Nawet milion rocznie! Zobacz ranking wysokości zarobków prezesów świętokrzyskich firm

marzena
archiwum
Udostępnij:
Podajemy ranking zarobków menadżerów świętokrzyskich firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zarobki brutto za cały rok oficjalnie prezentowane w raportach giełdowych.

-  Wojciech Stankiewicz, były prezes zarządu Rovese Spółka Akcyjna w Kielcach - 1.049.528 złotych
- Zbigniew Ronduda, prezes zarządu Odlewni Polskich  Spółka Akcyjna w Starachowicach- 839 tysięcy złotych
- Piotr Gromniak,prezes zarządu Echo Investment Spółka  Akcyjna w Kielcach – 803 tysiące złotych
- Artur Langner,   wiceprezes zarządu Echa Investment Spółka  Akcyjna - 760 tysięcy złotych
- Tomasz Rejman,   były członek zarządu Rovese Spółka  Akcyjna  - 725.458 złotych
- Michał Wólczyński,  były członek zarządu Rovese Spółka  Akcyjna - 720.440 złotych
- Waldemar Piotrowski,  członek zarządu Ceramika Nowa Gala Spółka  Akcyjna w Końskich – 687 tysięcy złotych
- Jacek Kuźnieców,  były członek zarządu Rovese Spółka  Akcyjna - 643.768złotych
-  Leszek Walczyk, wiceprezes Odlewni Polskich Spółka  Akcyjna – 628 tysięcy złotych
- Ryszard Pisarski,   wiceprezes Odlewni Polskich Spółka  Akcyjna – 627 tysięcy złotych
- Ireneusz Kazimierski,  prezes zarządu Rovese Spółka  Akcyjna - 618.678 złotych
- Piotr Mrowiec,  wiceprezes zarządu Rovese Spółka  Akcyjna - 527.919 złotych
- Paweł Górnicki,  wiceprezes zarządu Ceramika Nowa Gala Spółka  Akcyjna – 514 tysięcy złotych
- Waldemar Lesiak, wiceprezes zarządu Echa Investment Spółka  Akcyjna - 512 tysięcy złotych
-  Andrzej Grzybek,  prezes zarządu ZPUE Spółka  Akcyjna we Włoszczowie - 443,4 tysięcy złotych
- Mariusz Synowiec, członek zarządu ZPUE Spółka  Akcyjna - 378,7 tysięcy złotych
- Stanisław Toborek,  były członek zarządu ZPUE Spółka  Akcyjna  - 370,2 tysięcy złotych
- Zbigniew Polakowski,  członek zarządu Ceramika Nowa Gala Spółka  Akcyjna – 274 tysięcy złotych
- Marek Milczarek,  były członek zarządu Zakładów  Urządzeń Kotłowych Stąporków Spółka  Akcyjna  - 232 037 złotych
- Grzegorz Pasturczak,  prezes zarządu Zakładów  Urządzeń Kotłowych Stąporków Spółka  Akcyjna - 201 tysięcy złotych
- Maciej Walkiewicz,  wiceprezes zarządu Zakładów  Urządzeń Kotłowych Stąporków Spółka  Akcyjna - 128 tysięcy złotych.

Czołowe miejsca na liście najlepiej zarabiających szefów świętokrzyskich spółek giełdowych po raz kolejny zdominowała kadra zarządzająca spółkami najbogatszego mieszkańca regionu świętokrzyskiego – Michała Sołowowa. Ich zarobki były często nawet kilkukrotnie wyższe, niż w innych przedsiębiorstwach.

Najwięcej, bo aż ponad 1 milion 049 tysięcy złotych, zarobił w 2013 roku były już prezes spółki Rovese – Wojciech Stankiewicz, który zarządzał firmą do października 2013 roku. Po nim funkcję prezesa spółki objął Ireneusz Kazimierski. Wojciech Stankiewicz jako jedyny na naszej liście menedżerów spółek giełdowych zarobił w 2013 roku ponad milion złotych, w porównaniu z 2012 było to wprawdzie zaledwie o około 60 tysięcy złotych więcej, ale kwota ta pozwoliła mu nie tylko przekroczyć milion złotych w zarobkach, ale i zająć pierwsze miejsce na liście. O około 200 tysięcy mniej w porównaniu z liderem listy zarobili w 2013 – prezes Odlewni Polskich Zbigniew Ronduda i prezes Echa Investment Piotr Gromniak. Ich wynagrodzenia w porównaniu z rokiem 2012 były na zbliżonym poziomie.

Na podobnym, ale wciąż wysokim poziomie utrzymały się w 2013 roku zarobki zarządzających mającą swoją siedzibę w Kielcach spółką Rovese, którzy otrzymali w ciągu roku po około 700 tysięcy złotych pensji, oraz menedżerów z Odlewni Polskich, mogących pochwalić się rocznymi dochodami w wysokości po około 600 tysięcy złotych każdy.

Zarząd Zakładu Produkcji Urządzeń Elektrycznych  z Wło-szczowy dostał skromne, jak na ten szczebel w przedsiębiorstwie, pensje w wysokości od około 300 do ponad 400 tysięcy złotych. Najskromniej w zestawieniu wypadają szefowie Zakładu Urządzeń Kotłowych Stąporków. Pensja prezesa nieznacznie przekracza tam 200 tysięcy złotych rocznie. Najmniej zarobił w 2013 roku w zarządzie tej firmy wiceprezes Maciej Walkiewicz, bo jedynie 128 tysięcy złotych.

Wynagrodzenia większości szefów świętokrzyskich przedsiębiorstw notowanych na warszawskim parkiecie nadal, w zależności od funkcji, oscylują w granicach 200-600 tysięcy złotych brutto. Netto są to więc znacznie mniejsze kwoty, a gdy jeszcze tę stawkę podzielimy przez dwanaście miesięcy okaże się, że prezes, wiceprezes czy członek zarządu bierze „na rękę” około 30-40 tysięcy złotych.
Kwoty te wydają się ogromne, ale biorąc pod uwagę  odpowiedzialność, presję zawodową i zarobki w innych polskich spółkach giełdowych można stwierdzić, że akcjonariusze świętokrzyskich spółek dopiero przekonują się, że pełnienie tak odpowiedzialnych funkcji wymaga dobrego wynagrodzenia.

Zarobki szefów spółek giełdowych są jawne, każda z nich musi je publikować w corocznym raporcie. Przeanalizowaliśmy też zarobki   firm nie notowanych na giełdzie. prezesów firm związanych z samorządami, instytucji podległych marszałkowi. W firmach prezesi zarabiają od 15 do 60 tysięcy miesięcznie. Tu też często odpowiedzialność nie jest mniejsza niż w przypadku firm giełdowych.
W  instytucjach podległych marszałkowi województwa oraz samorządom prezesi zarabiają miesięcznie lepiej niż prezydenci miast, nawet do  30 tysięcy złotych miesięcznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc11
a gdzie prezes MPK kielce,
A
AAAAAAAAAAAAAAA
I co??? Podajecie Prezesów itd, podajcie normalnego pracownika?? a jeszcze napiszcie ze jak chcesz pracowac musisz miec Grupe Inwalidzka i to nie byle jaka to dostaniesz 1260zł, na ręke np, IMPEL to najwięksi Oszusci nawet swym Pracownikom najniższej nie daja tylko zamiast nocek to wchodzi w nainiższą i co?? na to państwo?? Okaradaja Inwalidów ale Zwolski ich przyjmie i Potem Łopatka !!!!!jedyna sprawiedliwosc na tym Świecie
b
beton
No to my w ŚZPN jesteśmy w czołówce
j
jacek mini biznes
Na zachodzie czy w USA na takie majatki jakie posiadaja nasi krezusi pracuja cale pokolenia,dlatego tam szanuje sie zwyklych ludzi i pozwala sie im godnie zyc.Gdyby zlustrowac geneze powstania wiekszosci fortun to trzeba by zarekwirowac ogromna czesc a ich posiadaczy pozamykac lub postawic pod mur.U nas jednak elity rzadzace sa zalezne od od tych sfer,sa do cna skorumpowane i tworza prawo chroniace te uklady i pozwalajace doic i poniewierac bezbronnych,biednych obywateli.Ale poniewaz kazdy kij ma dwa konce to jestem przekonany,ze te pseudo elity beda kiedys blagac o litosc,mam nadzieje bezskutecznie.
m
marek79
Z tego rozpędu Ireneusz Kazimierski (aktualny prezes) został umieszczony w kategorii były członek zarządu. W sumie większość osób z Rovese w tym zestawieniu to już "byli". Trzeba się spieszyć kochać ludzi w zarządzie Rovese..... tak szybko odchodzą
o
obywatel
ile procent pracowników tych firm zrabia średnia krajowa a ilu najnizsze wynagrodzenie,bo jak obserewuje to etyk apolskiego biznesu polega n atym,ze pracownicy maja bardzo niskie wynagrodzenia a szefowie staja sie koejnymi milionerami.Slogan ze jakie kompetencje takie wynagrodzenie jest obludne.Jezeli menagerowie biznesu ze koszty pracy w Polsce sa za duze to oni przedfe wzystkim te koszty zawyzaja.Przeliczcie  z 50% bardzo wysokiego wynagrodzenia managerów ilu osobom 500-1000zl podwyzzki dałoby mozliwość bardziej godnego zycia.Ci ludzie chca bodzącą sie na pracy szrych komórek bo ich szre komórki jak widac mysla tylko o jednym o jeszcze jednym zerze............... 
P
Pracownik cersanitu
Prezesi się bawią do tego samochody służbowe i inne bonusy a w cersanicie pracownik na produkcji zarazbia 1300 zł i jeszcze go straszą że jak niebędzie robił przez 7 dni na okrągło to go zwolnią
m
mm77
Prezesi dużych firm czy banków w Niemczech zarabiają o wiele więcej. Tam jest tak, że prezes ma krocie, ale pracownicy też swoje biorą. Nikt nie jest pokrzywdzony a związki zawodowe na zachodzie są pięć razy bardziej radykalne niż w Polsce. Tam się nie pierdzielą gdy pracownikom dzieje się krzywda.
a
anty
I PO CO LUDZI WKUR...CIE ....ONI TEGO NIE PRZEJEDZĄ A MY NIE WIĄŻEMY KOŃCA Z KOŃCEM ...KAPITALIŚCI JE...NI ..===.NIEMIEC JAK MA FIRMĘ=== TO I LUDZIOM DAJE ZAROBIĆ NIE KUPUJE LIMUZYN ...NIE STAWIA DWORÓW SOBIE DZIECIOM I WNUKOM .DZIELI SIĘ TYM Z LUDŻMI I GOSPODARKA KWITNIE U NICH A U NAS JAK MA SIĘ ROZWIJAĆ JAK WSZYSCY NA NAJNIŻSZEJ JADĄ ...CO ???
 
E
E.BATHORY
Bo Niemiec jak i Francuz kojarzą z historii jak się kończy obnoszenie z bogactwem. Parę główek poleciało.. i od tej pory nie jest w dobrym tonie złoty uśmiech. Co innego w Rosji, tamten ciemny lud niczego się nie nauczy. Coś nam jednak po tych zaborach zostało w genach.
Y
Yaycon
I tak trafią do Zwolskiego lub ZUK Sp. z o.o. z siedibą na Cedzynie, jedna sprawiedliwość.....
o
obywatel
ile procent pracowników tych firm zrabia średnia krajowa a ilu najnizsze wynagrodzenie,bo jak obserewuje to etyk apolskiego biznesu polega n atym,ze pracownicy maja bardzo niskie wynagrodzenia a szefowie staja sie koejnymi milionerami.Slogan ze jakie kompetencje takie wynagrodzenie jest obludne.Jezeli menagerowie biznesu ze koszty pracy w Polsce sa za duze to oni przedfe wzystkim te koszty zawyzaja.Przeliczcie  z 50% bardzo wysokiego wynagrodzenia managerów ilu osobom 500-1000zl podwyzzki dałoby mozliwość bardziej godnego zycia.Ci ludzie chca bodzącą sie na pracy szrych komórek bo ich szre komórki jak widac mysla tylko o jednym o jeszcze jednym zerze............... 
c
cbś
Podajcie ile zarabiają prezesi banków a usiądziemy z wrażenia - my zarabiamy najniższą krajową o ile ktoś nie wie to jest 1291zł na rękę.
Y
YGF
ROBIĄ NA NICH GŁUPIE MURZYNY
Dodaj ogłoszenie