Na ratunek zwierzętom – misja w buszu

Materiał informacyjny Willson Media
Od września 2019 do lutego 2020 roku, Australię nawiedziła fala pożarów. Mieszkańców na bieżąco ewakuowano z zagrożonych terenów, jednak w najgorszej sytuacji były zwierzęta. Na czerwony kontynent wyruszyli wolontariusze z całego świata, w tym nastolatka z Polski, której celem było ratowanie zwierząt.

Nela Mała Reporterka, która w ramach swojej Fundacji The Adventure starts Here Foundation pojechała do Australii, miała jeden cel: pomoc zwierzętom. Pogorzeliska nadal były niebezpieczne, a temperatury w niektórych miejscach, w tym wzdłuż południowego wybrzeża, przekraczały 40 stopni C. Nela jednak wiedziała, że ma misje i musi pomóc potrzebującym zwierzakom. Uratowała poparzoną koalę, a także współpracowała ze służbami ratunkowymi. O swoim wyjeździe, odwiedzinach w szpitalu polowym dla zwierząt oraz endemicznej faunie i florze Australii napisała bestsellerową książkę Nela na Wyspie Kangura.

Niedawno swoją premierę miał album-książka dla dzieci, która powstała na podstawie przygód Neli z czerwonego kontynentu. Misja ratunkowa w buszu. Australia to połączenie książki edukacyjnej i bloku rysunkowego z naklejkami. Album daje możliwość tworzenia przez dziecko własnych przygód ratunkowych zwierząt, prowadzenia kliniki weterynaryjnej oraz szpitala dla pacjentów z buszu, czerwonej pustyni i lasów eukaliptusowych. Dzięki albumowi, dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji o australijskich torbaczach, takich jak: kangury, koale, palcowniki, wolatuchy wielkie, wielkouchy czy leworki. W czasie zabawy, będą mogły tę wiedzę zastosować w praktyce, opiekując zwierzakami we własnym schronisku.

16 września na Facebooku Neli – Facebook.com/podrozeneli odbyło się na żywo spotkanie autorskie dla dzieci z Nelą. Autorka opowiadała o swojej nowej książce Misja ratunkowa w buszu. Australia, ostatniej podróży na czerwony kontynent oraz pokazywała, jak można bawić się albumem i tworzyć własne misje ratunkowe. Film ze spotkania jest dostępny na Facebooku Neli i został już odtworzony ponad 10 tysięcy razy.

Według ekspertki – neurologopedy, terapeuty integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga Elżbiety Konopackiej, książeczka pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno-społeczny u najmłodszych. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Pozwala poznać wiele gatunków flory i fauny, miejsca ich występowania, a także uczy udzielania zwierzętom pierwszej pomocy. Ogromnym walorem tego albumu jest możliwość rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności, a także pobudzania empatii w stosunku do potrzebujących zwierząt – wyjaśnia ekspertka.

Album Misja ratunkowa w buszu. Australia to doskonała zabawa dla dzieci w czasie wyjazdów czy podczas jesiennych wieczorów spędzanych w domu. Zabawa z tą książeczką może zwiększyć zasób wiedzy, pobudzić kreatywność, a także uwrażliwić dzieci na cierpienie zwierząt. Kolorowanie, tworzenie przez dzieci własnych przygód, szpitali dla zwierząt oraz misji ratunkowych na podstawie szablonów i naklejek Neli usprawnia procesy myślowe. Czytelnik znajdzie w tej książce kolorowanki, wycinanki oraz naklejki do odklejania oraz do samodzielnego wycinania. Tworzenie historyjek i przygód zwierząt będzie pozytywnie wpływać na rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego i wnioskowanie, a to są niezwykle cenne umiejętności, potrzebne w procesie edukacyjnym – kontynuuje Elżbieta Konopacka.

Kreatywna zabawa z albumem Misja ratunkowa w buszu__. Australia stanowi również rozrywkę, w której na każdym etapie może uczestniczyć rodzic. Razem mogą pobudzać zmysły, ćwiczyć umiejętność logicznego, jak również twórczego myślenia, ale przede wszystkim się bawić. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Wspólne spędzanie czasu z tą książką to także doskonała okazja, aby rozwijać słownictwo dziecka, uczyć, jak formułować prawidłowe wypowiedzi, a także ćwiczyć niezwykle ważną dla dzieci koordynację wzrokowo-ruchową oraz planowanie motoryczne – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka.

Zatem, ruszajcie na misję!

Książka powstała w oparciu o myśl przewodnią wydawcy książek Neli – wydawnictwa Willson Media – „Spełniamy marzenia dzieci” :).

Album Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania dostępny jest w sprzedaży od 16 września on-line na www.SklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju.

Patronem albumu jest: Fundacja Neli „The Adventure starts Here Foundation”, BOOK MORNING.PL

Patronami medialnymi albumu Misja ratunkowa w buszu zostali: TVP2, TVP ABC, Miasto Dzieci, Polska Press, WP.PL

Materiał oryginalny: Na ratunek zwierzętom – misja w buszu - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie