MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Granulowany nawóz Kompleksor 3 z Kopali Wapienia Morawica

esw
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Granulowany nawóz Kompleksor 3 z Kopali Wapienia MorawicaProdukowany przez Kopalnię Wapienia Morawica nawóz Kompleksor 3 granulowany to produkt o niespotykanym dotychczas składzie.
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Granulowany nawóz Kompleksor 3 z Kopali Wapienia MorawicaProdukowany przez Kopalnię Wapienia Morawica nawóz Kompleksor 3 granulowany to produkt o niespotykanym dotychczas składzie. archiwum prywatne
Do piątej edycji konkursu Nasze Dobre Świętokrzyskie Kopalnia Wapienia Morawica zgłosiła jeden ze swoich najnowszych produktów – nawóz wieloskładnikowy Kompleksor 3 granulowany.

Morawicka kopalnia położona jest w 13 kilometrów od Kielc, na terenie tak zwanego Białego Zagłębia. Funkcjonuje już od ponad 40 lat, chociaż kamień wapienny wydobywa się na tych terenach od około 150 lat. Roczne wydobycie na poziome trzech milionów ton kamienia sprawia, że firma jest jednym z największych zakładów tej branży w kraju.

Uniwersalny i niepowtarzalny

Ekologicznie czyste nawozy stanowią tylko część szerokiego asortymentu kopalni. Najnowszym jej produktem jest Kompleksor 3 granulowany – nawóz wapniowo-magnezowy z mikroelementami. W jego składzie znajduje się: minimum 39 procent tlenku wapnia i minimum 10 procent tlenku magnezu, a także miedź, cynk, bor i żelazo.

To ekologiczny, uniwersalny, granulowany nawóz rolniczy o niespotykanym dotychczas składzie chemicznym. Zawiera wszystkie potrzebne roślinom pierwiastki i mikroelementy powodujące szybszy wzrost roślin oraz zwiększenie plonów. Dzięki swoim właściwościom zabezpiecza rośliny przed chorobami i odkwasza glebę. Nasycenie wapnia składnikami odżywczymi zawartymi w nim powoduje równomierne rozmieszczenie po areale uprawnym.

Kompleksor posiada pozytywną ocenę Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz zezwolenia numer 1/02 Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Morawicki nawóz przeznaczony jest do stosowania na gleby mineralne i organiczne o odczynie bardzo kwaśnym, kwaśnym i obojętnym we wszystkich uprawach rolniczych na gruntach ornych i użytkach zielonych. Ze względu na znaczną zawartość magnezu, zaleca się stosować go na przede wszystkim na glebie o niskiej i bardzo niskiej zasobności w magnez. Kompleksor 3 należy stosować przedsiewnie, zarówno wiosną jak i jesienią. Po wysiewie należy wymieszać go z glebą do głębokości 10-15 centymetrów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia