Radomskie spółki Jadar i Klamal to laureaci ogólnopolskiego konkursu dla biznesu „Sylwetki i marki Polskiej Gospodarki”, który został rozstrzygnięty w piątek, podczas finałowej gali w warszawskim hotelu Sangate.

Organizatorem konkursu „Sylwetki i marki Polskiej Gospodarki” jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców - Przedsiębiorcy.pl, Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług oraz narodowy Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości.Konkursom patronują lub współpracują przy ich organizacji między innymi marszałkowie województw, wojewodowie. Patronat medialny sprawuje między innymi redakcja Echa Dnia. Uroczystość zgromadziła kilkaset osób: przedstawicieli firm, samorządów, jak również osobistości ze świata polityki i nauki.

Laureatami konkursu w kilku kategoriach zostały radomskie firmy Jadar oraz Klamal.

Idziemy do przodu

- To jest dla nas bardzo dobry czas. Ciągle idziemy do przodu. Powiększamy stale nasz asortyment. Jadar to już nie jest tylko kostka brukowa, w ostatnim czasie wchodzimy do wnętrz budynków. Robimy też słupy betonowe do budowy dużych hal, płyty wielkiego formatu, wykonujemy też dużo dla kolejnictwa - mówi Piotr Chęć, dyrektor firmy Jadar.

Dodaje, że ostatni rok - mimo różnych głosów dotyczących problemów całej branży budowlanej - Jadar ma się bardzo dobrze i to we wszystkich sektorach swojej produkcji.

- Czasy są takie, że musimy bardzo dbać o klienta indywidualnego, ale w tym roku udało nam się wyjątkowo dużo zrealizować zamówień z sektora publicznego.

Firma w swoich planach inwestycyjnych ma zakupy urządzeń do produkcji wyrobów dla kolejnictwa i produkcji ciężkich elementów betonowych.

Najbardziej optymistyczny jest wzrost opłacalności produkcji, a zwłaszcza produkcji kostki brukowej. Mieliśmy już bowiem takie okresy, że produkcja kostki brukowej była na granicy opłacalności. Ale te czasy mamy już za sobą - powiedział Piotr Chęć.

Branża metalowa

W innej kategorii konkursu nagrodzono radomską firmę Klamal, która w swojej ofercie ma specjalistyczne usługi dotyczące obróbki metali, a także sprzedaż konstrukcji stalowych, przenośników transportowych i innych urządzeń. Nagrodę w imieniu właścicieli i szefów firmy odbierał Grzegorz Gowin, prezes spółki. Gwiazdami wieczoru w hotelu Sanegate był Andrzej Rybiński, muzyk, kompozytor, współtwórca zespołów 2 plus 1 oraz Andrzej i Eliza. Galę poprowadzili znani prezenterzy telewizyjni Krzysztof Ibisz i Dorota Gardias. Jak zwykle wśród gości licytowano prace plastyczne, z których zyski przekazywane są na cele charytatywne.
Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców - Przedsiębiorcy.pl, Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług od wielu lat organizuje ogólnopolskie i mazowieckie konkursy, gdzie nagradzane są firmy, instytucje, samorządy. Wśród radomskich laureatów konkursów były między innymi spółki z Grupy Rosa, Piekarnia Wacyn, Kozienicka Gospodarka Komunalna, samorząd Zakrzewa i władze powiatu przysuskiego a także Radomskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Radomscy laureaci

Jadar
Spółka Jadar działa na rynku od 1989 roku.
Firma produkuje około 3,5 miliona sztuk kostki brukowej rocznie i ma 11 linii produkcyjnych. To jeden z czołowych polskich producentów wyrobów z betonu. W przeszłości spółka była sponsorem tytularnym radomskiej drużyny grającej w siatkarskiej ekstraklasie.

Klamal
Firma Klamal działa od 2011 roku w radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zajmuje się produkcją opakowań drewnianych - skrzyń, skrzyniopalet, opakowań nietypowych, palet drewnianych, kontenerów biurowych i socjalnych, belownic do surowców wtórnych. Ma odbiorców swoich wyrobów w kraju i zagranicą. Firma wiele razy nagradzana była w konkursach ogólnopolskich, między w 2015 roku zdobyła tytuł „Orły Polskiego Budownictwa”.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

After Party po raz kolejny w Explosion


POLECAMY RÓWNIEŻ:Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]
Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]


QUIZ.
Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!


QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?

Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

Zobacz też: Największa na świecie pocztówka na topniejącym lodowcu w Alpach. Akcja na rzecz walki z globalnym ociepleniem (STORYFUL/x-news)