Nadal stan napięcia w MAN Bus Starachowice. Będzie bezpośrednie spotkanie z prezesem firmy

Kazimierz Cuch
W najbliższych dniach jest planowane kolejne, bezpośrednie spotkanie związkowców z prezesem MAN Bus Starachowice Münürem Yavuzem.
W najbliższych dniach jest planowane kolejne, bezpośrednie spotkanie związkowców z prezesem MAN Bus Starachowice Münürem Yavuzem. Kazimierz Cuch
Udostępnij:
Już ponad dwa miesiące trwają różne akcje protestacyjne związkowców „Solidarności” w MAN Bus Starachowice, na tle rozbieżności w sprawie podwyżek płac. Na razie nie ma zbliżenia stanowisk związkowców „Solidarności” i zarządu firmy.

Jak informuje Jan Seweryn, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej „Solidarności”, między innymi w MAN Bus, w przygotowaniu jest kolejna, tym razem o wiele większa pikieta, a być może i pogotowie strajkowe. Na wniosek świętokrzyskich parlamentarzystów i Zarządu Regionu ”Solidarność „ w Kielcach, zwołana będzie Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, podczas której omawiana będzie sytuacja w MAN Bus.

Sytuacją w MAN Bus zajmuje się Światowa Rada Zakładowa Volkswagena. Starachowicka „Solidarność” w MAN Bus jest w stałym kontakcie ze Światową Radą Zakładową Volkswagena i udziela informacji dotyczących sytuacji w firmie. W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie władz najwyższych Światowej Rady Zakładowej Volkswagena z przedstawicielami „Solidarności”, podczas, którego omawiana będzie sytuacja w MAN Bus.

Kolejne spotkanie z prezesem Münürem Yavuzem również za pośrednictwem internetu odbyło się 22 czerwca. Zdaniem przewodniczącego „Solidarności”, nie wniosło niczego nowego, bo prezes stwierdził, że niemożliwe jest zrealizowanie postulatu „Solidarności” podwyższenia płacy o 200 złotych. od stycznia. Według prezesa wszystko na co stać firmę to podwyżka od lipca.

Prezes Münür Yavuz podziękował Związkowi Zawodowemu „Metalowcy” za, jego zdaniem, dobrą propozycję wypłaty w miesiącu czerwcu dodatku w wysokości 200 złotych. Krytycznie ocenił działania Jana Seweryna, przewodniczącego „Solidarności”. Prezes zaproponował, aby wszystkie związki zawodowe wypracowały wspólne stanowisko w sprawie podwyżek płac. Ma być ono omawianie w czasie pobytu prezesa w Starachowicach. Wizyta ma się rozpocząć 1 lipca i potrwa dziesięć dni.

Wcześniej Międzyzakładowa Komisja Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, między innymi w MAN Bus Starachowice, przeprowadziła siedem form protestu w sprawie podwyżki plac w starachowickim zakładzie MAN Bus. Nie spowodowały one, że Zarząd firmy zrealizował postulaty płacowe związkowców, ale przystąpił do rozmów w tej sprawie. Były dwie, dość liczne pikiety związkowe pod biurowcem MAN Bus. Odbyły się dwa spotkania związkowców z przedstawicielami zakładu na „najwyższym szczeblu”. Związkowcy spotkali się najpierw z kierownikiem zakładu w Starachowicach, Mehmetem Sermetem, a następnie z prezesem Münürem Yavuzem.

Komisja wystosowała apel do dwojga starachowickich posłów, prezydenta Starachowic i starosty starachowickiego o pomoc w rozwiązaniu- ich zdaniem- konfliktu w MAN Bus. Otrzymała odpowiedzi od wszystkich, różnej treści. Najważniejsze z nich to obietnica zwołania Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sprawie sytuacji w MAN Bus

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Materiał oryginalny: Nadal stan napięcia w MAN Bus Starachowice. Będzie bezpośrednie spotkanie z prezesem firmy - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie