Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najchętniej kupowana marka auta w świętokrzyskich salonach w marcu. Zaskakujące dane!

Jarosław PANEK, [email protected]
Hyundai to ulubiona marka świętokrzyskich górali. fot. Hyundai
Hyundai to ulubiona marka świętokrzyskich górali. fot. Hyundai
Świętokrzyscy kierowcy mają zupełnie inne gusty niż średnia krajowa jeśli, idzie o zakup nowych aut. Ogólnopolscy liderzy sprzedaży, u nas wcale nie są pierwsi. Jakie marki nowych samochodów kupowaliśmy w naszym regionie w marcu najchętniej. Który dealer sprzedał najwięcej samochodów. Pierwszy taki raport o województwie świętokrzyskim.

FIAT, a może tak lubiana Skoda? Bynajmniej! Najczęściej wybieraną marką auta przez świętokrzyskich kierowców w marcu był w grupie nowych aut Hyundai. Toyota zajęła drugie miejsce, zaś Volkswagen trzecie. Skoda dopiero na szóstym miejscu. Fiat na piątym.

To dane zupełnie inne od ogólnopolskich, a na odmienne preferencje świętokrzyskich klientów salonów samochodowych zwraca nawet uwagę szef Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, Wojciech Drzewiecki, który udostępnił nam dane za ten miesiąc.

Oprócz odmiennych gustów, zwraca uwagę jeszcze jedna rzecz i to bardzo pozytywna. W tabeli w załączniku pod zdjęciem prezentujemy porównanie sprzedaży nowych aut w świętokrzyskich salonach w marcu tego w lutym tego roku oraz w marcu ubiegłego roku. We wszystkich tych statystykach marzec 2010 wypada najlepiej.

Klienci kupili w nim o 94 samochody więcej niż w marcu roku ubiegłego. Czy można zaryzykować twierdzenie, że kryzys mamy jednak za sobą? Wszak Takie dane oznaczają bowiem niemal 25 - procentowy wzrost. To prawda, ale za to cały I kwartał był dla świętokrzyskich dealerów fatalny. Przecież rok ubiegły uważa się za kryzysowy, a tymczasem w I kwartale roku 2009 sprzedali oni łącznie w naszym regionie 1349 aut, podczas, w gdy w okresie styczeń – marzec 2010 – 1159 samochodów. Można więc powiedzieć, że marzec jedynie uratował salony przed totalną zapaścią.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia