Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najświeższe owoce i warzywa z dostawą do domu. Firma Listek z Kielc uruchomiła internetowy warzywniak. W sprzedaży produkty z regionu

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Od lewej: Krzysztof Olejarz i Piotr Pietruszka.
Od lewej: Krzysztof Olejarz i Piotr Pietruszka.
Szybko, wygodnie, bezpiecznie i z dbałością o jakość – to filozofia firmy Listek, która wprowadza w Kielcach możliwość zamówienia przez internet najświeższych owoców i warzyw oraz niskoprzetworzonych artykułów spożywczych z dostawą do domu. Jednak poza sprzedażą produktów firma ma także misję propagowania zdrowego trybu życia i wiedzy dietetycznej, którą dzieli się z klientami.

Jak przyznają twórcy przedsięwzięcia – Krzysztof Olejarz i Piotr Pietruszka, inicjatywa stworzenia takiego biznesu narodziła się z ich własnych doświadczeń związanych z zakupami żywności i odżywianiem.

- Pochodzę z terenów pod Sandomierzem, gdzie są duże uprawy drzew owocowych i sam też mam sady rodzinne. Widząc to, co jest oferowane choćby w sieciach marketów, w porównaniu do tego, co powinno trafić na stół konsumenta, podjęliśmy z Krzysztofem wspólny trud, żeby stworzyć taką działalność, która skróci łańcuch dostaw między producentami i odbiorcami z wykorzystaniem sprzedaży internetowej – mówi Piotr Pietruszka. – Możemy szybko i skutecznie dostarczyć do klienta zamówione produkty o najlepszej jakości w ciągu jednego, maksymalnie dwóch dni.

Firma Listek uruchomiła swój sklep internetowy – elistek.pl, gdzie szybko i bez wychodzenia z domu możemy złożyć zamówienie na wybrane owoce, warzywa i inne produkty, takie jak miody, kasze, makarony, bakalie, zioła i suszone owoce. Wiele produktów pochodzi z naszego regionu.

- Chcemy współpracować z producentami, którzy są jak najbliżej nas. W naszym województwie mamy naprawdę dużą dostępność podstawowych warzyw i owoców, głównie z południowej i wschodniej części województwa świętokrzyskiego: okolic Kazimierzy, Buska, Pińczowa i Sandomierszczyzny. Produkty pszczelarskie rekomendujemy z okolic Kielce ponieważ tylko te uodparniają nas na pyłki roślin występujących lokalnie co jest szczególnie istotne dla alergików i w takim przypadku polecany jest miód nektarowy wielokwiatowy, posiadający najbardziej różnorodny zestaw pyłków – wyjawia Piotr Pietruszka.

- Współpracujemy z dietetykiem Darią Jugo-Jabłońską, czego owocem są publikowane na stronie internetowej sklepu propozycje zbilansowanych posiłków w postaci opracowanej diety. Pomimo nacisku na lokalne produkty rolne, w okresie zimowym pełnowartościowa i właściwie zbilansowana dieta musi zawierać owoce i warzywa, niektóre z nich nie występują u nas w okresie zimowym dlatego należy wprowadzać do jadłospisu owoce cytrusowe oraz warzywa uprawiane w innych krajach o łagodniejszym klimacie. W ten sposób dieta jest najbardziej sprzyjająca – tłumaczy Krzysztof Olejarz.

W ten sposób strona sklepu internetowego staje się jednocześnie cennym źródłem profesjonalnie przygotowanej wiedzy o żywieniu. Klienci mają także możliwość kontaktu z dietetykiem i zadania mu pytania.

- Na naszej stronie pojawiają się też filmy informujące o tym, jak należy się odżywiać, co należy spożywać, jak budować odporność, albo jak nakłonić dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Takie treści będą sukcesywnie publikowane – zapowiada Krzysztof Olejarz.

Oferta, z którą wychodzi Listek jest stworzona zwłaszcza dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu na zakupy, lub nie są w stanie zakupić produktów o satysfakcjonującej jakości. Dzięki Listkowi będą mogły zamówić produkty z dostawą do domu i gwarancją jakości, unikając stania w kolejkach w sklepach, co zwłaszcza w okresie pandemii jest niezwykle istotne. Sklep umożliwia też zakup gotowych zestawów owoców i warzyw w tym zestawów do tworzenia wyciskanych soków. Ich skład jest również konsultowany z dietetykiem. Oferta obejmuje również zestawy owocowe skierowane dla firm, jako przekąska dla pracowników jak i poczęstunek dla ich klientów.

- Oferowana przez nas dostawa zamówień na następny dzień pozwala nam wybrać najświeższe dostępne produkty i dostarczyć je do klienta – tłumaczy Krzysztof Olejarz.

W najbliższym czasie oferta sklepu poszerzy się. Podobne plany twórcy Listka mają na nowy rok - wprowadzać nowe produkty, wyszukiwać lokalnych producentów i propagować niskoprzetworzoną żywność – najlepszą i najzdrowszą dla człowieka. A w przyszłości rozszerzyć działalność na kolejne miasta województwa i nie tylko.

Link do internetowego warzywniaka - KLIKNIJ.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia