Na Ponidzie ruszyła fala unijnych pieniędzy. Wybudują nowoczesną halę

Irena IMOSA
Udostępnij:
Jest w tej puli między innymi dotacja na budowę nowoczesnej hali w Pińczowie, którą powiat wybuduje wspólnie z gminą.

W Busku odbyło się spotkanie marszałka województwa Adama Jarubasa, posła Andrzeja Pałysa i włodarzy ponidziańskich powiatów poświęcone ocenie zadań, jakie zostaną zrealizowane w ramach dotacji unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Znacząca część dotacji trafi na teren powiatu pińczowskiego.

PONAD PÓŁ SETKI INWESTYCJI

Dla powiatu pińczowskiego oraz pięciu gmin wchodzących w jego skład przewidziano łącznie ponad 51 milionów złotych. Fundusze te przeznaczone zostaną na realizację 51 zadań.

- Zadania są w różnej fazie procedur projektowych, przetargowych i już zawartych preumów. Największe dotacje trafią na budowę hali sportowo-widowiskowej w Pińczowie, którą powiat wybuduje wspólnie z gminą Pińczów. Jest już podpisana preumowa, a dotacja wyniesie niemal 5 milionów złotych, czyli 51 procent wartości obiektu. Wspólnie z gminą zabiegamy też o dotację z Totalizatora Sportowego (kolejne 10 procent kosztów). Własny wkład wniesiemy po połowie. Jest już projekt i wizualizacja obiektu, który powinien stać się chlubą miasta i powiatu. Stanie on na terenach pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a wylotem ulicy Republiki Pińczowskiej - mówi wicestarosta pińczowski Jan Moskwa.

NIE TYLKO HALA

Ulica Republiki Pińczowskiej to kolejne zadanie, które także znalazło się w wykazie. Przeznaczone zostaną na nie ponad 4 miliony złotych, ale zrealizuje je wyłącznie miasto i gmina Pińczów. W wykazie są ponadto przebudowa i modernizacja Belwederu - przy dotacji ponad 3 miliony złotych i modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - ponad 4,2 miliona złotych.

Z większych zadań w powiecie pińczowskim należy wymienić budowę hali sportowej w Działoszycach - dotacja w wysokości 3,9 miliona złotych oraz rewitalizację miasta Działoszyce - przy dotacji bliskiej 3 milionom złotych. Działoszyce przebudują także ulicę Krakowską i drogi gminne.

Pieniądze przewidziano na cztery zadania w gminie Kije, gdzie najwięcej, bo prawie 4,1 miliona złotych, dotrze na drugi etap kanalizacji gminy.

Gmina Michałów dostanie około 5 milionów, w tym ponad 3,7 miliona na wodociągowanie, a gmina Złota na cztery inwestycje otrzyma łącznie ponad 6,8 miliona złotych. Największym zadaniem, jakie zamierza zrealizować Złota, to także nowoczesna hala sportowa przy Zespole Placówek Oświatowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie