Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Najgorzej w Skarżysku i Końskich, najlepiej w Pińczowie

Jarosław PANEK, [email protected]
W marcu zaczęło znów przybywać ofert pracy, szczególnie w budownictwie
W marcu zaczęło znów przybywać ofert pracy, szczególnie w budownictwie
Powiaty konecki i skarżyski, to dwa miejsca w województwie świętokrzyskim dotknięte największym bezrobociem w marcu. Tak wynika z najnowszego raportu Urzędu Statystycznego w Kielcach, opublikowanego w ubiegłym tygodniu. Jak wygląda bezrobocie w pozostałych powiatach?

Według najświeższych danych Urzędu Statystycznego w Kielcach w końcu marca tego roku liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędach Pracy naszego regionu wyniosła 84 tysiące 790 osób i była wyższa o 3,7 procent w relacji do marca ubiegłego roku oraz mniejsza o 0,5 procenta w porównaniu z lutym 2009.

Spośród ogółu bezrobotnych 50,4 procent stanowiły kobiety. To dobra wiadomość, bo przed rokiem odsetek kobiet był wyższy i wynosił 54,2. Trudno więc już w tej chwili mówić o dyskryminacji zawodowej. Natomiast wciąż większe bezrobocie panuje na wsi. 54,9 procenta wszystkich bezrobotnych, to właśnie mieszkańcy mniejszych miejscowości, choć ten odsetek też maleje w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego. 75,3 procent bezrobotnych w marcu, to osoby wcześniej pracujące.

Co chyba najważniejsze to fakt, że długotrwale bezrobotnych było w marcu 38,8 procent, a to oznacza aż 10 punktowy spadek w porównaniu do marca 2008, kiedy ludzi długotrwale bezrobotnych było aż 48,9 procent. Fakt, że jedna czwarta tej grupy wyszła jednak z trwałego deprymującego bezrobocia, jest bardzo pozytywny.

Mapa świętokrzyskiego bezrobocia w załączniku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia