Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014. Ogórki kwaszone małosolne Gomaru Pińczów

marzena
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014. Ogórki kwaszone małosolne Gomaru PińczówSwój wyborny smak ogórki małosolne z Gomaru zawdzięczają tradycyjnej recepturze i sprawdzonej technologii.
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014. Ogórki kwaszone małosolne Gomaru PińczówSwój wyborny smak ogórki małosolne z Gomaru zawdzięczają tradycyjnej recepturze i sprawdzonej technologii. archiwum prywatne
Spółka Gomar Pińczów to firma rodzinna, która w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego działa od 1992 roku. Swym zasięgiem obejmuje obszar kilku województw, skupiając produkcję w zakładach znajdujących się w Walentynowie koło Lipska, Kielcach, Pińczowie i w Warce.

Początkowo firma głównie skupowała owoce i warzywa oraz produkowała z nich mrożonki w zamrażalni, w Walentynowie, w województwie mazowieckim. Właściciel postawił wówczas na eksport, jako priorytetowy kanał dystrybucji swoich towarów. Jego przedsięwzięcie powiodło się. Rynki zachodnie zostały otwarte dla mrożonek z Gomaru. Pozwoliło to w 1997 roku na zakup zamrażalni w Kielcach. Mając już swoich klientów w Europie zachodniej oraz odpowiednie zaplecze surowcowe i możliwości produkcyjne, firma rozpoczęła ekspansję na rynek rosyjski. Wschodni rynek stanął otworem dla mrożonek z Gomaru. Na kolejnym etapie rozbudowy zakładu kupiono wielki i nowoczesny zakład produkcyjny w Pińczowie i rozpoczęto w nim produkcję mrożonek i koncentratów owocowych i warzywnych. Wzrost produkcji oraz realizacja zwiększonej sprzedaży, pozwoliły po pewnym czasie na zwiększenie zatrudnienia w firmie. Obecnie zatrudnionych jest tu średnio 600 pracowników, w większości z bogatym doświadczeniem w tej branży. Kontakty handlowe nawiązano z kontrahentami z całego świata. Oprócz mrożonek i koncentratów, równie szybko uruchomiono produkcję wyrobów gotowych takich jak soki, napoje, syropy, dżemy, ogórki i inne przetwory owocowo-warzywne.

Ogórki kwaszone małosolne to produkt, który zyskał już ogromne grono zwolenników. Ogórki wykorzystywane do kwaszenia pochodzą z okolicznych plantacji, położonych z dala od uprzemysłowionych terenów. Tradycyjna receptura, dopracowana technologia oraz doskonała woda sprawiają, że przez długi okres przydatności do spożycia zachowują one swój wyborny smak. Nie zawierają konserwantów ani sztucznych barwników. Do słoików o pojemności 720 mililitrów nakładane są ręcznie. Proces kwaszenia ogórków jest kontrolowany i przerwany w odpowiednim momencie, aby uzyskać wyrób o odpowiednich, nieco mniejszych w stosunku do popularnych ogórków kwaszonych parametrach kwasowości. Nadzór wszystkich etapów procesu technologicznego prowadzony przez zakładowe laboratorium daje klientowi pełną gwarancję, że otrzymany produkt jest wysokiej jakości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia