Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze firmy na prestiżowych Targach CeBIT w Hanowerze

Józef Lonczak [email protected]
Nasze firmy na prestiżowych Targach CeBIT w HanowerzeUdział firm z Makroregionu Polski Wschodniej w targach CeBIT W Hanowerze zorganizowano w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” (PORPW).
Nasze firmy na prestiżowych Targach CeBIT w HanowerzeUdział firm z Makroregionu Polski Wschodniej w targach CeBIT W Hanowerze zorganizowano w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” (PORPW). Archiwum
W Międzynarodowych Targach Teleinformatycznych CeBIT w Hanowerze uczestniczy 13 firm z Polski Wschodniej (z Białegostoku, Kielc, Lublina, Olsztyna i Rzeszowa).

 

Polskie firmy na Międzynarodowych Targach Teleinformatycznych CeBIT w Hanowerze (od 5 do 9 marca br.) prezentują innowacyjne rozwiązania z dziedziny nowych technologii, wśród których znajdzie się m.in. system rejestracji rozmów o nazwie µComprec, kapsuła, dzięki której można przenieść się w wirtualny świat starodawnego Lublina, czy nowoczesne systemy wspomagające prowadzenie biznesu.

Targi CeBIT, to jedna z najważniejszych i prestiżówych imprez z dziedziny technologii informacyjnych na świecie. W 2012 r. odwiedziło ją ok. 312 tysięcy osób ze 110 krajów, a liczba wystawców przekroczyła 4240. Dla firm z branży nowych technologii są szansą na nawiązanie kontaktów biznesowych, zdobycie nowych rynków zbytu.

W tym roku na targach CeBIT w Hanowerze swoje dokonania zaprezentuje też 13 firm z regionu Polski Wschodniej, który w branży nowych technologii rozwija się dynamicznie. Zaplecze naukowo-badawcze i parki technologiczne zlokalizowane w Polsce Wschodniej mają wpływ na rozwój branży, a co za tym idzie na rozwój przedsiębiorstw inwestujących w technologie informacyjne.

Jednym z ciekawszych rozwiązań prezentowanych na CeBIT jest system firmy Intratel z Białegostoku, dużego dostawcy usług outsourcingu IT na Podlasiu, a wkrótce także usług cloud computingu, w całej Polsce.

Ciekawym rozwiązaniem będzie specjalna kapsuła, która przeniesie odwiedzających targi w Hanowerze w wirtualny świat miasta Lublina z różnych okresów jego istnienia - wizualizacje Lublina, a także wirtualna wycieczka w 3D po mieście z XVI wieku. Kapsułę opracowała firma Ideopolis z Lublina, której skupia się na zagadnieniach związanych z efektywnością pracy i zwiększaniu jej przy pomocy własnych innowacyjnych narzędzi informatycznych.

Producent systemów rozmów, Spółka Inżynierów SIM z Lublina, obecna na rynkach azjatyckich, amerykańskim, a także europejskich, zaprezentuje na targach CeBIT jeden ze swoich systemów o nazwie µComprec.

Swoje osiągnięcia pokaże Firma Corab z Olsztyna zajmuje się techniką satelitarną w zakresie produkcji, dystrybucji i obsługi satelitarnych platform na całym świecie.

Interesującą firmą z Polski Wschodniej jest Teledirect z Kielc, która zajmuje się realizacją procesów telemarketingowych i świadczy usługi telefonicznej obsługi klientów.

Na CeBIT w Hanowerze zaprezentuje się też firma ITM z Olsztyna, której filarem działalności jest projektowanie, wdrażanie oraz utrzymywanie i unowocześnienie systemów informatycznych przeznaczonych dla branży meblowej.

E-Studio Software z Lublina produkuje oprogramowanie do wspomagania procesów biznesowych realizowanych przez firmy i administrację.

Zakres działalności firmy Partners In Progress, kolejnego wystawcy na CeBIT, obejmuje produkcję i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych.

Fabryka e-biznesu z Rzeszowa to nowoczesna agencja kreatywna specjalizująca się w budowaniu marki oraz dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań.

Firma Infinite z Lublina tworzy rozwiązania nakierowane na wsparcie strategicznych obszarów biznesowych.

Firma Infover z Kielc jest między innymi producentem oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstw – System Insygnium, który wspomaga zarządzanie w średnich i dużych firmach handlowych.

Enformatic z Rzeszowa projektuje i wytwarza oprogramowanie na platformy Windows, Web i mobile, także wystawia się na targach.

Nettom z Olsztyna, tworzy systemy IT, CRM, ERP, a także z e-commerce, SEO i produkowaniem aplikacji mobilnych, nowych rozwiązań dla biznesu.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nasze firmy na prestiżowych Targach CeBIT w Hanowerze - Nowiny

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia