Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagrody Złoty Żuraw rozdane. Oto najładniejsze inwestycje 2013 roku w Świętokrzyskiem! (ZDJĘCIA, WIDEO)

Marzena Smoręda
Łukasz Zarzycki
Zakończyła się czwarta edycja konkursu „Złoty Żuraw” organizowanego przez „Echo Dnia”, Targi Kielce oraz portal inwestycje.kielce.pl i Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje na najładniejszą inwestycję 2013 roku w Świętokrzyskiem. W piątek,11 kwietnia, na uroczystej gali w Hotelu Kongresowym w Kielcach rozdaliśmy nagrody.

Po raz czwarty w historii województwa przy pomocy czytelników i internautów wraz ze specjalistami, czyli przedstawicielami środowiska architektów, wybieraliśmy najlepsze inwestycje minionego roku w sześciu kategoriach. Najlepsze i najładniejsze z nich otrzymały nagrody Złotego Żurawia i Srebrnego Żurawia, przyznane w drodze głosowania czytelników i internatów, a także głosów architektów. Żurawie Specjalistów przyznali sami architekci. Wręczyliśmy też wyróżnienia w powiatach.

ZOBACZ zdjęcia z GALI WRĘCZENIA NAGRÓD ZŁOTY ŻURAW

Wielkimi triumfatorami tegorocznej edycji konkursu okazał się Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, który za swoje inwestycje zdobył podwójne laury w kategorii obiekty użyteczności publicznej – Złotego Żurawia dla Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości i Srebrnego Żurawia dla Centrum Języków Obcych, które znajdują się na terenie kampusu uniwersyteckiego przy ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach.

 

Podwójną nagrodę otrzymał także Biznes Park Horyzont w Kielcach, który nagrodzono Złotym Żurawiem i Żurawiem Specjalistów w kategorii obiekty przemysłowe.

 

 

- Naszym zdaniem konkurs może wpływać na jakość i wygląd tego, co powstaje u nas nowego, dlatego promujmy to, co dobre. Taka jest idea nagrody Złoty Żuraw – twierdzi Jerzy Stradomski, jeden z pomysłodawców i współorganizatorów tego przedsięwzięcia, właściciel portalu inwestycje.kielce.pl. – Warto wyróżniać ciekawe architektonicznie inwestycje, bo od nich zależy nasze otoczenie i komfort życia – zgodnie mówili kieleccy architekci, którzy brali udział w wyborze najlepszych inwestycji.

 

- Rodzi się pozytywny trend, dla którego konkurs Złoty Żuraw jest dobrym fundamentem. Pokazujmy dobrą architekturę, dobre i ciekawe rozwiązania - dodaje prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń współorganizator naszej akcji.

- W wyborze najlepszych inwestycji brali udział zarówno mieszkańcy naszego regionu, jak i specjaliści. Uznaliśmy, że te połączone głosy pozwolą najobiektywniej wybrać zwycięzców Złotego i Srebrnego Żurawia – mówi redaktor naczelny „Echa Dnia”, Stanisław Wróbel.

 

Zdobywcy nagród głównych (obok zdjęciowe prezentacje):

Laureaci w kategorii obiekty handlowe i usługowe. Złoty Żuraw - Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness, Busko-Zdrój; Srebrny Żuraw - Atelier Bilcza; Żuraw Specjalistów - Centrum Kongresowe w Targach Kielce.

 

 

Laureaci w kategorii obiekty użyteczności publicznej. Złoty Żuraw - Kampus Uniwersyteckie Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości, Kielce; Srebrny Żuraw - Kampus Uniwersytecki Centrum Języków Obcych, Kielce; Żuraw Specjalistów -Centrum Samorządowe, Morawica. Wyróżnienie czytelników: rewitalizacja terenów wokół zbiornika Rejów w Skarżysku-Kamiennej

 

Laureaci w kategorii obiekty mieszkaniowe. Złoty Żuraw - Na Stoku, Kielce; Srebrny Żuraw - Becher Eleven, Kielce; Żuraw Specjalistów - Villa Vanilia, Kielce.

Laureaci w kategorii obiekty przemysłowe. Złoty Żuraw i Żuraw Specjalistów - Biznes Park Horyzont, Kielce; Srebrny Żuraw - Centrum Logistyczne Hydrosolar, Bilcza.

 

Laureaci w kategorii obiekty rewitalizowane. Złoty Żuraw - Świętokrzyski Sztetl, Chmielnik; Srebrny Żuraw - Zamek Krzyżtopór, Ujazd; Żuraw Specjalistów - Willa Hueta, Kielce

 

Wyróżnienia w kategorii obiekty bliskie mieszkańcom. Fortalicja Szafrańców, Secemin; Kompleks Sportowy, Gnojno; Boisko Wielofunkcyjne, Fałków.

 

Najlepsi w powiatach:

Miasto Kielce - Kampus Uniwersyteckie Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości;
powiat kielecki - Centrum Logistyczne Hydrosolar, Bilcza;
powiat buski - Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & WELLNESS w Busku-Zdroju;
powiat jędrzejowski - Centrum Kultury, Nagłowice;
powiat konecki - Świątynia Grecka, Końskie;
powiat ostrowiecki - Weiss, Ostrowiec Świętokrzyski;
powiat opatowski - Zamek Krzyżtopór, Ujazd;
powiat pińczowski - Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania, Kije;
powiat sandomierski - Wiejski Dom Kultury, Nowy Kamień;
powiat skarżyski - rewitalizacja terenów wokół zbiornika Rejów w Skarżysku-Kamiennej;
powiat włoszczowski - Fortalicja Szafrańców, Secemin.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia