Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Cysterna NCG-48 firmy BC-LDS z Ostrowca

esw
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Cysterna NCG-48 firmy BC-LDS z OstrowcaCysterna naczepa NCG 48 ostrowieckiej firmy BC-LDS została uznana za Produkt Roku XIX Międzynarodowych Targów Stacja Paliw 2012.
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Cysterna NCG-48 firmy BC-LDS z OstrowcaCysterna naczepa NCG 48 ostrowieckiej firmy BC-LDS została uznana za Produkt Roku XIX Międzynarodowych Targów Stacja Paliw 2012. archiwum prywatne
Udostępnij:
Do piątej edycji konkursu Nasze Dobre Świętokrzyskie firma BC-LDS zgłosiła nowoczesną cysternę nagrodzoną w tym roku na międzynarodowych targach paliwowych.

Wieloletnie doświadczenie przy produkcji i serwisowaniu cysterny NCG-48 z typoszeregu NCG-T1, oraz zebranie i przeanalizowanie wszystkich uwag dostarczonych przez klientów pozwoliło firmie BC-LDS na wykonanie w pełni uniwersalnej cysterny przeznaczonej do transportu i dystrybucji gazów skroplonych. Zastosowane rozwiązania przyniosły przedsiębiorstwu cenne wyróżnienia. Na tegorocznych, XIX Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2012, cysterna NCG-48 do transportu i dystrybucji gazów skroplonych wyprodukowana przez ostrowieckie przedsiębiorstwo zdobyła dwie nagrody: Wyróżnienie Prezesa Polskiej Izby Paliw Płynnych w konkursie „Produkt Roku” oraz „Grand Prix” Transportowego Dozoru Technicznego.

Słuchają klienta

Problemy z dostawami gazu na rynku krajowym zmusiły klientów ostrowieckiej firmy do zaopatrywania się w rafineriach zachodnich – w Holandii i Niemczech, jak również w rafineriach na wschodzie Europy, między innymi w Białorusi i Ukrainie. Wykonana cysterna może być bez problemów zatankowana w znajdujących się w tych krajach rafineriach.

Uwadze przedsiębiorstwa nie uszły też rosnące koszty transportu oraz zwiększona konkurencja, które zmuszają do eksploatacji cystern o coraz większej ładowności. Zaproponowane przez firmę BC-LDS rozwiązania obniżają masę własną cysterny, zwracając jednak uwagę również na jej wytrzymałość. Chcąc w bezpieczny sposób obniżyć masę własną cysterny zastosowano wyposażenie układu jezdnego, czyli felgi, zbiorniki powietrza, nogi podporowe ze stopów aluminium. Dystrybucja jest wykonana z materiałów ze stali nierdzewnej co pozwala na utrzymanie bardzo wysokiej jakości wykonania oraz trwałości.

Specyfiką sprzedaży auto-gazu jest fakt, że załadunek (zakup) odbywa się w jednostkach masy, czyli kilogramach, natomiast dostawa do stacji (sprzedaż) w jednostkach objętości - litrach. W cysternie NCG 48 zastosowano układ dystrybucyjny z przepływomierzem masowym LPGmass oraz komputer przepływu TE 550. Pozwala on na dokładne rozliczenie dokonanych transakcji gdyż umożliwia jednoczesny pomiar masy oraz objętości.

Posiadane przez przedsiębiorstwo dokumenty i certyfikaty pozwalają na rejestrację i eksploatację cysterny na terenie całej Unii Europejskiej oraz w Rosji, Białorusi i Ukrainie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie