol Linetty, Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski, Sławomir Peszko, Rafał Kurzawa, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk.

• Biało-czerwoni i Kolumbijczycy niedawno przyjechali na Kazań Arena

• Ostatni raz Polacy zmierzyli się z Kolumbią w 2006 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Biało-czerwoni przegrali 1:2, a bramki dla Los Cafeteros zdobyli Elkin Murillo i Luis Martinez. Honorowe trafienie dla Biało-czerwonych Ireneusz Jeleń. Najbardziej utkwił nam w pamięci gol Luisa Martineza, bramkarza, który pokonał Tomasza Kuszczaka. Oby podobna historia nie przytrafiła się w Kazaniu Wojciechowi Szczęsnemu.

• Rezerwowi reprezentacji Kolumbii: Carillo Vargas, Jose Fernando Cuadrado – Christian Zapata, Óscar Murillo, Frank Fabra, Carlos Sanchez, Mateus Uribe, Jefferson Lerma, Carlos Bacca, Luis Muriel, Miguel Borja, Jose Izquierdo.

• Kilka minut temu niespodziewanie na murawie pojawił się legendarny bramkarz Kolumbii, Rene Higuita. Wyściskał się z bramkarzami, najdłużej z Davidem Ospiną, który wystąpi od pierwszej minuty.

• W pierwszej serii grupy H Kolumbijczyk przegrali z Japonią 1:2, a Polacy – w takim samym stosunku – ulegli Senegalczykom.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Mauro Vigliano z Argentyny warto przeczytać zapowiedź Krzysztofa Rosłońskiego:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu Polska – Kolumbia!

• Być albo nie być; oto jest pytanie

chyba każdy z nas zna ten wstęp do „Hamleta” Williama Shakespeara. I kto by przypuszczał, że po wielu latach fragment ten będzie idealnie wpasowywał się w... nastroje Polaków i Kolumbijczyków przed drugim spotkaniem fazy grupowej na Mistrzostwach Świata w Rosji? Jedynie zwycięstwo pozwoli zachować szanse na awans z grupy H do fazy pucharowej. Zadanie teoretycznie niedawno zakończone spotkanie Senegalu z Japonią, które zakończyło się wynikiem 2:2