Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014. Masło Extra Jędrzejowskie z Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej

marzena
Masło, którym zajadają się konsumenci nie tylko w naszym regionie walczy o najwyższe laury w konkursie Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014.
Masło, którym zajadają się konsumenci nie tylko w naszym regionie walczy o najwyższe laury w konkursie Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014.
Niepowtarzalny smak, aromat i receptura niezmienna od lat to atutu produktu Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej, kóry walczy o tytuł w konkursie Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014.

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska produkuje swoje wyroby od 1903 roku. Produkty mają niepowtarzalny smak, a ich szata graficzna promuje czysty region świętokrzyski.

Spółdzielnia ceni sobie tradycję, ale jednocześnie idzie z postępem czasu, dlatego stale się unowocześnia. Efektem tego są wysokiej jakości wyroby mleczarskie, w znacznym stopniu produkowane ręcznie dla zachowania walorów smakowych, dzięki czemu z powodzeniem prezentowane są w Targach Naturalnej Żywności Natura Food w Łodzi, Ecofamily w Kielcach, Agrokomplex w Nitrze na Słowacji oraz BaF w Wilnie, promując kraj i region.

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska jest członkiem „Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie” - to część Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, które prowadzi działania mające na celu wspieranie lokalnej produkcji żywności naturalnej, bezpiecznej i smacznej.

Produkowane przez nią „Masło Ekstra Jędrzejowskie” i „Jędrzejowski Twarożek śmietankowy” zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obydwa te produkty oraz Ser Twarogowy Naturalny Świętokrzyski” posiadają Certyfikat „Jakość Tradycja” przyznany przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

„Masło Ekstra Jędrzejowskie” w roku 2012 zostało odznaczone Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby dla najlepszego produktu polskiego prezentowanego podczas targów NATURA FOOD w Łodzi. Produkt ten nominowany jest do nagrody „Perła 2014” w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Nominowane do tegorocznego konkursu Nasze dobre Świetokrzyskie „Masło Ekstra Jędrzejowskie” produkowane jest ze śmietanki słodkiej, pasteryzowanej. Posiada niepowtarzalny smak i aromat tradycyjnego masła o konsystencji jednolitej, zwartej i smarownej. Ma kremową barwę, nie zawiera konserwantów, barwników i dodatków innych tłuszczy roślinnych i zwierzęcych. Na rynku dostępne jest w formie kostki i osełki – ręcznie pakowanej. Wytwarzane jest do dziś według dawnej receptury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia