Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014. Poznaj laureatów konkursu

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Dawid Łukasik
W środę rozstrzygnęliśmy konkurs Nasze Dobre Świętokrzyskie 2014, w którym wybieraliśmy produkty spożywcze i przemysłowe, usługi oraz gminy, które już stały się znaczącymi markami rozpoznawalnymi nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Konkurs Nasze Dobre Świętokrzyskie redakcja „Echa Dnia” zorganizowała już po raz siódmy. W tym roku liczba zgłoszeń była rekordowa, a Kapituła zakwalifikowała do konkursu 30 produktów spożywczych i przemysłowych, usług i gminy. Jak podkreślają laureaci, przyznanie przez kapitułę godła Nasze Gobre Świętokrzyskie, to dla nich ogromna nobilitacja i motywacja, do dalszej, intensywnej pracy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WRĘCZENIA NAGRÓD

– Duża liczba zgłoszeń świadczy o tym, że nasze rodzime firmy prężnie się rozwijają i wychodzą ze swoją ofertą poza region świętokrzyski. Cieszy to tym bardziej, że ostatnie lata nie były łatwe i wiele przedsiębiorstw borykało się z poważnymi problemami. Ale nie brakuje też takich, które mimo przeciwności osiągają sukcesy. Godło Nasze Dobre Świętokrzyskie to wyróżnienie, które wpływa też na zwiększenie konkurencyjności naszych rodzimych producentów. Gminy natomiast, przez udział w konkursie, mogą zaprezentować to, co je wyróżnia, pokazać najlepsze praktyki, a tym samym zainspirować innych do działania – mówił podczas gali Janusz Kania, zastępca redaktora naczelnego „Echa Dnia”.

W każdej kategorii przyznaliśmy też tytuły Najpopularniejszy Produkt Świętokrzyski i Najlepszy Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. O tym, w czyje ręce trafią te wyróżnienia, decydowali Czytelnicy w głosowaniu SMS-owym.

 

 

Laureaci godła Nasze Dobre Świętokrzyskie

Produkty przemysłowe: Stolbud Włoszczowa za drzwi wejściowe do domów Sarmatia, Trakt z Kielc za mieszankę mineralno-asfaltowa w technologii na zimno z zastosowaniem innowacyjnych modyfikatorów obniżających lepkość asfaltu, "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. za nową linię Słonecznych Kosmetyków, Zakład Odzieżowy „Modar” ze Staszowa za kolekcję Nowoczesna Klasyka.

Produkty spożywcze: Gomar Pińczów za Ketchup łagodny 320 g, Gospodarstwo Rybackie Rytwiany za Rytwiańskiego Karpia hodowlanego, Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska za Masło Ekstra Jędrzejowskie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie za gamę serów dojrzewających konfekcjonowanych, Pizza na Maxa w Ostrowcu Świętokrzyskim za Pizzę Baby Jagi, Przetwórstwo Mięsa Zychowicz za serię wyrobów z jagnięciną, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kielcach za Chleb Kielecki, Świerkowscy Jolanta Świerkowska z Jędzrejowa za Chleb Świerkowski, WiR Zakłady Mięsne z Łopuszna za Specyjały Świętokrzyskie, Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” w Kielcach za Musztardę Kielecką Sarepską, Zakłady Zbożowo-Młynarskie „PZZ” w Kielcach za Mąkę Pszenną Tortową typ 450.

Usługi: Biuro rachunkowe Biurex za usługę eBiurex, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne za Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka Szpital Specjalistyczny w Kielcach za Szkołę Rodzenia „VITA”.

Gminy: gmina Morawica, gmina Nowa Słupia, gmina Sitkówka-Nowniny, powiat ostrowiecki za Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.

Wyróżnienia: Bor-Pol w Ostrowcu Świętokrzyskim za usługi kasowo-finansowe sieci Monetia, Muzeum Wsi Kieleckiej za Park Etnograficzny w Tokarni, Ratos-Natura za miód wielokwiatowy.

 

Najpopularniejszy Produkt Świętokrzyski:

produkty spożywcze – naturalna woda mineralna Buskowianka Zdrój z "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A.;

produkty przemysłowe – nowa linia kosmetyków z "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A.;

usługi – eBiurex Biura Rachunkowego Biurex z Kielc.

Najlepszy samorząd Województwa Świętokrzyskiego: powiat ostrowiecki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia