Najwyższa wieża województwa zmieni właściciela

/jap./, [email protected]
Nadajnik na Świętym Krzyżu ma 157 metrów wysokości
Nadajnik na Świętym Krzyżu ma 157 metrów wysokości
Udostępnij:
Grupa TP podpisała przedwstępną umowę sprzedaży spółki Emitel, wiodącego polskiego operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. To właśnie do Emitera należy 157 - metrowy nadajnik na Świętym Krzyżu.

Kupi go wraz z kilkoma takimi masztami w Polsce i całą potężną infrastruktura jeden z czołowych funduszy private equity w Europie – Montagu Private Equity. Wartość transakcji wyniosła 1,7 miliarda złotych.

- Ta umowa jest wynikiem strategii Grupy TP, która zakłada koncentrację na naszej podstawowej działalności. Jesteśmy też przekonani, że Montagu, jako nowy właściciel, zapewni dalszy dynamiczny rozwój Emitela – mówi Maciej Witucki, prezes grupy TP.

- To pierwsza bezpośrednia inwestycja Montagu w Polsce i druga inwestycja w Europie Środkowowschodniej. Emitel świadczy usługi niezbędne dla odbiorców w atrakcyjnych i wzrostowych segmentach rynku. W oparciu o jej dotychczasową, efektywną działalność, planujemy rozwijać usługi dla nadawców i operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Chcemy wspierać doświadczony zespół menedżerski spółki w dalszym rozwoju Emitela, jako niezależnego operatora infrastruktury radiowo-telewizyjnej oraz telekomunikacyjnej w Polsce - komentuje Michał Chałaczkiewicz, Partner Montagu odpowiedzialny za inwestycje funduszu w Europie Środkowowschodniej.

Na razie do ostateczne finalizacji transakcji jeszcze nie doszło, gdyż wymagana jest do tego zgoda Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze na Świętym Krzyżu ma dokładnie 157 metrów wysokości. Zbudowano je 1966 roku. Sygnał radiowy oraz telewizyjny emitowany z wieży swoim zasięgiem pokrywa całe województwo świętokrzyskie i spore fragmenty województw ościennych. Dzięki znakomitej lo-kalizacji obiektu, zasięg stacji radiowych i telewizyjnych jest wyjątkowo duży i przekracza 100 kilometrów w każdym niemal kierunku. Jest to jeden z najlepszych, pod względem powierzchni pokrycia sygnałem, obiektów nadawczych w Polsce i Europie Środkowej.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
sprzedawczyk
Wszystko   H*je   wysprzedali
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie